AVOTS: google.map

Tiesībsarga birojs solījis vērsties ģenerālprokuratūrā, lai izvērtētu situāciju Kandavas pansijā

Kandavas un Tukuma Sociālo dienestu atbildīgās amatpersonas ilgstoši ievietojošas seniorus un cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem iestādē, kas sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijai līdzīgus pakalpojumus, taču tas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā un neatbilst minimālajām prasībām, kādas jānodrošina šādās institūcijās. Tiesībsargs par konstatēto Kandavas speciālajā pansijā ir vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai šajās darbībās nav saskatāma Krimināllikumā paredzētā atbildība, un jau saņēmis atbildi, ka notikušo izskatīs Valsts policija, – tā vēstī Tiesībsarga biroja paziņojums.

‘Apbrīnoju šo tiesiskā nihilisma līmeni un necieņu pret likumu, kā rezultātā apdraudēta mazaizsargātu cilvēku veselība un pat dzīvība. Jāsaprot, ka šajā situācijā mēs runājām par vienu no visievainojamākām sabiedrības grupām, tādēļ pārkāpumu var vērtēt kā īpaši rupju,” uzsver tiesībsargs Juris Jansons.

Lielu artavu pārkāpuma konstatēšanā sniedza pavasarī rīkotā tiesībsarga kampaņa “Dzīve pansionātā – kāda tā ir?”, kuras laikā iedzīvotāji dalījās ar saviem vai savu līdzcilvēku pieredzes stāstiem. Tieši kampaņas laikā tiesībsargs saņēma informāciju arī par Kandavas speciālo pansiju, kurā tās iemītniekiem tika sniegts ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums, kas jau vairākus gadus nav reģistrēts Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

Tiesībsarga biroja darbinieki bez brīdinājuma apmeklēja minēto pansiju, taču tās vadība nevarēja uzrādīt nevienu oficiālu dokumentu, kas apliecinātu pansijā sniegto pakalpojumu likumību un atbilstību tam, ka šāds pakalpojums šiem cilvēkiem ilgtermiņā ir nepieciešams un atbilst viņu vajadzībām. Vairāki iemītnieki apstiprināja, ka pakalpojumi pansijā tiek sniegti aptuveni sešus gadus, un ar Sociālā dienesta atbalstu tajā tiek ievietoti cilvēki, kuriem ir grūti aprūpēt sevi vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ.

Tukuma novada Sociālais dienests tiesībsargam apstiprināja, ka administrācija plānoja reģistrēt pansiju Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā tikai pēc tam, kad tiks izstrādāts projekts un veikti atsevišķi remontdarbi, lai uzlabotu sadzīves apstākļus pansijas ēkā. Zīmīgi, ka Tukuma novada dome par pārkāpumu zināja jau iepriekš – administratīvi teritoriālās reformas ietvaros 2021. gadā tā bija pārņēmusi pansiju no Kandavas sociālā dienesta un jau tajā brīdī secināja, ka sniegtais pakalpojums vairāku gadu laikā nav bijis reģistrēts un neatbilst likumdošanā noteiktajām prasībām.

 

 

Komentāri

 1. Vajadzeetu ari Slepto kameru ielikt arii citaas Tukuma iestades, Tukums ir Parkapuma pereklis kuru neviens negrib savest kartibaa pa labam.

 2. Tā tā Kandava grib šeptēties tālāk, uzspļaujot visām prasībā.
  Ne jau par velti Priedes kompānija grib atdalīties, lai slēptu visus galus.

  1. Nesatraucies, par to gaspaža ir parūpējusies, lai nekas nenonāktu atklātībā. Ne jau velti piesmērējusies reģionālajam ministram.

 3. Ja jau Tukuma novads zināja par Kandavas šmucēm, tad pirms iestāšanās Kandavu vajadzēja kārt pie lielā zvana, lai kārtīgi izpurina un iztiesā.
  Cik vēl šmuces Kandavai ir azotē, kuras vēl tikai gaida savu publiskošanu.
  Kandavas simbols ir bijušā mēra pusizdemolētā māja- bezgaumības paraugs būvēts no dārgiem materiāliem, pat kapara notekcaurules tai bija it kā tā būtu Jaunmoku pils vai Kukšu muiža.

 4. Kandavnieki jūtas vareni….tāpat kā dažß labs vēl, kas jūtas vēl varenāks. Tā jau ir – nauda un vara parāda kas ir ….diemžēl to jūtam

 5. Pirmkārt tā nav nekāda pansija vai pansionāts, bet sociālā dzīvojamā māja, kur dzīvo cilvēki ar savu iedzīvi, savā dzīvoklītī/istabā, kas zaudējuši savas mājas, vai arī nevar dzīvot vairs tādos apstākļos, kur nav elektrība, grūti aiziet uz āra tualeti, nav apkure. Šādas mājas nekur nav jāreģistrē. Aprūpētāji iet pie jebkura kam tas nepieciešams, gan uz dzīvokli , gan arī uz šo māju. Tā kā pamatā tur ir veci cilvēki, tad pašvaldība drošībai nodrošina arī nakts dežurantu.

 6. Patiesībā jau lielāko daļu par šiem vecajiem un vientuļajaiem nevienam nekādas daļas nav. Labi, ja k;ads tom;er tur rūpi. Tas ka augstprātība un lielmanība ir pārņēmusi jaunā novada vadību, tas gan ir jūtams.

 7. Tā retā reize, kad bez likuma punkta un panta kāds ir atļāvies nodrošināt vajadzīgu pakalpojumu vecīšiem, un tas tiek pagriezts par kriminālu. Labāk būtu, ka šie cilvēki vispār nesaņemtu nekādu atbalstu, jo senā ēkā kaut ko nevar pa prātam tam likumam iegrozīt? Vispār par maz info rakstā, lai saprastu kam tur taisnība, un vai tam kas pasūdzējās pakalpojums būtu bijis labāks vai sliktāks, ja tas būtu reģistrēts?

 8. Daudzus un ilgus gadus jaunais novads turpinās atklāt un izstrēbt apvienoto novadiņu nejēdzības un nelikumības. Tas patiesi ir brīnums, ka publiskā telpā nonàk tik maz ziņu par s….iem, kas ikdienā turpina uzpeldēt ar apskaužamu regularitāti. Paaudzēm 3 x jānomainās, lai ar pārņemto mantojumu tiktu aptuveni galā.

 9. Beidziet…es esmu tur strādājusi….un viss ko varu pateikt,ka tur cilvēki ir labi aprūpēti un personāls ir profesionāls!!!

 10. Hello! I could have sworn I’ve been to this site before but
  after checking through some of the post I realized it’s new to
  me. Anyways, I’m definitely delighted I found it and
  I’ll be book-marking and checking back frequently!

 11. Pirmo dienu, kad darbā! Meijers pa manu māti Bronislavu teica, ka vecie tik ilgi nedzivo. Redzesi cik Tev būs Dzīvildze M un V!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *