Kriminālziņas

Dzērumā un pie traktora stūres

26. martā 19.09 Jaunpils novadā, ceļa Aizupe -Alkšņi-Strutele-Auziņas 30. kilometrā, vīrietis vadīja traktoru «MTZ 80», būdams alkohola reibumā (1,86 promiles). Pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietim nav likumā noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļa vadītāja tiesību. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Pēc pašnāvības mēģinājuma slimnīcā mirst sieviete

No 19. līdz 22. martam Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēti 59 notikumi, noformēti 65 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 38 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un 1 par gāzes pistoles nēsāšanu reibumā. Saņemti 13 izsaukumi, saistībā ar iespējamiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem, no kuriem 3 gadījumos uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi.

No dīķī iebraukušas automašīnas izglābj cilvēku

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, vakar 19.54 saņemta informācija par to, ka Tukuma novada Pūres pagastā dīķī iebraukusi vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vieglā automašīna atrodas zem ūdens. Vienu no automašīnā esošajiem cilvēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās izglāba cilvēks, kas brauca garām nelaimes vietai, pārējie esot izkļuvuši no automašīnas pašu spēkiem. Vienu no cietušajiem ugunsdzēsēji glābēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Policija mudina rīkoties atbildīgi

To, kā jaunā ārkārtas situācija ietekmē Valsts policijas darbu un kas iedzīvotājiem būtu jāņem vērā, vaicājām Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Tukumu iecirkņa policijas priekšnieku Janekam Baham.  

Dzērumā lielās ar ieroci

No 12. līdz 15. martam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 66 notikumi, noformēti 46 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 31 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 1 par apzināti nepatiesu speciālo dienestu izsaukšanu un 2 par ieroču glabāšanas noteikumu pārkāpumiem. Pieņemts 1 policijas lēmums par pagaidu aizsardzību no vardarbības un 3 personas aizturētas aizdomās par narkotiku lietošanu. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi.

Kur pūtis stiprāk?

Tukuma pilsētā un apkārtējos novados ugunsdzēsēji glābēji sešas reizes likvidēja vēja radītās sekas. Tukuma novada Lestenes pagastā (2 reizes), Slampes pagastā un Džūkstes pagastā, Lestenes pagastā, kā arī Kandavas novadā uz autoceļa Kandava – Sabile ugunsdzēsēji glābēji no vēja nolauztiem kokiem atbrīvoja ceļa braucamo daļu.

Uz karstām pēdām aiztur šķūnīša apzadzēju

10. marta 14.00 Tukuma novada Džūkstes pagastā tika konstatēts, ka, atlaužot šķūņa sienas dēļus, no tā nozagts motocikls «Kovrovec» un divas lodlampas. Nozagtās mantas izņemtas un atgūtas; noziedzīgajā nodarījumā iesaistītā persona aizturēta. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Zog alkoholu un ieroci tur skapī

No 5. līdz 8. martam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 70 notikumi, noformēti 124 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 80 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 3 par automašīna vadīšanu reibumā, 1 par nepakļaušanos policista likumīgai prasībai, 1 par emocionālu vardarbību pret bērnu, 1 par nelegālu cigarešu glabāšanu un 2 par šaujamieroča glabāšanas noteikumu neievērošanu. Pieņemti 2 policijas lēmumi par nošķiršanu un 1 persona aizturēta aizdomās par narkotiku lietošanu.

Deg šķūņi Kandavā un Jaunsātos

Svētdien, 1. martā, 07.51 Kandavas, Sabiles un Tukuma ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ielejas ielu Kandavā, kur dega ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg šķūnis un liesmas apdraud blakus esošo māju. Ugunsdzēsēji no šķūņa izglāba vienu automašīnu.

Policija aicina neuzticēties svešiniekiem

25. februārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē reģistrēti vairāki gadījumi, kad, iespējams, romu tautības sievietes, lūdzot pēc palīdzības vai arī piedāvājot iegādāties dažādas preces, iekļūst mājokļos un nozog naudu. Likumsargi aicina atsaukties notikušā aculieciniekus, kā arī personas, kas, iespējams, ir cietušas no līdzīgiem nodarījumiem. Tāpat policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neuzticēties svešiniekiem.