Sports

Zoriks – izlases kandidātu sarakstā

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki nosaucis tos 15 spēlētājus, kas pirmdien uzsāks gatavošanos 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Spāniju un Slovākiju, informēja Latvijas Basketbola savienība.

Karatisti ar panākumiem startējuši Lietuvā

Svinot savu 30 gadu jubileju, lietuviešu klubs DAO pagājušajā nedēļā rīkoja sacensības, uz kurām bija saaicināti kluba draugi. Pavisam kopā tajās tika pieteikti 595 dalībnieki no 29 klubiem. Sportisti bija sabraukuši no Lietuvas, Ungārijas un arī Latvijas. Latvijas Kjokušinkai karatē do federāciju sacensībās pārstāvēja klubi «Bušido», «Kandava» un «Katana». Tāpat no Latvijas bija ieradušies arī sportisti no kluba AM Dodžo.

Neskatoties uz to, ka Lietuvas klubi un sportisti tika plaši un daudzskaitliski pārstāvēti, arī federācijas klubiem ir medaļu birums.

Tukuma klubu Bušido pārstāvēja 23 dalībnieki, kuri izcīnīja 21 godalgu – 5 zelta, 9 sudraba un 7 bronzas medaļas.

Ēģiptē izcīnīta bronza

Lauris Strautmanis ISSF – International shooting sport federation Pasaules kausā Kairā 26. janvārī izcīnīja bronzas medaļu šaušanā ar pneimatisko pistoli.

Būs pārgājieni Tukuma pusē

Jau šajā nedēļas nogalē, 3. februārī, Kandavā notiks Pārgājienu svētki «Latvijas Izaicinājums 2024» maršruta «Kandavas senleju gūstā». Savukārt 10. februārī  «TrekTours Latvia» Tukumā rīkos masu pārgājienu, kuru apmeklēšot dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un citām valstīm.

Savā laukumā – minimāls zaudējums

Piektdienas vakarā, 26. janvārī, BS «Tukums/TSS» aizvadīja kārtējo Nacionālās līgas spēli, uzņemot savā laukumā komandu no Grobiņas – BK «Grobiņa». Viesi uz Tukumu bija ieradušies skaitliskā mazākumā. Arī mājinieku komanda bija palikusi bez viena no līderiem – Artūra Grīnberga, kurš traumas dēļ nevarēja kāpt uz laukuma…

Irlavā aizvadītas zemledus makšķerēšanas sacensības/foto/

21. janvārī pēc četru gadu pārtraukuma Irlavas pagasta ,,Bišpēteros” atkal pulcējās zemledus makšķerēšanas entuziasti. Lai publiski noorganizētu šādu pasākumu ir jāsakrīt daudzām lietām dabā. Šoreiz viss bija pēc labākajām prasībām. Izturīgs ledus, neliels saliņš, krietns pulciņš dalībnieku, kā arī karsta tēja un zupa noslēgumā.

Sabilē aizvadītas karatē sacensības, kurās ražīgi pārstāvēti arī novada klubi

Šī gada 20. janvārī Sabiles sporta centrā norisinājās Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas rīkotais Kurzemes Open Cup 2024. Tajā kopā no 12 klubiem piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Gruzijas. Dažāda vecuma kategoriju pašmāju sportisti Sabilē bija sabraukuši no Rīgas, Salaspils, Ventspils, Tukuma, Smārdes, Kandavas, Engures un Talsiem. Federāciju šajās sacensībās pārstāvēja Tukuma klubs “Bušido”, Kandavas karatē klubs, Engures karatē klubs “Šuto”, Smārdes klubs “Katana” un nesen izveidotais Talsu karatē klubs. Klubu konkurencē pirmo vietu ieguva kupli pārstāvētā “Karatē skola” no Salaspils. Otrajā vietā ierindojās Tukuma Kjokušinkai karatē do klubs “Bušido”. Tā kontā 17 pirmās vietas, 12 otrās vietas un 31 trešās vietas godalgas.

Tukuma hokejistēm starts Pasaules čempionātā

Līdz 13. janvārim Daugavas ledus hallē norisinājās Latvijas U-18 sieviešu hokeja izlases noslēdzošais gatavošanās treniņu posms dalībai Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā U-18 sieviešu hokeja Pasaules čempionāta II divīzijas A grupas turnīrā.Galvenā trenera Mika Goluboviča vadībā tika aizvadīta 6 treniņu dienas, kurā piedalījās 20 meitenes no septiņām Latvijas sporta skolām un hokeja klubiem, bet jau svētdienas vakarā Latvijas izlase devās uz Nīderlandi, lai piedalītos U-18 sieviešu hokeja Pasaules čempionāta II divīzijas A grupas turnīrā.

Irlavā svētkus aizvada sportiskā garā/foto/

Tradicionāli 26. decembrī Irlavas sporta namā uz savu Ziemassvētku kausu pulcējas volejbolisti. Plānotās astoņas komandas šoreiz pieteicās ļoti savlaicīgi. Tas ļāva laicīgi izdomāt izspēļu kārtību, lai visām komandām būtu vienāds spēļu daudzums.

Tukumniekiem panākumi minikāru sacensību sezonā

16. decembrī Rīgā notika 2023. gada Latvijas Republikas Čempionāta minikāru sportā kopvērtējuma apbalvošana. Tukumnieki Mārtinsoni 2023. gadā startēja sešās dažādās ieskaitēs, kopvērtējumā sasniedzot arī godalgotas lietas.