Kriminālziņas

Tukumā divi ugunsgrēki – vienlaikus/FOTO/

Kā ziņo aculiecinieki, šovakar, 30. novembrī, Tukumā netālu viens no otra izcēlušies divi ugunsgrēki. Viens – uz Rīgas ielas mājā, kas jau degusi iepriekš, otrs – arī neapdzīvotā ēkā Pļavas ielā jeb tā sauktajā ‘naftas bāzē’. Šobrīd abās notikuma vietās ieradušās vairākas ugunsdzēsības mašīnas, strādā ugunsdzēsēji glābēji.

Ceļi arvien slideni!

Kā informā Valsts policija, 30. novembrī Tukuma novada Zemītes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Volvo V50» un T-veida krustojumā slidenās brauktuves dēļ nespēja savlaicīgi nobremzēt, lai dotu ceļu pa galveno ceļu braucošajai automašīnai «Land Rover Freelander». Rezultātā notika abu transportlīdzekļu sadursme. Policijā par ceļa nedošanu transportlīdzekļu vadītājam, kuram ir priekšroka, sākts administratīvā pārkāpuma process.

Jaunsātos ugunsdzēsēji izglābj ledū ielūzušu stirniņu

Vakar, 28. movembrī, vienos dienā ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā ledū ielūzušai stirnai. Negadījums notika Tukuma novada Jaunsātu pagastā un dzīvnieks bija ielūzis dīķa ledū apmēram 100 metru attālumā no krasta. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nokļuva līdz stirnai un nogādāja viņu krastā, kur palaida brīvībā.

Lapmežciemā uzdarbojas zagļi!

Laikā posmā no 17. līdz 21. novembrim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēts 51 notikums, uzsākti 4 kriminālprocesi un 53 administratīvā pārkāpuma procesi. 14. novembrī Tukuma novada Lapmežciema pagastā, izsitot otrā stāva balkona durvju stiklu, iekļūts dzīvojamā mājā, no kuras nozagti dabīgās kažokādas sieviešu mēteļi, cepures un elektriskie sildītāji. Nodarīts materiālais zaudējums 1400 apmērā. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Zog granulas un krīt no mopēdiem

No 10. līdz 13. novembrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 80 notikumi, uzsākti 54 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 15 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par apzināti nepatiesu speciālā dienesta izsaukšanu un 1 par to, ka nepilngadīgais ir lietojis alkoholu. Konstatēts 1 autovadītājs reibumā un bez likumīgā kārtā iegūtas transportlīdzekļa vadītāja apliecības; reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 2 personas.

Smārdē noslīcis cilvēks

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, vakar, 1. novembrī, Tukuma novada Smārdes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no piemājas dīķa izcēla bojāgājušo.

Kandavas pagastā – negadījums nenostiprinātas kravas dēļ

Šonedēļ, 25. oktobrī, Kandavas pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 93. kilometrā kāds vīrietis vadīja «Ford Transit», kurai nebija kārtīgi nostiprināta krava. Rezultātā, samainoties ar pretim braucošu transportlīdzekli «Opel Zafira», no kravas nodalījuma izkrita koka durvis, kas trāpīja šim garāmbraucošajam auto. Notika avārija un negadījuma cieta «Opel» pasažieris. Policijā reģistrēts ceļu satiksmes negadījums un tiek lemts par šoferīša atbildību.

Izdemolētas pieturvietas , to skaitā Tukuma novadā

Pie valsts autoceļiem Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ konstatēti līdzīgi vandālisma un zādzību gadījumi, kuros bojāti soliņi 15 autobusu pieturvietās. Soliņiem ir izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas, un vandāļu nodarītie zaudējumi ir 1157,17 eiro (ar PVN). VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) Zemgales reģionālā nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem un ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.

Dzērumā iebrauc mājas sienā

22. oktobrī Tukumā, Lielajā ielā sieviete vadīja «Audi A3», būdama alkohola reibumā (1,63 promiles), un nepamatoti nobrauca no ceļa, ietriecoties mājas sienā.  Uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Iespējamais vainīgais Kandavas avārijā – aizturēts

Jau vēstīts, ka 14. oktobrī aptuveni 18.52 Kandavas pagastā, autoceļa P109 Kandava-Saldus 6. kilometrā vīrietis vadīja automašīnu «Audi Q7» un iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, kur izraisīja frontālu sadursmi ar automašīnu «Audi A6». Negadījumā traumas guva «Audi A6» vadītājs un divas pasažieres. Mediķi visas trīs cietušās personas nogādāja ārstniecības iestādē. Savukārt 1953. gadā dzimusī šīs automašīnas pasažiere šajā negadījumā gāja bojā, mirušās ķermeņa atbrīvošanai no transportlīdzekļa bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība.
Notikuma vietā tika aizturēta iespējamā vainīgā persona – 1980. gadā dzimis vīrietis, kam pārbaudes laikā tika konstatēts 1,57 promiļu reibums. Likumsargi viņu nogādāja īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Noskaidrots, ka šis Talsu novada iedzīvotājs jau iepriekš divas reizes ir tiesāts par līdzīga rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Šobrīd vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.