Tukumā un novadā

Iedzīvotāju ievērībai: ar droniem apsekos elektrolīnijas

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar igauņu uzņēmumu “Hepta Airborne” īsteno pilotprojektu gaisvadu elektrolīniju apsekošanā ar jaunu tehnoloģisko risinājumu, kas ietver bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošanu un speciālu elektrotīkla defektu analīzes programmatūru.

Būs tikšanās ar hokejistiem Engurē un Tukumā

Jau šo svētdien, 4. jūnijā, 17.00 Engures Saieta namā tiek organizēta tikšanās ar Arti un Rodrigo Āboliem. Būs iespēja nofotografēties un uzdot jautājumus. Savukārt 7. jūnijā, 17.30 Tukumā tikšanos ar izlases spēlētājiem – Uvi Balinski un Arvilu Bergmani – organizē HK «Tukums». Jāpiebilst, ka abi spēlētāji savas sportiskās gaitas aizvadījuši arī šajā komandā. Tikšanās notiks pie Tukuma ledus halles un līdzjutēji tiek aicināti ņemt līdzi Latvijas karogus un hokeja atribūtiku .

Sestdien Engurē atklās «Unda» konceptveikalu

3. jūnijā Engurē tiks atvērts vietējā ražotāja SIA «Unda» zivju konservu veikals «Diplomats». Šie zivju konservi citu starpā izceļas ar kvalitāti un glītu dizainu, kas atšķiras no tradicionālā zivju konservu iepakojuma, kādu esam raduši redzēt plauktos. Tāds būs arī jaunā zivju konservu veikala «Diplomats» dizains – neierasts, bet glīts un pārdomāts.

Plostos pārbūvēs tiltu pār Abavu

Tukuma novada Kandavas pagasta Plostos sāk pārbūvēt tiltu pār Abavu uz valsts vietējā autoceļa Plosti–Pūces (V1474) (0,1. km). Darbus organizēs divās kārtās, vispirms pārbūvējot labās, tad kreisās puses brauktuvi. Satiksmi uz tilta līdz būvdarbu noslēgumam šā gada beigās organizēs pa vienu braukšanas joslu ar luksoforu palīdzību.

Vai dome gatava piekāpties karjeru izstrādātājiem?

Grūti izbraucami ceļi, aizsegtas ceļazīmes, ūdens trūkums, desmitiem hektāru plaša “mēness” ainava, – tās ir tikai dažas no karjeru izstrādātāju radītajām blaknēm, ar kurām saskārušies tie novada iedzīvotāji, kas dzīvo blakus vai netālu no karjera. Pirms desmit gadiem un pēc ilgām diskusijām Tukuma novada pašvaldība pieprasīja no karjeru izstrādātājiem nodrošinājumu derīgo izrakteņu vietas sakārtošanai nākotnē. Tomēr nu maija komiteju un arī domes sēdē tika rosināts no šāda uzkrājuma veidošanas atteikties – pašvaldības administrācija ieteica svītrot šo prasību no Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, kas ir Tukuma novada teritorijas plānojuma sastāvdaļa. Lielākās diskusijas par šo jautājumu raisījās Vides un komunālo jautājumu komitejas sēdē 11. maijā, bet galīgo lēmumu pieņēma domes sēdē vakar, 25. maijā.  

Maina Pils torņa jumtu

Brīvības laukumā Tukuma centrā sākusies rosība – Pils tornim tiek mainīts jumts. Darbus objektā veic SIA «Pretpils», ar ko līgumu Tukuma novada pašvaldība noslēdza šī gada 15. martā. Darbu izmaksas – 132 393, 63 eiro. 

Kā vasarā strādās Tukuma novada bērnudārzi?

Tukuma novada pašvaldībā ir 10 pirmsskolas izglītības iestādes un 15 izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Izglītības iestādēs tiek veiktas aptaujas par bērnu apmeklējumu vasaras periodā un pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, iestāžu vadītāji sagatavo darba grafiku vasarai un bērnu grupu izvietošanas plānu iestādē.