Dzīvesziņa

Tukuma novadā pulcēsies “Tet Rally Liepāja” dalībnieki

Nākamgad Latvijā un arī Tukuma novadā norisināsies pasaules rallija čempionāta posms. Lai iepazītu trases, arī šogad, no 16. līdz 18. jūnijam, gaidāma motoru dūkoņa, sacenšoties FIA Eiropas rallija čempionāta ceturtā posma “Tet Rally Liepāja” dalībniekiem.

Dabas muzejs ar rozēm  atklāj dārzkopības izstāžu sezonu

Rožu smarža šogad Latvijas Nacionālo dabas muzeju pārņems agrāk, nekā ierasts – izstāde „Rožu dārzs 2023″ norisināsies no 31. maija līdz 3. jūnijam, atklājot dārzkopības izstāžu sezonu. Šobrīd ir labs laiks rožu stādīšanai, tāpēc izstādē šos krāšņos ziedus varēs ne tikai apskatīt un fotografēt, bet arī iegādāties stādus un saņemt speciālistu konsultācijas.

Stārķu ligzdā Tukuma pusē – ģimenes pieaugums

Video tiešraidē redzamais balto stārķu pāris, kas ligzdo uz viena no AS “Sadales tīkls” elektroapgādes balstiem, sagaidījis pirmos mazuļus. Pirmā ola šķīlusies 21. maija vakarpusē, drīz vien tam sekoja vēl divu stārķēnu izšķilšanās. Kopumā ligzdā perētas piecas olas un turpmākajās dienās sagaidāma arī pārējo olu šķilšanās.

Tukuma uzņēmējas pieredzes stāsts no Patentu valdes skatu punkta – Annija Kanska, Cerannic radītāja

26. aprīlī visā pasaulē atzīmē Pasaules Intelektuālā īpašuma dienu, un 2023. gadā uzmanība ir veltīta sievietēm  dizainerēm – intelektuālā īpašuma radītājām. Saskaņā ar jaunāko Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja publiskoto pētījumu, Eiropas savienībā 2021.gadā starp dizaineriem 23,7% bija sievietes.  Ievērojami labāka situācija ir Latvijā, kas apsteidz arī kopējos Eiropas Savienības rādītājus – sieviešu dizaineru īpatsvars ir 35%. 

Melno punktu karte – noslīkst visā Latvijā

Biedrība “Peldēt droši” sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu izstrādājusi “Noslīkšanas melno punktu karti”, kurā apkopoti dati par pēdējiem trim gadiem. Analizējot adreses, var secināt – noslīkst visā valsts teritorijā.

Sēj, stāda, mēslo, rušina un ravē

Kaut arī pirmajās maija dienās dārzkopjus biedē aukstums un iespējamās salnas, tomēr dārza darbi jāsteidz veikt tik un tā. Jācer, ka ievziedu aukstums būs vien maija sākumā un drīz vien pār laukiem un sētām valdīs lielā pavasara ziedēšana.

Nacionālais kino centrs svētkos piedāvā baudīt latviešu filmas

Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kā jau ziņots, šogad notiek gan klātienē kinoteātrī „Splendid Palace”, gan tiešsaistē – portālā filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu izveidota dzejnieka Imanta Ziedoņa jubilejas kolekcija, 13 filmas, kas pieejamas visā pasaulē bez maksas 3. un 4. maijā.