Kriminālziņas

Kandavas novadā izglābti trīs mežā apmaldījušies cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.septembra plkst. 6.30 līdz 17. septembra 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus, no tiem divus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Uz gājēju pārejas notriec sievieti

 Kā liecina sākotnējā informācija, 14. septembrī Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis vadīja automašīnu „Audi A6” un uzbrauca gājējai, kura šķērsoja ceļa braucamo daļu pa gājēju pāreju. Negadījumā sieviete guva traumas un tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Pateicoties policijas veiksmīgai sadarbībai ar iedzīvotāju aiztur sievieti, kura vada automašīnu alkohola reibumā

Ceturtdien, 10. septembrī ap pulksten 22:00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja par to, ka uz Liepājas šosejas virzienā no Kalnciema uz Liepājas pusi pārvietojas automašīna, kas tiek vadīta nepārliecinoši.  Informācija nekavējoties tika nodota tuvākajai ekipāžai, un pēc neilga laika Dobeles novadā tika apturēta automašīna, kuras vadītājai tika konstatēts alkohola reibums.

Slampē stipri iereibis vīrietis zvana policijai

3. septembrī 15.25 Slampes pagastā kāda persona informēja, ka, iespējams, ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka vīrietis ir stiprā alkohola reibumā (5,31 promile) un neorientējas apkārtējā vidē. Kā pats paskaidroja, policiju uz izdomātu notikumu izsaucis, lai…piesaistītu uzmanību. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process par speciālā dienesta nepamatotu izsaukšanu. 

Tukuma policijas uzraudzībā – 83 personas, kas atrodas pašizolācijā

No 31. augustam līdz 2. septembrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēts 61 notikums, uzsākti 79 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 1 par smēķēšanu bērnu spēļu laukumā, 1 par pašizolācijas noteikumu neievērošanu un 1 par iespējamu narkotiku lietošanu. Pieņemts 1 policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 3 personas. Pašizolācijas ievērošanu Tukuma iecirkņa policisti uzrauga 83 personām. Uzsākti 2 kriminālprocesi par to, ka tēvi nemaksā uzturlīdzekļus saviem bērniem.

Uzbrauc gājējam un pamet negadījuma vietu

Laikā no 31. augusta līdz 1. septembrim aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī saņemta informācija par 24 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 18 administratīvā pārkāpuma lēmumi. Reģistrēti divi ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā ir cietusi viena persona.

Apzog neaizslēgtus dzīvokļus, policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sava īpašuma drošībai

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā augustā tika apzagti vairāki mājokļi, kuriem nebija aizslēgtas ārdurvis. Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus parūpēties par drošības pasākumiem sava īpašuma pasargāšanai, kā arī  nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām.

Šogad Zemgalē ceļu satiksmes negadījumos cietušas 329 un bojā gājušas 22 personas

Šogad Zemgalē ceļu satiksmes negadījumos ir cietušas 329 personas, tajā skaitā 49 bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem. Minētajā laika posmā bojā gājušas 22 personas, tajā skaitā viens bērns. Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, Valsts policija (VP)  aicina par ceļu satiksmes drošības noteikumiem atgādināt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem nebūt pārgalvīgiem un neuzmanīgiem, vadot transportlīdzekli.   

Nedēļas nogalē satiksmes negadījumos bojā gājis autobraucējs un gājējs

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī saņemta informācija par 13 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 14 administratīvā pārkāpuma lēmumi. Reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena persona ir gājusi bojā.

Tukuma novadā atsavinātas 120 000 nelegālās cigaretes

augustā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja amatpersonas sadarbībā ar VP ZRP Tukuma iecirkņa darbiniekiem Tukuma novadā automašīnas apskates laikā izņēma 120 000 cigaretes „Winston” bez akcīzes markām. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.