Tukumā un novadā

Notikusi kārtējā skaļā Slampes konsultatīvās padomes sēde

Ko darīt ar vecajiem šķūnīšiem, pāraugušajām niedrēm un komunikācijas trūkumu – atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem sarunā ar pagastu pārvaldnieci Daci Poli 11. maijā meklēja Slampes konsultatīvās padomes (turpmāk – padome) dalībnieki un iedzīvotāji. Sēdi vadīja padomes priekšsēdētājs Gints Miķelsons. Tajā piedalījās arī novada pašvaldības deputāts Mārtiņš Limanskis. Jāpiebilst, ka nākamā padomes tikšanās iecerēta 8. jūnijā 18.30, un tajā ir vēlme beidzot tikt skaidrībā, kas īsti notika ar biedrības «Savai Slampei» rosināto parka projektu…   

Tukumā atkal filmē/video/

17.maijā Tukuma kultūras namā notika filmēšana. Tika uzņemti kadri Latvijas Kultūras akadēmijas studenu īsfilmai, kuras sižets savērpts ap grupu «Līvi» un video klipa uzņemšanu. Vakarpusē filmēšana arī turpinājās Tukuma pusē – Valguma ezera krastā tika iegriezta zaļumballe.

Izveidots unikāls saules paneļu parks Rīgas līča krastā, tepat Engurē

Šī gada pavasarī zivju pārstrādes uzņēmums “Unda” sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, “Swedbank” un “Lauku atbalsta dienests” Rīgas līča krastā, Engurē, atklāja iespaidīgu saules paneļu parku. Projektā uz zemes tika uzstādīti 630 saules paneļi ar kopējo jaudu 236 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos aptuveni 226 300 kWh zaļās elektroenerģijas.

 

Tukumā 23. maijā būs iespēja saņemt konsultācijas par pakalpojumiem tieslietu sistēmā

Lai veicinātu tieslietu sistēmas pakalpojumu pieejamību, no pirmdienas, 23. maija, Limbažu, Tukuma un Liepājas iedzīvotājiem tiks sniegtas klātienes konsultācijas par iespējām tos izmantot attālināti elektroniskajā vidē. Tieslietu ministrija sadarbībā ar Valsts zemes dienestu, Uzņēmumu reģistru, Juridiskās palīdzības administrāciju, Patentu valdi un Valsts valodas centru īsteno pilotprojektu “Tieslietu sistēmas pakalpojumi pašvaldībās” ar mērķi uzlabot iedzīvotāju digitālās prasmes patstāvīgi izmantot tieslietu sistēmas iestāžu sniegtos e-pakalpojumus.

Čaklākie izlietoto bateriju vācēji – arī Tukuma jauniešu centrā

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona, kuras ietvaros sadarbībā ar AS “BAO” pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu – tas ir par 6 tonnām vairāk, nekā pērn. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 314 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās. Rīgas reģionu konkursā pārstāvēja 106 izglītības iestādes, savācot 8591 kg izlietotu bateriju – tas ir uz pusi vairāk, nekā pērn.