Kriminālziņas

Tukumā, dzēšot ugunsgrēku, cietis cilvēks

Sestdien, 15. janvārī, 15.44 VUGD saņēma informāciju, ka Tukumā vienstāva dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas piebūves jumts 3 m² platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kas mēģināja dzēst ugunsgrēku pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza 16.50.

Policisti pa karstām pēdām aiztur iespējamo kramplauzi, kurš no mājām centās nozagt mēbeles

13. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī tika saņemta informācija, ka kādas privātmājas teritorijā rosās aizdomīga persona. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi aizdomās par zādzību aizturēja vīrieti un viņa automašīnā konstatēja mēbeles. Par notikušo sākts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās.

Slampē nozagta…lapene

10. janvārī Slampes pagastā, pārzāģējot piekaramo atslēgu, iekļūts jūras konteinerā un no tā nozagta dārza lapene, benzīna ģenerators, elektromotors „Minn Kota Endura”, piepūšamā laiva „Ladya” un motorzāģis „Husqvarna”. Iespējams, nozagtas vēl arī citas mantas. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Svecītes dēļ Tukumā aizdegas veļas mašīna

4. janvārī 11.45 Tukuma un Jūrmalas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Smilšu ielu Tukumā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega veļasmašīna un sadzīves mantas 4 m² platībā. Visticamāk, ka ugunsgrēks izcēlās, jo virtuvē bez uzraudzības bija atstāta iedegta svece.

Kad mājlopi brīvsolī

1. janvārī Zemītes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 27. kilometrā, vīrietis vadīja «Peugeot 206» un bija spiests apstāties, lai izvairītos no sadursmes ar mājlopiem. Mājlopi gan apstāties negrasījās un turpināja skriet, pa ceļam sabojājot arī stāvošo auto, Policijā reģistrēts ceļu satiksmes negadījums.

Engurē nozagtas dārglietas

Kā liecina sākotnējā informācija, 29. decembrī Engures pagastā  no mājokļa nozagta nauda un zelta juvelierizstrādājumi. Kopējā zaudējumu vērtība tiek precizēta. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Tukumā kādā mājā degusi grīda

Vakar, 27. decembrī, pulksten 9.04 tika saņemts izsaukums uz Smilšu ielu Tukumā, kur divstāvu dzīvojamā mājā pirmā stāvā esošā virtuvē dega grīda 5m² platībā. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors. Pulksten 11.24 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Cēres pagastā notikusi kravas un vieglā auto avārija

21. decembrī Tukuma novada Cēres pagastā, vīrietis vadīja automašīnu «Mercedes-Benz» un nenoskaidrotu iemeslu dēļ izraisīja sadursmi ar pretī braucošo transportlīdzekli «DAF FT». Negadījumā cietuši abu transportlīdzekļu vadītāji. Vieglās automašīnas „Mercedes-Benz” vadītājs no gūtajām traumām nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Izglābj dūmu detektors kaimiņos

Ssvētdien, 19. decembrī, 9.56 tika saņemts izsaukums uz Kurzemes ielu, Tukumā, kur piestāvu dzīvojamā mājā kādā dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka blakus esošajā dzīvoklī, visticamāk, bez uzraudzības atstātas degošas sveces dēļ, aizdegusies starpsiena un sadzīves mantas 0,5 m² platībā. Pulksten 10.37 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD

16. decembrī 15.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Smārdes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja bojāgājušo. Pēc tam tika sakārtota ceļa braucamā daļa.