Kriminālziņas

Maldījušies pa mežiem, tostarp Tukuma novadā

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā aizvadītās nedēļas nogalē četras personas devās lasīt meža veltes, taču pašu spēkiem vairs nevarēja atrast ceļu laukā no koku un krūmu audzēm. Nomaldījušos personu meklēšanā tika iesaistīti ne tikai viņu radinieki, policisti un brīvprātīgās personas, bet arī kinologi ar suņiem, ugunsdzēsēji glābēji un arī Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvaldes dežūrējošā helikoptera apkalpe. Par laimi, visas personas ir veiksmīgi atrastas un atgriezušās savās dzīvesvietās.

Kad auto logi par tumšu 

2. augustā Pūres pagastā vīrietis vadīja automašīnu «BMW X5», kam priekšējo durvju stiklu gaismas caurlaidība bija 44%. Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem ir aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar priekšmetiem, stiklu pārklājumiem, aizkariem, žalūzijām u.tml., kas būtiski ierobežo redzamību transportlīdzekļa vadītājam tā tiešās redzamības zonā, proti, vējstikla gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 75%, savukārt priekšējo durvju stiklu gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70%. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 85 eiro.

Mēģina veikalā iesmērēt papīrīti

27. jūlijā Tukumā saņemta informācija, ka kāds vīrietis tirdzniecības vietā Meža ielā mēģina norēķināties ar neīstu nauda zīmi jeb tā dēvēto suvenīrbanknoti – 50 eiro, kam uzraksts «Prop Copy». Uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 19. nodaļas (Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā).

Meklē suņa saimnieku, kurš Džūkstes pagastā koka kastē pametis kucēnus

”Mēs noteikti atradīsim to desmit kucēnu saimnieku Džūkstē, kurus pusbeigtus un vienā kastē sabāztus, cenšamies reanimēt. Viņi bija saulē pārkārsuši un, ja tā var teikt, gandrīz vai izcepušies. Tāda bezatbildība, cietsirdība pret dzīvniekiem ir sodāma!” – tā vakar, 26. jūlijā, apkopojot iknedēļas aktuālo informāciju, sacīja Tukuma dzīvnieku patversmes pārtāve Simona Grundule. Lai tas notiktu, nepieciešama arī sabiedrības iesaistīšanās.

Zvejnieksvētki svinēti ar alkoholu un kautiņiem

No 7. līdz 10. jūlijam reģistrēti 69 notikumi, uzsākti 70 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 48 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 2 par velosipēda vadīšanu reibumā un 2 par amatpersonas prasību nepildīšanu, kā arī 3 par sīko huligānismu un 2 par to, ka nepilngadīgie ir lietojuši alkoholu. Pieņemts 1 policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 3 personas.

Latvenergo investora zvans krievu valodā? Neticiet.

Nesen Netflix demonstrēja divus dokumentālus seriālus par pieredzi, kad cilvēks nonāk krāpnieku nagos. Skatoties rodas tikai viens jautājums – kā šie upuri – sievietes, būdamas  gudras, nodrošinātas un ļoti racionālas, vispār noticēja krāpniekam? Un – vai pastāv iespēja, ka noteiktā apstākļu sakritībā krāpniekam varētu noticēt arī es vai man zināmi cilvēki?

Jaunsātu pagastā “iezāģējas“ garāžā

1. jūnijā Jaunsātu pagastā, izzāģējot caurumu garāžas durvīs, iekļūts iekšā un nozagti 20 litri dīzeļdegvielas un motorzāģis «Jonsered». Nodarīts materiālais zaudējums 600 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Tukumā nozog vērtslietas un naudu

28. jūnijā Tukuma iecirknī tika saņemts iesniegums par zādzību, 22. jūnijā Tukumā garnadzis iekļuvis kādā dzīvojamā mājā un nozadzis vērtslietas 1140 eiro vērtībā un 1500 eiro skaidrā naudā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.