Latvijas Goda aplis un citi nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15. aprīlī, norisināsies gan festivāla «Latvijas Goda aplis» pasākumi mūspusē, gan jaunu izstāžu atklāšanas Tukuma Mākslas muzejā un Jaunmoku pilī, kā arī radošās rakstniecības meistarklase Tukuma bibliotēkā un Čehijas cirka izrādes Pauzera pļavā. Savukārt adrenalīna devu būs iespēja gūt, jūtot līdzi sportistiem Cross Country motokrosa sacensībās Ķesterciemā.

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15. aprīlī, norisināsies gan festivāla «Latvijas Goda aplis» pasākumi mūspusē, gan jaunu izstāžu atklāšanas Tukuma Mākslas muzejā un Jaunmoku pilī, kā arī radošās rakstniecības meistarklase Tukuma bibliotēkā un Čehijas cirka izrādes Pauzera pļavā. Savukārt adrenalīna devu būs iespēja gūt, jūtot līdzi sportistiem Cross Country motokrosa sacensībās Ķesterciemā.

No piektdienas, 13. aprīļa, līdz svētdienai, 15. aprīlim, Tukumā viesosies cirks no Čehijas ar izrādi «Extreme Globe Show». Izrādes programmā moto šovs, klauni, akrobāti un dzīvnieki. Izrādes laiki piektdien 18.30, sestdien 17.00 un svētdien 13.00. Atrašanās vieta: Revolūcijas iela, Tukums.

Uz Tukuma bibliotēku (Šēseles iela 3) ikviens aicināts jau 13. aprīļa vakarā. Te 17.00 izrādīs Ivara Selecka filmu «Turpinājums». Pasākumā piedalīsies arī pats režisors. Savukārt 14. aprīlī no 9.30 līdz 14.30 ikviens tiek aicināts piedalīties Latvijas simtgadei veltītās radošās rakstniecības meistarklasē.

Jaunmoku pils Kolonnu zālē no 14. aprīļa 10.00 būs apskatāma Latvijas medību trofeju izstāde «Jaunmokas 2018». Šī būs jau V Vislatvijas trofeju izstāde. Šogad izstādei mednieki iesnieguši vairāk nekā 800 trofejas, kas iegūtas Latvijas savvaļā no 2015. līdz 2018. gadam. Medību trofeju izstādes noskaņu papildina arī viens no tekstilmākslinieces Baibas Rīteres gobelēniem, bet plašāku mākslinieces radīto gobelēnu izstādi paralēli trofeju ekspozīcijai būs iespējams apskatīt pils Torņa zālē. Savukārt no 10.00 līdz 16.00 Jaunmoku pils Meža muzejā notiks arī Ģimenes diena. Muzeja speciālistu vadībā te būs iespēja iepazīties ar dzīvnieku pēdu nospiedumiem, viņu kažokiem, uzvedības paradumiem un citām ar savvaļas dzīvi saistītām tēmām. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Savukārt moto rūkoņas cienītāji gaidīti 14. aprīlī Ķesterciema Bušu karjerā, kur atkal būs lielais Cross Country motokross. Sacensībās piedalīsies Latvijas un Baltijas klubu moto un kvadraciklu braucēji – gan jaunieši, seniori un veterāni, iesācēji, amatieri un profesionāļi. Pirmais starts solo motociklu klasēm 11.30, kvadru klasēm – 14.30. Adrese: Ķesterciema Bušu karjers, Sēmes pagasts, Tukuma novads.

Mākslas cienītāji 14. aprīlī 12.00 aicināti uz Tukuma Mākslas muzeju, kur atklās izstādi «Aizbraukušie». Tajā lielākoties būs skatāmi to mākslinieku darbi, kas Otrā pasaules kara laikā dažādu apstākļu dēļ no Latvijas aizbraukuši un dzimtenē vairs neatgriezās. Izstādē pārstāvēti tādi pazīstami mākslinieki kā Vilhelms Purvītis, Romans Suta, Ludolfs Liberts, Sigismunds Vidbergs, Kārlis Neilis, Valdemārs Tone un citi. Izstādē eksponēti darbi no Tukuma Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumiem. Izstāde veltīta Latvijas simtgadei. Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums.

