Tukumā un novadā

Sākas novada sporta laureātu atlase

Tukuma novada pašvaldība informē, ka no 1. līdz 30. decembrim var iesniegt pieteikumus naudas balvu piešķiršanai sportistiem, sportistu treneriem un sporta spēļu komandām par izciliem sasniegumiem sportā. 

Nominācija “Gulagā rakstītas vēstules uz bērza tāss” pieteikta UNESCO starptautiskajam reģistram “Pasaules atmiņa”

Piecu valstu atmiņas institūcijas iesniegušas kopīgu nomināciju ar priekšlikumu iekļaut no Sibīrijas nosūtītās bērza tāss vēstules UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. “Gulagā rakstītas vēstules uz bērza tāss (1940 – 1965)” ir Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Ukrainas kopīga nominācija.

Uz «Bisniekiem» pēc Ambrozija

Svētdien, 19. novembrī, rāmā un mazliet ziemīgā pēcsvētku dienā, Pastariņa muzejs Tukuma novada Dzirciema «Bisniekos» pulcēja vēstures un kulinārijas interesentus, lai turpinātu jau iesākto tradīciju: Tukuma novadnieka, rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša ģimenē iecienīto ēdienu gatavošanu.

Investējot 850 000 eiro, Milzkalnē top “Stiga RM” metālapstrādes rūpnīca

Viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” sācis darbu pie metālapstrādes rūpnīcas iekārtošanas Milzkalnē, Smārdes pagastā, lai nākamā gada pavasarī pārceltu savu esošo ražotni uz plašākām un modernākām telpām. Darbības paplašināšanā un jaunas ražotnes labiekārtošanā plānots investēt 850 000 eiro, ieceres īstenošanai novirzot tikai paša uzņēmuma līdzekļus.

No 188 kokiem Vānē nocirtīs 59

16. novembrī notika Tautsaimniecības un teritoriālās attīstības komitejas sēde, kuras darba kārtībā viens no jautājumiem bija saistīts ar koku ciršanas publisko apspriešanu pirms Valsts reģionālā autoceļa P121 Tukums-Kuldīga posma (no 37,91 līdz 46,13 km) pārbūves. Esam par to jau vairākkārt rakstījuši, taču šobrīd jautājums galīgā lēmuma pieņemšanai nonācis līdz pašvaldības deputātiem.

Jauna izstāde Džūkstes pasaku muzejā

Džūkstes Pasaku muzejā (Lanciņu skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads) skatāma Ievas Krūmiņas fotoizstāde “Par tēviem un meitām”, ko papildina īpaši atlasīti Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos.

Tumē diskutēs: Vai kopienas sociālajam darbam ir nākotne Latvijā?

Kādas ir galvenās atziņas, īstenojot kopienas sociālo darbu Latvijas pašvaldībās, kāda bijusi iedzīvotāju un vietvaru atsaucība sadarbībai ar sociālo darbinieku kopienā un kā vērtīgo pilotprojekta ieviešanas pieredzi likt lietā nākotnē? Labklājības ministrijas informatīvās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros analizējot sociālā darba kopienā veiksmes un izaicinājumus, iespējas un attīstību nākotnē, Tukuma novada Tumē ceturtdien, 16. novembrī, norisināsies diskusija “Sociālais darbs kopienā – kā kopā iet tālāk”.