Dzīvesziņa

Būs siena talka Edvarda Virzas dzimtas mājā

Dabas aizsardzības pārvalde 20. augustā plkst. 11.00 aicina ikvienu interesentu iesaistīties siena talkā “Straumēnu” noskaņās, kas norisināsies rakstnieka Edvarta Virzas dzimtas māju “Billītes” apkārtnē Salgales pagastā, Jelgavas novadā.

Aicina piedalīties biznesa ideju konkursā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir atklājusi uzņēmējdarbības kustību #Trāpiarideju. Tā līdz 6. septembrim aicina iedzīvotājus no 18 gadu vecuma uzdrīkstēties iesniegt savas biznesa idejas konkursā “Ideju kauss 2022”, lai pretendētu uz finansējumu sava biznesa uzsākšanai.

Jaunmoku pilī notiks “Lielģimeņu saiets”  

Pasākumu cikla ietvaros, 14. augustā Jaunmoku pils parkā daudzbērnu ģimenes ir aicinātas uz Ģimeņu dienu “Lielģimeņu saiets”. Tās ietvaros varēs baudīt koncertu, spēlēt lielformāta spēles, piedalīties interaktīvā orientēšanās spēlē un citās āra aktivitātēs.

Dārza kallu audzēšanas noslēpumi

Pie Pētera Pikšes viesojāmies ļoti sen, vēl tad, kad viņu Latvijā pazina kā vienu no lielākajiem tulpju audzētājiem. Kā mums pastāstīja Pēteris, tad tulpju viņam palicis pavisam nedaudz, bet šajā laikā viņš sācis audzēt gladiolas, lilijas, peonijas un arī dārza kallas jeb zantedešijas. Pēdējās arī aizvien vairāk ienāk mūsu dārzos un, kaut arī par tām jau daudzviet rakstīts, no P. Pikšes padomiem aizvien iespējams iegūt jaunas zināšanas, lai mācītos un tās izmantotu savā dārzā.

Kur un kā glabāt depozīta iepakojumu? /FOTO/

Depozīta sistēmas zīmola “Depozīta punkts” un populārā pašmāju Instagram konta “Mans remonts” kopīgi organizētajā Instagram konkursā tika noskaidroti labākie tukšo depozīta iepakojumu uzglabāšanas veidi mājas apstākļos. Konkursā ar savām iepakojumu uzglabāšanas tendencēm dalījās vairāk nekā 60 lietotāji, un, kā tika noskaidrots, mūsu tautiešu iztēlei nav robežu – depozīta tara tiek glabāta ne vien parastos papīra maisiņos un kastēs, bet arī īpaši iegādātos iepakojumu konteineros un pat seifā!

Pie Jaunmoku pils izveidota pastaigu taka

Lai dažādotu un īstenotu izglītojošas aktivitātes par meža, dabas un vides ilgtspējības tēmām, Jaunmoku pils parkā projekta ietvaros ir ierīkota brīvi pieejama Mežaparka pastaigu taka. Aptuveni 200 m garajā takā apkopoti 11 pieturpunkti ar dažādām izglītojošām un izzinošām aktivitātēm, kā, piemēram, dižkoku atpazīšana, čiekuru mešana mērķī, iešana pa balansa baļķi, u.c.

Aicina iepazīt senos kuršus, zemgaļus un sēļus. Izstāde plānota arī Kandavas muzejā

No augusta līdz pat gada beigām interesentiem tiek piedāvātas divas tematiskas ceļojošas izstādes par kuršiem, kā arī zemgaļu un sēļu zemēm. Gandrīz pieci desmiti krāšņu dažādu autoru lielformāta fotogrāfiju dosies pie iedzīvotājiem Kurzemē, Zemgalē un Rīgā, lai vēstītu par baltu pilskalniem, svētvietām, amatiem, apģērbu un ēdienu tradīcijām. Izstādes būs aplūkojamas bez ieejas maksas.