Kriminālziņas

Engures novadā pēc uzbrukuma pedagogam un laupīšanas policisti operatīvi aiztur iespējamo vainīgo personu

Trešdien, 14. aprīlī, kādā Engures novada izglītības iestādē iegāja vīrietis, kurš, pielietojot vardabību un izsakot draudus, nolaupīja portatīvo datoru un mobilo tālruni. Tajā pašā dienā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti, veicot kriminālprocesuālās darbības, aizturēja iespējamo vainīgo personu un atguva nolaupītās mantas.  

Pēc pusnakts aizdedzies auto Kandavā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. aprīļa  6.30 līdz 14. aprīļa 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Uzdodoties par «Tukuma nami» darbinieku, nozog maku

10. aprīlī Tukumā, Spartaka ielā, nepilngadīgs zēns, uzdodoties par «Tukuma nami» darbinieku, iegāja dzīvoklī un nozaga tā īpašnieka maku, kurā atradās gan nauda, gan bankas karte. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Tukuma iecirkņa policisti aiztur meklēšanā esošu personu, kura pārvietojās ar zagtu automašīnu

Šī gada 7. aprīlī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti, veicot dienesta pienākumus, apturēja automašīnu, kas izrādījās izsludināta meklēšanā, kā arī noskaidroja, ka transportlīdzekļa vadītājs atrodas meklēšanā esošu personu sarakstā.

Kādus sodus sapelnījuši Lieldienās

Covid-19 ierobežošanai noteikto drošības prasību dēļ arī šogad Lieldienu brīvdienas nācās svinēt vienas mājsaimniecības ietvaros. Laika posmā no 1. līdz 6. aprīlim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā likumsargi veica 393 pārbaudes publiskās vietās un par konstatētajiem pārkāpumiem, kas lielākoties bija par pulcēšanos no vairākām mājsaimniecībām, uzsāka 84 administratīvo pārkāpumu procesus.

Kandavā makšķerējot noslīcis vīrietis /Papildināts 16.58/

3. aprīlī 16.00 tika ziņots, ka vīrietis ar motorlaivu aizbraucis pa Abavas upi un nav atgriezes. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veica meklēšanas pasākumus un uzgāja apgāzušos un tukšu laivu. Ūdenslīdēji apsekoja arī upes gultni, bet vīrieti neatrada. Uzsākts kriminālprocess.  Šodien, 6. aprīlī, vīrietis diemžēl ir atrasts miris.

Brīvdienās dedzis mežs Kandavā un gāzti koki Tukuma pusē

Aizvadītajās piecās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 13 kūlas un vienu meža ugunsgrēku, no tiem ceturtdien un piektdien pa vienam kūlas ugunsgrēkam, sestdien vienu meža ugunsgrēku, svētdien – sešus un pirmdien – piecus kūlas ugunsgrēkus. To skaitā: 1 hektāru platībā kūla dega Pārupes ielā Tukumā, 300 m²  – Kandavas novada Vānes pagastā, 30 m² platībā – Jelgavas ielā Tukumā.

Kūlas dedzināšanas sezona ir atklāta!

Jau 26. marta vakarā Kandavas novada Matkules pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. Savukārt nedēļas nogalē daudzviet Zemgales reģionā degusi kūla. Tā aizvadītajās brīvdienās Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji kopumā dzēsa 32 kūlas ugunsgrēkus, no tiem piektdien piecus, sestdien 22 un svētdien – piecus kūlas ugunsgrēkus. Slampes pagastā dega pērnā zāle 1,2 hektāru platībā; 200 m² platībā – L. Parka ielā, Tukumā; 1,5 hektāru platībā – Kandavas novada Cēres pagastā. Vēl sestdienas, 27. marta, pēcpusdienā Kandavas stadiona baseinā apmēram 10 metrus no krasta ledū bija ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji uz glābšanas dēļa nokļuva līdz nelaimē nokļuvušajam dzīvniekam un viņu izglāba, nogādājot krastā. VUGD aicina pastaigām ar suni šobrīd izvēlēties vietas, kas atrodas tālāk no ūdenstilpēm, lai izvairītos no situācijas, kurā suns, palaists bez pavadas, uzskrien uz ledus un tajā ielūzt. Ja redzat, ka dzīvnieks iekļuvis nelaimē, nekādā gadījumā nevajag pašam iet uz ledus vai ūdenī viņu glābt, bet nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112. Visbeidzot vakar, 31. martā, Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus, to skaitā Tukuma novada Irlavas pagastā – 500 m² platībā.

Notikušas vairākas avārijas ar cietušajiem

22. martā Tukumā, Zemītes ielā, vīrietis vadīja kravas transportlīdzekli «Volvo FH» sakabē ar piekabi un, veicot nogriešanās manevru pa kreisi, nedeva ceļu automašīnai «Volkswagen Transporter», kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā traumas guva automašīnas «Volkswagen Transporter» vadītājs, bet tās pasažieris un kravas transportlīdzekļa vadītājs no medicīniskās apskates atteicās. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. 

Stiprā alkohola reibumā zvana policijai

13. martā 15.15  Smārdes pagastā, Stacijas ielā, policija saņēmusi izsaukumu par to, ka kādu sievieti ir piekāvis viņas draugs. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka iesniedzēja atrodas stiprā alkohola reibumā (4,29 promiles) un nespēj neko par notikušo paskaidrot. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process par nepamatotu speciālā dienesta izsaukšanu.