Kriminālziņas

Negadījumi un neatļauta ballēšanās nedēļas nogalē

No 14. līdz 17. janvārim Tukuma policijas iecirknī reģistrēts 101 notikums, uzsākti 106 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 23 par mājsēdes neievērošanu, 12 par pulcēšanos, 2 par mutes un deguna aizsega nelietošanu, kā arī 1 par pašizolācijas neievērošanu. Konstatēti 2 autovadītāji reibumā, vienam no kuriem nebija iegūta autovadītāja apliecība. Reģistrēti 7 ceļu satiksmes negadījumi.

Ugunsgrēks dzīvoklī Baznīcas ielā / II VIDEO/

Šonakt,16. Janvārī, 00.03, Tukumā, Baznīcas ielā deg dzīvojamās mājas 2. stāvs. Kā liecina sākotnējā informācija, pēc uguns dzēšanas darbiem konstatēts, ka dzīvoklī ir bojā gājušais. Uzsākts kriminālprocess, lai skaidrotu notikušā apstākļus.

Nolauž barjeru un atstāj notikuma vietu

13. janvārī 17.10 Kandavas pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 94. kilometrā, kāds vīrietis vadīja kravas transportlīdzekli ar piekabēm un, iedegoties dzelzceļa pārbrauktuves sarkanajam signālam un laižoties lejā barjerai, tomēr neapstājās pie «Stop» zīmes un barjeru nolauza. Pēc negadījuma vadītājs atstāja notikuma vietu, tādējādi pārkāpjot likumā noteikto kārtību par to, kā jārīkojas šādos gadījumos. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process, vadītājs noskaidrots.

Avārija uz šosejas. Brauciet uzmanīgi!

Šorīt, 15. janvārī, 7.33 uz Rīga-Ventspils šosejas Engures novadā (netālu no «M4 auto») ir notikusi frontāla gāzes cisternas un vieglā auto sadursme. Bloķēta satiksmes viena josta un kustību uz ceļa regulē policijas darbinieki. Brauciet uzmanīgi!!!!

Dzēris, brauc pretējā virzienā un, iespējams, izplata Covid-19!

Laika posmā no 8. līdz 10. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 2361 persona. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22.00 līdz 5.00 neievērošanu tika uzsākti 258 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 362 preventīvi norādījumi.

Nepārvaramā degvīna kāre

4. janvārī 11.50 Tukumā, Meža ielā, vīrietis tirdzniecības vietā nozaga degvīna pudeli 4,75 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais noskaidrots. Savukārt 5. janvārī 13.15 Tukumā, Pasta ielā, vīrietis atkal nozaga degvīna pudeli 4,79 eiro apmērā.  Iesniegums pievienots iepriekšējā dienā uzsāktajam kriminālprocesam, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Grāvī ieslīdējis kravas auto

Šorīt, 8. janvārī, netālu no Tukums-Jelgava apļa apsnigušais ceļš ir bijis gana viltīgs un no braucamās daļas nodzinis kravas auto. Brīdī, kad negadījumu fiksējām, notika auto atbrīvošana no grāvja gūsta.

Šonakt degušas «Laipas» Kandavas pusē

Šonakt, 8. janvārī, 02.25 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Pūres pagastu, kur vienstāva ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkai, kurā izvietota kafejnīca, zem jumta notiek degšana. Uzlaužot jumta konstrukcijas, ugunsdzēsēji glābēji piekļuva degšanas vietai.

Zemgalē par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu uzsākti 568 administratīvā pārkāpuma procesi

Laika posmā no 30. decembra līdz 4. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 4026 personas. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22.00 līdz 5.00 neievērošanu tika uzsākti 568 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 899 preventīvi norādījumi. Vienai personai piemēroti 3 sodi – 50, 1000 un 1500 eiro apmērā.  

Bez sodiem neiztiek arī pēdējā brīvdienā

Mājsēdes kontroles laikā, 3. janvārī, Tukumā ar elektrovilcienu ieradās kāds vīrietis, kurš devās uz pilsētu. Pulksten 23.56 kungs tika pārbaudīts, netālu no dzelzceļa stacijas. Vīrietis policistiem uzrādīja pašapliecinājumu par došanos no darba uz dzīvesvietu, un varēja turpināt ceļu.

Kad nesēžas mājās…

Pagājuša diennaktī Valts policijas Tukuma iecirkņa apkalpojamajā teritorijā likumsargi pieķēra trīs šoferīšus, kuri Jaunā gada naktī nebija atturējušies un sēdušies pie stūrēs alkohola reibumā. Vienam no tiem tāpat nebija arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Palīdz apvelt apgāzušos auto

Vakar, 28. decembrī, 14.30, ceļa Rīga-Ventspils 54. kilometrā notika ceļu satiksmes negadījums – sievietes vadīta «Mazda» saslīdēja un nobrauca no ceļa grāvī, kur auto apgāzās. Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, pēc negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un transportlīdzekli atgāza atpakaļ uz riteņiem. Sieviete no automašīnas bija izkļuvuši vēl pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.