SIF/2021.LV/RMA/39/30

Cik Tukuma novadā izmaksās atkritumi? Diskusijas vēl turpinās

Jautājums par nešķirotu sadzīves atkritumu savākšanas maksu novadā domes deputātu darba kārtībā ir jau otro mēnesi. Janvārī pēc aktīvām diskusijām domes sēdē deputāti šo papildus iekļauto jautājumu atlika, jo nebija informācijas par atalgojuma pieaugumu. 9. februārī Tautsaimniecības un teritorijas attīstības komitejas sēdē diskusijas ar uzņēmuma pārstāvjiem atsākās ar jaunu sparu.

Spriež par Kandavas pansiju un Vānes skolu

Nule kā pieņēmuši budžetus, Tukuma novada domes deputāti šajā nedēļā jau atkal tikās komiteju sēdēs. Sprieda gan par sociālajiem jautājumiem, gan tiem, kas saistīti ar sportu, kultūru, arī izglītību, kurai tiek novirzīta ne gluži puse, bet tomēr ievērojamākā daļa budžeta (46,7% jeb mazliet vairāk nekā 35 miljoni eiro). Paralēli arvien turpinās četru novadu apvienošanās praktiskā puse, apzinot situāciju, cenšoties ieviest vienotus darbības principus visā jaunā novada teritorijā.

Apstiprināts Tukuma novada 2022. gada budžets

Tukuma novada domes deputāti 2. februārī ārkārtas sēdē apstiprināja pašvaldības budžetu, ieņēmumos paredzot 67 151 694 eiro, bet izdevumos – 75 685 197 eiro. Kā skaidroja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, izdevumi ir lielāki par ieņēmumiem par 8 533 503 eiro, taču tos nosegs no naudas līdzekļu atlikuma uz gada sākumu, kas kopumā bija 11 235 852 eiro.

Vānes nākotne skolā un atsaucīgos cilvēkos

Vānes pagasts, no novada centra raugoties, ir viens no tālākajiem dienvidrietumu virzienā (46 km attālumā). Kopējā platība 16 596,7 ha, iedzīvotāju skaists  uz 2021. gadu – 798 (2019. – 836). Lielākās apdzīvotās vietas ir: Vāne (pagasta centrs), Aizupe, Varieba, Jaunvarieba un Mežmuiža. Pagastam cauri tek vairākas upes, tai skaitā Imula, Amula, Sārcene, kuras krastos atrodas Vānes pagasta centrs. Vānē ir sava pagasta pārvalde, pamatskola, bērnudārzs, kultūras nams, bibliotēka, pasts, dakteres Grīnvaldes ģimenes ārsta prakse, veikals un pat elektromobiļu uzpildes stacija. Bet vietējā baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 Naudu atrod… sociālajā budžetā

Jau rīt, 2. februārī, domes ārkārtas sēdē deputāti apstiprinās pašvaldības budžetu, bet vēl vakar, 31. janvārī, ārkārtas Finanšu komitejas sēdē viņiem nācās meklēt, kur rast līdzekļus aktuālajām vajadzībām. Un šī kabata, kurā nauda tika atrasta, bija… sociālais budžets. Grozot jau apstiprinātos normatīvos aktus un atsakoties no vairākiem pabalstiem, kā arī samazinot piedzimšanas pabalstu, tika iegūti 190 600 eiro.

Ko dome darījusi sēžu starplaikos?

Kā vienmēr domes sēdēs pašvaldības vadība informē par to, kādi darbi darīti, kādi jautājumi un problēmas risinātas aizvadītā mēneša laikā. Tā arī 26. janvāra sēdē pašvaldības vadītājs Gundars Važa un izpilddirektors Ivars Liepiņš informēja par aktuālajiem jautājumiem.

Par papildinājumiem skolām un amatiem

Nākamajā nedēļā, 26. janvārī, ieplānota Tukuma novada domes sēde, kurā, kā rādās, jauno budžetu vēl neapstiprināts, taču lems, piemēram, par visā novadā vienotu sociālo pabalstu izsniegšanas kārtību, mērķdotāciju sadali, arī par projektiem un to līdzfinansējumam atvēlētajām summā. Tostarp arī par projektiem, ko paredzēts īstenot Kandavas un pagastu apvienības teritorijā un ar kuriem plašāk deputāti tika iepazīstinātu šīs nedēļas finanšu komiteju sēdē.