Tukumā

Skolas saņem finansējumu bioloģiskās daudzveidības veicināšanai. Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija veidos vertikālo dārzu

Šogad Pasaules Dabas Fonda organizētā grantu konkursa “Ielaid skolā dabu” ietvaros septiņas Latvijas skolas saņems “Lidl Latvija” nodrošinātu finansējumu un īstenos projektus bioloģiskās daudzveidības veicināšanai skolā un tās apkārtnē. Jaunizveidotie dabas objekti būs labs palīgs mācību procesa par bioloģisko daudzveidību dažādošanai skolās, veicinot skolēnos un skolotājos izpratni par tās nozīmi. Skolu skaitā arī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija, kas iecerējusi veidot vertikālo dārzu.

Vācu valodas mēnesis Tukumā: Vācijas vēstniecība viesojas Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā

Šodien, 22. aprīlī Vācu valodas mēneša ietvaros Vācijas Federatīvās republikas pārstāvji viesosies Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā. Tikšanās laikā vēstniecības pārstāvji ar skolas vadību un vācu valodas pedagogu pārrunās aktuālo situāciju vācu valodas mācību jomā, turpmākās svešvalodu apguves programmas, kā arī tiksies ar skolēniem. Bez tam skolēni varēs izbaudīt muzikālo vācu valodas stundu kopā ar Joranu Šteinhaueru.

Tukumā uzsākta Ozoliņu kapu digitalizācija

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju un apglabāto personu uzskaiti, uzsākta Ozoliņu kapu, Tukumā, digitalizācija, kas ļaus ne tikai pašvaldībai efektīvāk pārvaldīt kapsētas teritoriju, bet arī atvieglos iedzīvotājiem savu piederīgo apbedījumu vietu meklēšanu. Iesākumā digitalizāciju Ozoliņu kapos paredzēts veikt 2 ha platībā un plānots pabeigt līdz šī gada rudenim. Kapu digitalizāciju nodrošina uzņēmums SIA “Cemety”.

Meklē risinājumus Jauntukuma apkurei

Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka Jauntukuma apkures sniedzējs SIA «JT Unimetal» ir informējis pašvaldību par to, ka grasās savu darbību pārtraukt. Lai noskaidrotu, kāds būtu labākais apkures veids šajā mikrorajonā, pašvaldība bija pasūtījusi izvērtējumu, kurā tika analizēti dažādi siltuma ražošanas varianti. Par šo jautājumu šomēnes pašvaldībā notikušas jau vairākas tikšanās, kurās tiek meklēts optimālākais risinājums.