Savukārt Mākslas galerijā «Durvis» 14. aprīlī 13.00 visi aicināti uz pasākumu «Vienas DURVIS, divas darbnīcas» kopā ar MT MusTur un biedrību «Grafikas kamera». Rotaļīgā noskaņojumā latviešu zīmola MT MusTur radītājas interesentiem demonstrēs apģērbu tapšanas procesu ar adāmmašīnu un iepazīstinās ar ketelmašīnu. Savukārt biedrība «Grafikas kamera» palīdzēs orientēties grafikas tehniku nosaukumos un piedāvās izmēģināt vienu no tehnikām, kas demonstrē grafikas tapšanas principus. To visu varēs iepazīt un iemēģināt rokas radošajā darbnīcā «Mēs Taisam». Adrese: galerija «Durvis», Brīvības laukums 21, Tukums.

Abas nedēļas nogales dienās – 14. un 15. aprīlī – Engures novadā norisināsies festivāla Latvijas Goda aplis pasākumi. 14. aprīlī Lapmežciema pagastā no 12.00 līdz 14.30 visi tiek laipni gaidīti Goda sētā – Ragaciema sedumā, kādreizējā zvejas laivu piestātnē, kur notiks projekta «Kino pieturvietas Lapmežciemā» prezentācija. Pasākumā būs iespēja, vadoties pēc īpaši sagatavotas kartes, atrast vairāku latviešu filmu uzņemšanas vietas no Ragaciema līdz Bigauņciemam. Savukārt Lapmežciema tautas namā, Liepu ielā 2, Lapmežciemā tiks demonstrēti kino filmu seansi: 15.00 filma «Sprīdītis», bet 17.00 filma «Zvejnieka dēls». Turpat Lapmežciema tautas nama Mazajā zālē būs iespēja vērot izstādi par režisoru vari Krūmiņu – «Varis Krūmiņš. Kino. Dzīve», bet vakarpusē norisināsies Nakts kāzas pēc vietējo tradīcijām. Kā jau pēc piejūras lodzinieku paražām pienākas, kāzu norisē ikviens, kurš vēl labu jaunajam pārim, drīkst ielūkoties caur loga rāmi. Kāzu vērošanai pulcēšanās 19.50 pie Lapmežciema Dižliepas, bet 20.00 būs Vedību ceļš līdz Dižozolam, lai 21.00 varētu notikt laulību ceremonija pie Dižozola, iepretim Lapmežciema pamatskolai.

Engures pagastā Latvijas Goda apļa pasākumus iesāksies 14. aprīlī 13.00 ar Cepļa atvēršanu salondarbnīcā «Grašu māja» Apšuciemā. Pasākuma laikā viesiem būs iespēja vērot, kā laukā no cepļa tiek celti karst podi, un cienāties ar gardu zupu. Adrese: Pārslas, Apšuciems, Engures pagasts, Engures novads.

Engures kultūras namā 16.00 visi interesenti varēs apgūt piekrastes deju soļus kopā ar folkloras kopu «Rija», bet 17.00 vērot tautas deju kolektīva «Jandals» 5 gadu jubilejas koncertu «Pieci soļi – pieci oļi lībiešu krastā». Par godu apaļajai jubilejai Engurē sadancos vairāk nekā 100 dejotāju no visas Latvijas. Adrese: Engures Tautas nams, Jūras iela 85, Engure.

14. aprīlī festivāla Latvijas Goda aplis aktivitātes norisināsies arī Milzkalnē, Šlokenbekas muižā, kur 16.00 būs skatāma muzikāla teātra izrāde visai ģimenei «Mūsu Pifiņš», bet 19.00 būs iespēja piedalīties Engures novada mākslinieku gleznu izstādi «Latvija – manas mājas» atklāšanā muižas Mazajā zālē. No 19.00 līdz 21.00 visus priecēs Gaismas spēles muižas pagalmā. Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads.

15. aprīlī visi aktivitāšu cienītāji aicināti piedalīties Latvijas Goda apļa skrējienā. Skrējiena starts un atklāšana Klapkalnciemā, kempingā «Ronīši» 12.00. Reģistrēšanās jau no 11.00. Izvērtējot savas spējas, ir iespēja piedalīties garākā vai ne tik garā distancē. Nākamās reģistrēšanās vietas: pie Apšuciema skolas, Plieņciema parkā, hostelī «Pludmalis», Ķesterciema stāvlaukums pirms Engures, uz vecā Ķesterciema ceļā. Finišs 15.10 pie Engures kultūras nama.

Pasākuma noslēgumā 16.00 Engures kultūras namā tiks demonstrēta filma «Nameja gredzens» (ieeja – bez maksas) un notiks tikšanās ar filmas radošo komandu. Adrese: Engures kultūras nams, Jūras iela 85, Engure.

Visi laipni aicināti! Uz Tukumu pēc smukuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *