Kriminālziņas

Uz ielas uzbrūk jaunieši un atņem mobilo tālruni

16. oktobrī Tukumā, Kurzemes ielā, divi jaunieši kādam vīrietim no rokām izrāva mobilo tālruni, nodarot materiālo kaitējumu aptuveni 150 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, viens no iespējamiem noziedzniekiem noskaidrots un vēlāk aizturēts, ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Noskaidrots, ka jaunietis ir palaists brīvdienās no sociālās korekcijas iestādes «Naukšēni». Policija lūgs Tiesu piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Visbiežāk kukuļdevēji uz ceļiem pieķerti Zemgales reģionā

Ja visā Latvijā 2020. gadā uz ceļiem notverti 32 kukuļdevēji, tad lielais vairums no tiem – 20 – kukuli piedāvājuši policistiem Zemgalē. Līdzīga dinamika saglabājusies arī 2021. gadā – līdz 1. septembrim aizturēti 35 kukuļdevēji, no tiem 25 – Zemgales reģionā, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā informācija. Lai arī sabiedrības izpratne par korupciju ir uzlabojusies, tomēr joprojām daļa iedzīvotāju neapzinās, ka kukuļdošana jebkādā apmērā ir krimināli sodāma, liecina VP veikts pētījums. Tāpēc šī gada rudenī tiek uzsākta apjomīga kampaņa, lai mazinātu korupcijas apjomu uz Latvijas ceļiem.

 

Aizdomas par autovadītāju – narkotiku reibumā

11. oktobrī Engures pagastā, uz ceļa Sloka-Talsi, apturēta automašīna «Mercedes Benz» un tā vadītāja nogādāta analīžu veikšanai, aizdomās par transporta vadīšanu narkotisko vai citu apreibinošos vielu ietekmē. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Turpina zagt dīzeļdegvielu

7. oktobrī Jaunsātu pagastā no kāda uzņēmuma teritorijā esošās traktortehnikas tika nolieti un nozagti 970 litri dīzeļdegvielas. Nodarīts materiālais zaudējums 1263 eiro vērtībā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Autovadītājs likumsargiem uzrāda viltotu transportlīdzekļa vadīšanas apliecību

5. oktobrī Tukuma novada Kandavas pagastā, pildot dienesta pienākumus, policisti apturēja automašīnu „Volkswagen Golf” un, pārbaudes laikā tika konstatēts, ka automašīnas valsts reģistrācijas numura zīme atbilst automašīnai „Mazda Premacy”. Tāpat likumsargi konstatēja, ka apturētajam transportlīdzeklim ir izgriezti VIN numuri.

Dzērumā apguļas ceļmalā…

28. septembrī no Pūres pagasta saņemta informācija, ka pa ceļu brauc velosipēdists alkohola reibumā. Ierodoties notikuma vietā likumsargi konstatēja, ka uz ceļa nomales guļ vīrietis, kurš nav spējīgs patstāvīgi pārvietoties. Alkohola koncentrācija viņa izelpotajā gaisā – 2,69 promiles. Persona nogādāta dzīves vietā un uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Ceturtdien likumsargi veica pārbaudes vairākās skolās Tukuma un Aizkraukles novadā

16. septembrī policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes Aizkraukles novada izglītības iestādēs un Tukuma novada izglītības iestādes dienesta viesnīcā. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi kopā tika nogādāti 12 jaunieši. Tāpat likumsargi konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci un cigaretes.