Veselība

Uzsāk kampaņu vīriešu mentālās veselības atbalstam

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un veicinātu tās informētību par vīriešu mentālās veselības riskiem un iespējamām sekām, “Narvesen” (“Reitan Convenience Latvia”) šī gada 4. februārī uzsāka kampaņu vīriešu mentālās veselības atbalstam “Nokod desiņu par vīriešiem”. Kampaņas ietvaros piesaistītais ziedojums tiks nodots biedrībai “Ogle”, lai kopīgiem spēkiem radītu vidi, kur visiem, jo īpaši vīriešiem, būtu vienlīdzīgas tiesības jebkurā brīdī saņemt nepieciešamo atbalstu, jo emocijām dzimumu atšķirības nepastāv.

Ārsti aukstajā laikā aicina uzmanīt savu un līdzcilvēku veselību

Iestājoties stipram salam, Austrumu slimnīcas Valsts Apdegumu centra ārsti aicina nebūt vienaldzīgiem, redzot uz ielas nokritušu cilvēku. Iemesls tam var būt pēkšņas un nopietnas veselības problēmas, kas nav saistītas ar alkohola lietošanu, piemēram, insults. Laikus nesaņemot palīdzību, cilvēks var gūt ļoti nopietnus apsaldējumus, nosalt un nomirt.

Turpina pieaugt Covid-19 pacientu skaits slimnīcās

Pagājušās nedēļas (04.12. – 10.12.) gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis.

Uzsāk labdarības projektu “Sapņu pavadonis” – nedziedināmi slimu cilvēku pēdējo vēlmju īstenošanai

10. novembrī biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” atklāja labdarības projektu “Sapņu pavadonis”, kas ar ziedotāju atbalstu palīdzēs piepildīt nedziedināmi slimu cilvēku vēlmes viņu mūža izskaņā. Citviet to pazīst kā “Wish ambulance” vai “Wunschewagen”, un tagad ar Vācijas Samariešu apvienības atbalstu, pārņemot labāko pasaules pieredzi, projekts tiks īstenots arī Latvijā.

Aicina neatlikt!

SPKC epidemiologi, sadarbībā ar ģimenes ārstu praksēm, slimnīcām, izglītības iestādēm un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Nacionālo mikrobioloģijas references laboratoriju (NMRL),  kopš oktobra sākuma ir uzsākuši ikgadējo gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringu*. Pēc līdzīgiem principiem AAEI monitorings ir organizēts arī citās valstīs pasaulē. Kā rāda monitoringa dati, saslimstība ar AAEI aizvadītajā nedēļā (16.10. – 22.10.) bija zemāka nekā attiecīgajā nedēļā 2021. un 2022. gadā, taču joprojām pārsniedza pirmspandēmijas vidējo saslimstības līmeni.  

Informēs par jaunumiem cīņā pret krūts vēzi

Šodien, 13. oktobrī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Mūkusalas ielā 71, Rīgā, “Art RC Gallery” telpās 2. stāvā, notiks krūts veselības mēneša kampaņai “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” veltīts klātienes pasākums.

Plkst.11 būs preses konference, kas veltīta Starptautiskajai Krūts veselības dienai un no plkst.12 līdz plkst.16, turpat noritēs apmācību seminārs, kurā aicināti piedalīties pilnīgi visi interesenti. Kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” pasākums tiks translēts tiešraidē kampaņas Facebook profilā “Lai dzīvotu!” un aģentūras “Divi gani” YouTube kanālā.

Notekūdeņu monitorings uzrāda jaunā Covid-19 varianta «Eris» izplatību sešās Latvijas pašvaldībās

2023. gada 15. septembrī – Latvijā ir konstatēts Covid-19 jaunais variants «Eris», kas jau kopš vasaras izplatās citviet pasaulē, īpaši Ķīnā un ASV, liecina oficiālais valsts notekūdeņu monitorings, kura laikā tiek identificēta un novērota SARS-CoV-2 klātbūtne notekūdeņos 16 pašvaldībās. Monitoringu jau divus gadus īsteno zinātnieku un ekspertu komanda no Rīgas Tehniskās universitātes  (RTU), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC). «Eris» pagaidām Latvijā vēl nav apstiprināts laboratoriski, bet, monitorējot notekūdeņus, vīrusa klātesamību un jaunu mutāciju izplatību iespējams konstatēt daudz ātrāk.