Kriminālziņas

Pērn Zemgalē ugunsgrēkos gāja bojā 11 cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) apkopotā statistika liecina, ka 2023. gadā Zemgales reģionā samazinājies kopējais izsaukumu skaits, tajā skaitā, arī uz ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbiem. Līdzās tam samazinājies ugunsgrēkos bojāgājušo un izglābto skaits, bet palielinājies cietušo skaits.

Policija Tukumā aptur «Audi» vadītāju 2,55 promiļu reibumā, kurš apdzīvotā vietā brauc ar 103 km/h

Šī gada 13. februārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību, Tukumā fiksēja kādu “Audi” markas spēkratu, kura vadītājs atļauto 50 km/h vietā brauca ar ātrumu 103 km/h. Apturot automobili konstatēts, ka vadītājs pie stūres sēdies 2,55 promiļu lielā alkohola reibumā. Par šādu braukšanas ātruma izvēli transportlīdzekļa vadītājam piemērots naudas sods 880 eiro apmērā. Tāpat, uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē.

Dzer līdz kriminālprocesam

10. februārī īsi pirms pusnakts Smārdes pagastā pa autoceļu Rīga – Ventspils kāds 1983. gadā dzimis vīrietis vadīja «Opel», būdams 1,55 promiles lielā alkohola reibumā. Par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess.

Slampes pagastā nodeg māja

Pagājušajā piektdienā, 2. februārī 2.30 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Slampes pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg pilnā 110 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. 7.39 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza.

Tukumā – negadījums un gājēju pārejas

1. februārī īsi pirms 8.00 Tukumā kāds 1952. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu «Landrover» un nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā uzbrauca uz gājēju pārejas esošajai sievietei ar bērnu brīdī, kad viņi šķērsoja pāreju. Ceļu satiksmes negadījumā fiziski cieta bērns, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki sniedza medicīnisko palīdzību uz vietas, viņa nogādāšana medicīnas iestādē nebija nepieciešama.

Mēģina iekļūt garāžā

15. janvārī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Tukumā sabojāti kādam vīrietim piederošas garāžas vārti, kas, iespējams, liecina par to, ka kāds mēģinājis iekļūt telpā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Traģisks negadījums Smārdē

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, 7. janvārī Tukuma novada Smārdes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja cilvēku, kuram virsū bija uzkritis koks. Diemžēl ,NMPD mediķi konstatēja cilvēka nāvi.

Kandavas pagastā auto ietriecas ēkā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 4. janvāra plkst. 6.30 līdz 5. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 10 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Policija lūdz atpazīt!

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas meklē fotorobota izveidoto attēlā redzamo personu par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Kā aizvadītas svētku dienas

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22. decembra 6.30 līdz 27. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 40 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Jaunpilī nozog naudu

20. decembrī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Tukuma novada Jaunpilī, brīvi iekļūstot kāda vīrieša dzīves vietā, nozagta viņam piederošā nauda – 550 eiro. Par šo nodarījumu uzsākts kriminālprocess.