Aktuāli

Var bez maksas nodot riepas

Atgādinām, ka šodien, 19. aprīlī līdz pulksten 18.00 un rīt, 20. aprīlī no 8.00 līdz 13.00 atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra» rīko akciju «Dod riepām otru dzīvi» un aicina, saudzējot dabu, nodot riepas BEZ MAKSAS Tukumā, Dienvidu ielā 1.

Valdība apstiprina Valsts aizsardzības mācības ieviešanu un 12. klases skolēnu tiesības šogad nekārtot monitoringa darbus

Šī gada 16. aprīlī Ministru kabinets pieņēmis grozījumus vispārējās vidējās izglītības standartā, nosakot, ka monitoringa darbu kārtošana eksaktajos mācību priekšmetos 12. klases skolēniem šogad nav obligāta, savukārt no 2024. gada 1. septembra vidējās izglītības programmā iekļauta obligāta Valsts aizsardzības mācības īstenošana.

Vēlēšanas Gaida Čempionus: Jauniešu iespēja doties uz Briseli

Sadarbībā ar Eiropas Parlamentu un Izglītības un zinātnes ministriju no 2024.gada 2. aprīļa līdz 31. maijam jaunatnes organizācija “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” rīko Vislatvijas Eiropas Parlamenta Čempionātu, kur pirmās vietas ieguvēji gūs iespēju doties vizītē uz Eiropas Parlamentu, Briselē.

Zentenes pils aicina uz pavasara lielo talku

Zentenes pils aicina uz teritorijas un iekštelpu sakopšanas talku, lai sekmētu ēkas atjaunošanu. Talka norisināsies 13. aprīlī, sākot no plkst. 11.00, Zentenē, Tukuma novadā – 85 kilometrus no Rīgas.

Nedēļas nogalē – Fizikas festivāls

Sestdien, 13. aprīlī, ATTA centrā Rīgā notiks līdz šim lielākais Latvijas Fizikas festivāls, kurā bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem būs iespēja tuvāk iepazīt fizikas pārsteidzošo un aizraujošo pasauli.  Visas dienas garumā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 festivāla aktivitātes lieliem un maziem nodrošinās Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas universitātes un citas izglītības iestādes. Fizikas festivāla laikā norisināsies AS “Latvenergo” konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls, un šī gada galvenā balva ir ceļojums uz Eiropas Kodolpētniecības centru CERN Šveicē. Pasākuma noslēgumā visus apmeklētājus ar koncertu izklaidēs grupa “Astro’n’out”. Ieeja fizikas svētkos visai ģimenei būs bez maksas.

Varēs atteikties no krievu valodas mācīšanās

Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, paredz otrdien, 9.aprīlī, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Izglītības likumā. Ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz šī gada 21.jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada.

Iedzīvotāju ievērībai! Tukuma teritorijās veiks gaisvadu elektrolīniju apsekošanu ar droniem

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar igauņu uzņēmumu “Hepta Group Airbone OÜ” īsteno pilotprojektu gaisvadu elektrolīniju apsekošanā ar inovatīvu tehnoloģisko risinājumu, kas ietver bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošanu. Laika periodā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam šādi tiks apsekotas gaisvadu elektrolīnijas Tukuma, kā arī Talsu, Dobeles un Ventspils novadā.

Aicina uz bezmaksas semināru klientu apkalpošanā

Biedrība Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA” (www.zelda.org.lv) aicina uz divu dienu apmācību semināru: “Kā efektīvi komunicēt ar klientiem, ja viņiem ir garīga rakstura traucējumi?” (Tukums, 03.04. – 04.04)