Veselība

Bērnu zobārstniecībā pieejama valsts apmaksāta zobu pārklāšana ar silantiem un fluorlaku

Šogad valsts apmaksātajā bērnu zobārstniecībā ieviesti divi būtiski jaunumi – zobu pārklāšana ar silantiem un zobu virsmu pārklāšana ar fluorlaku –, kas nodrošina profilaktisku aizsardzību un mazina zobu kariesa attīstības riskus. Pakalpojumu nepieciešamības gadījumā var saņemt bērni līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības iestādēs, kas ir  noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par bērnu zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu, informē NVD.

Tukumā – jauna ģimenes ārsta prakse

Šodien, 12. aprīlī, Tukuma poliklīnikas 3. stāvā svinīgi durvis vērusi Alises Singhas ģimenes ārsta prakse (oficiāli tiks atvērta no 1. maija) . Jāatgādina, ka viņas pārziņā turpmāk būs arī Vānes pagasta pacienti un SAC «Rauda» iemītnieki. Vairāk par jauno ārsti, prakses sniegtajām iespējām pacientiem un tās attīstības iecerēm – nākamajā, 16. aprīļa laikraksta numurā.

Kur saņemt medicīnisko palīdzību svētku laikā?

Pirms gaidāmajām Lieldienu brīvdienām, no 29. marta līdz 1. aprīlim, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām vienkāršu un akūtu saslimšanu gadījumos, kā arī gadījumos, kad ārsta palīdzība ir nepieciešama steidzami.

Uzsāk kampaņu “Tavu krūšu drošībai”

Krūts vēzis ir nāvējošākais vēža tips sievietēm Eiropas Savienībā un šī problēma ir aktuāla arī Latvijā. Lai veicinātu agrīnu diagnosticēšanu un ārstēšanu, kā arī pievērstu sieviešu uzmanību krūšu veselībai kopumā, fonds “Rozā vilciens” sadarbībā ar reklāmas aģentūru McCann Rīga, radījuši sociālu kampaņu, “Tavu krūšu drošībai”. Tā vērsīs uzmanību krūšu veselībai un aicinās sabiedrību ziedot, lai atbalstītu sievietes, kuras skāris krūts vēzis.

Uzsāk kampaņu vīriešu mentālās veselības atbalstam

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un veicinātu tās informētību par vīriešu mentālās veselības riskiem un iespējamām sekām, “Narvesen” (“Reitan Convenience Latvia”) šī gada 4. februārī uzsāka kampaņu vīriešu mentālās veselības atbalstam “Nokod desiņu par vīriešiem”. Kampaņas ietvaros piesaistītais ziedojums tiks nodots biedrībai “Ogle”, lai kopīgiem spēkiem radītu vidi, kur visiem, jo īpaši vīriešiem, būtu vienlīdzīgas tiesības jebkurā brīdī saņemt nepieciešamo atbalstu, jo emocijām dzimumu atšķirības nepastāv.

Ārsti aukstajā laikā aicina uzmanīt savu un līdzcilvēku veselību

Iestājoties stipram salam, Austrumu slimnīcas Valsts Apdegumu centra ārsti aicina nebūt vienaldzīgiem, redzot uz ielas nokritušu cilvēku. Iemesls tam var būt pēkšņas un nopietnas veselības problēmas, kas nav saistītas ar alkohola lietošanu, piemēram, insults. Laikus nesaņemot palīdzību, cilvēks var gūt ļoti nopietnus apsaldējumus, nosalt un nomirt.

Turpina pieaugt Covid-19 pacientu skaits slimnīcās

Pagājušās nedēļas (04.12. – 10.12.) gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis.