Tukumā un novadā

Tukumā – jauna ģimenes ārsta prakse

Šodien, 12. aprīlī, Tukuma poliklīnikas 3. stāvā svinīgi durvis vērusi Alises Singhas ģimenes ārsta prakse (oficiāli tiks atvērta no 1. maija) . Jāatgādina, ka viņas pārziņā turpmāk būs arī Vānes pagasta pacienti un SAC «Rauda» iemītnieki. Vairāk par jauno ārsti, prakses sniegtajām iespējām pacientiem un tās attīstības iecerēm – nākamajā, 16. aprīļa laikraksta numurā.

Tukumā uzsākta Ozoliņu kapu digitalizācija

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju un apglabāto personu uzskaiti, uzsākta Ozoliņu kapu, Tukumā, digitalizācija, kas ļaus ne tikai pašvaldībai efektīvāk pārvaldīt kapsētas teritoriju, bet arī atvieglos iedzīvotājiem savu piederīgo apbedījumu vietu meklēšanu. Iesākumā digitalizāciju Ozoliņu kapos paredzēts veikt 2 ha platībā un plānots pabeigt līdz šī gada rudenim. Kapu digitalizāciju nodrošina uzņēmums SIA “Cemety”.

Vai katru koku vērtē arborists?

Laikraksta lasītājs jautā: – Izlasīju rakstu par kokiem, un viens man nepalika skaidrs – vai tiešām katram kokam, kuru Tukumā paredzēts nocirst, tiek pieaicināts arborists? Vai tiešām mēs, iedzīvotāji, esam tik bagāti, ka varam kaut ko tādu atļauties? Kur tad ir mūsu zinošie pašvaldības speciālisti – kāpēc viņi paši to nevar?

Noslēgušās 11. Jauniešu Saeimas vēlēšanas. Iebalsoti vairāki novadnieki

Noslēgušās 11. Jauniešu Saeimas vēlēšanas, un ir noskaidroti projekta dalībnieki, kuri kļūs par deputātiem. Ievēlētie 100 jaunieši 26.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai no parlamenta tribīnes runātu par sev svarīgām tēmām un iepazītos ar likumdevēja darbu. Jauniešu Saeimas deputātus ievēlēja publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Šogad Jauniešu Saeimā iekļuvuši 39 jaunieši no Rīgas vēlēšanu apgabala, 20 – no Vidzemes, 14 – no Latgales, 15 – no Zemgales un 12 – no Kurzemes vēlēšanu apgabala. Ievēlēti arī divi diasporas jaunieši.

Konkurences padome noslēgusi pārrunas ar Tukuma novada pašvladību

Publiskām personām – valstij, pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām – izvēloties privāto pakalpojumu sniedzēju, ir jārīko publisko iepirkumu procedūra, kas paredz pēc iespējas plašāka pretendentu loka dalību tajā. Konkurences padome (KP) veica pārrunas ar Tukuma novada pašvaldību, lai novērstu neatbilstību konkurences neitralitātes regulējumam, kas noteikts Konkurences likuma (KL) 14.1 pantā, pašvaldībai līdz šim neīstenojot publiskos iepirkumus namu pārvaldīšanas pakalpojumu saņemšanai Tukuma pilsētā tām daudzdzīvokļu mājām, kuru pārvaldīšanas tiesības iedzīvotāji nav pārņēmuši.