Kriminālziņas

Jaunpilī auto taranē tiltu

4. augustā augustā 8.50 Jaunpilī, Pils ielā, kāds vīrietis, vadot «Toyota Hilux», nebija ņēmis vērā meteoroloģiskos laika apstākļus un, iebraucot ceļa līkumā, auto sanesa – tas ietriecās šķērslī jeb tilta aizsargjoslā, to bojājot.

Tukumā aizdedzies auto

Šodien, 4. augustā, ap 12.20, Tukumā, Pasta ielas 25 pagalmā bija aizdegusies automašīna «Audi». Tiek lēsts, ka vainojams elektroīssavienojums transporlīdzekļa motortelpā.

Reibumā un ar mopēdu taranē stāvošu «Audi»

2. augustā 02.09 Tukumā, Rīgas ielā, nepilngadīgs jaunietis vadīta mopēdu «Forsage» un šobrīd nenoskaidrotu apstākļu dēļ iebrauca stāvošā «Audi A6». Negadījumā cieta zēns, kurš nogādāts Rīgas Bērnu klīniskajā slimnīcā. Jaunietim konstatēts arī alkohola reibums. Uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības.

Nespēj izrāpties no grāvja…

Vakar, 30. jūlijā, 18.34 VUGD saņēma izsaukumu Tukumā, kur cilvēks bija iekritis 2,5 metrus dziļā grāvī un nespēja no tā tikt laukā saviem spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji ar imobilizācijas dēļa palīdzību cilvēku izcēla no grāvja un nodeva Neliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Darbi notikuma vietā pabeigti 18.47.

Viena sēta – divi pārkāpumi

22. jūlijā 17.40  Jaunpils pagastā, veicot ieroču pārbaudi, konstatēts, ka seifs, kurā vajadzēja būs ieslēgtai medību bisei, patiesībā ir vaļā un tajā ir nereģistrēta ieroča būtiskas daļas. Uzsākts kriminālprocess par nereģistrēta šaujamieroča būtisko sastāvdaļu glabāšanu un administratīvā pārkāpuma process par reģistrēta ieroča glabāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Izglābj supotāju Engurē un pīli Tumē

21. jūlijā 18.25 VUGD saņēma informāciju, ka Engures novadā pie Engures mola cilvēks uz SUP dēļa tiek pūsts jūrā un paša spēkiem netiek krastā. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz cilvēkam un nogādāja viņu krastā. 

Kā atpazīt krāpnieku

Pēdējo nedēļu laikā gan policija, gan bankas ziņojušas par gadījumiem, kad iedzīvotāji saņem zvanus no krāpniekiem, kas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, cenšas izvilināt bankas klientu datus, internetbankas pieejas, Smart-ID PIN kodus un citu sensitīvu informāciju, kas ļauj piekļūt klientu finanšu līdzekļiem. Lai neiekristu krāpnieku lamatās, bankas eksperte Jekaterina Zinica dalās ar vienkāršiem padomiem, kā atpazīt krāpniekus, kas uzdodas par bankas pārstāvjiem.

 

Dedzis mežs Zentenē un labības lauks Jaunsātos

20. jūlijā 11.24 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Jaunsātu pagastu, kur dega labības rugāju lauks 3 hektāru platībā. Vēja ietekmē liesmas strauji izplatījās. Notikuma vietā strādāja arī zemes īpašnieka traktortehnika, ar kuru tika aparts lauks pa perimetru, lai veidotu pārrāvumus un tādējādi ierobežotu liesmu izplatīšanos. Dzēšanas darbi noslēdzās 12.47.

Narkotisko vielu izplatības ierobežošana Zemgalē: pirmā pusgada rezultāti

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja darbinieki saviem spēkiem un sadarbojoties ar ZRP iecirkņu kriminālpolicijas nodaļu un citu tiesībsargājošo institūciju amatpersonām par narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju šogad pirmajos sešos mēnešos uzsākuši 78  kriminālprocesus un vajāšanas uzsākšanai prokuratūrām nodevuši 48 kriminālprocesus.

Zemītes pagastā no ezera izceļ bojāgājušo

Kā informē Valsts ugundzēsības un glābšanas dienests, aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. jūlija 6.30 līdz 17. jūlija 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus, no kuriem trīs – uz ugunsgrēku dzēšanu, divi – uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Nolaupa 15 eiro un pudeli

15. jūlijā 18.30 Tukumā, Jelgavas ielā, pie kāda vīrieša pieskrēja divi jaunieši un pēc savstarpējas vārdu apmaiņas viens no viņiem no vīrieša kabatas izrāva maku, kurā bija 15 eiro, un no rokām – maisiņu ar degvīna pudeli tajā. Pēc tam abi jaunieši aizmuka. Pateicoties pilsētas novērošanas kameru ierakstiem, tajā pašā dienā likumsargiem izdevās operatīvi aizturēt abas iespējamās vainīgās personas. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Jaunpilī operatīvi atrod nozagtu traktoru

7. jūlijā16.30 Jaunpils pagastā konstatēts, ka no īpašuma teritorijas nozagts traktors «MTZ 80» un piekabe «2PTS-4A». Nodarītie materiālie zaudējumi tiek lēsti 480 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess. Veicot izmeklēšanu, traktors ar piekabi atrasts un atdots īpašniecei.