Kandavā

Kandavas tehnikuma audzēknim – godalgota vieta konkursā

Jau vēstīts, ka 11. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēja nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu «SkillsLatvia 2024». Tajā noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji un labākie jaunie talanti 20 prasmju konkursos. Starp vairāk nekā 120 konkursantiem no 30 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā lielāko medaļu skaitu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi.

Ieceļ K. Mīlenbaha vidusskolas direktoru

Šodien, 26. oktobrī, Tukuma novada domes sēdē deputāti ar balsojumu oficiāli amatā iecēla jauno Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas direktoru – Uģi Brūkleni. Viņš saviem jaunajiem darba pienākumiem klāt ķersies, sākot ar 11. decembri. Jāpiebilst, ka konkursā uz šo amatu iepriekš pieteicās divi pretendenti.

Aršanas čempionātā piedalīsies arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis

Jau nākamo nedēļu Kuldīgā norisināsies unikāls un vēsturisks sporta notikums – 68. Pasaules čempionāts aršanā, kas Latvijā notiks pirmo reizi. Pasaules līmeņa čempionātā piedalīsies 46 arāji no 24 valstīm, tai skaitā no Latvijas. Čempionāts sāksies 12. oktobrī ar oficiāliem treniņiem un atklāšanas pasākumu, bet galvenās sacensības par Pasaules arāja čempiona titulu notiks no 13. līdz 14. oktobrim Kuldīgas novadā, Padures pagastā, saimniecībā “Upeskalni AB”.

Aicina uz domnīcu par sociālo darbu kopienā Tukuma novadā

Kādam jābūt sociālajam darbam kopienā, lai tas būtu jauniešiem saprotams, pieejams un iesaistošs, un ko par to domā paši jaunieši? Lai diskutētu par sociālā darbinieka kopienā lomu jauniešu līdzdalības, sadarbības un iniciatīvu īstenošanai Tukuma novadā, trešdien, 27.septembrī, Kandavā tiek rīkota domnīca “Pikniks ar savējiem pie ugunskura”.

 

Tiesībsarga birojs solījis vērsties ģenerālprokuratūrā, lai izvērtētu situāciju Kandavas pansijā

Kandavas un Tukuma Sociālo dienestu atbildīgās amatpersonas ilgstoši ievietojošas seniorus un cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem iestādē, kas sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijai līdzīgus pakalpojumus, taču tas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā un neatbilst minimālajām prasībām, kādas jānodrošina šādās institūcijās. Tiesībsargs par konstatēto Kandavas speciālajā pansijā ir vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai šajās darbībās nav saskatāma Krimināllikumā paredzētā atbildība, un jau saņēmis atbildi, ka notikušo izskatīs Valsts policija, – tā vēstī Tiesībsarga biroja paziņojums.

Dabas aizsardzības pārvalde uzsāks invazīvo augu izskaušanu Kandavā

Aprīlī Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību uzsāks invazīvo augu izskaušanu Kandavā. Pielietojot Latvijā jaunas, dabai draudzīgas, ekspertu izsvērtas metodes, ierobežos invazīvās augu sugas Kanādas zeltgalvītes izplatību 6,3 ha platībā Kūrorta ielā 12, Kūrorta ielā 2 un Kalna ielā 2 (Skolas kalnā starp Kūrorta un Zīļu ielām). Darbi ļaus sakārtot pilsētvidi un novērst apdraudējumu dabas daudzveidībai.