Aktuāli

VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Trešdien, 31.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

29.maijs – svētku diena. Eksāmeni notiek!

Saeima pirmdien, 29.maijā, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”. Ar grozījumiem 29.maijs – Latvijas hokeja komandas 2023.gada Pasaules hokeja čempionātā bronzas medaļas ieguves diena – noteikts par svētku dienu.

Aicina uzmanīties no krāpniekiem

Swedbank aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas Swedbank vārdā vai arī izliekas par Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, izmantojot pārmaksāto nodokļu atgūšanas iespējas.

 Stāsies spēka jauni elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifus AS “Sadales tīkls” un AS “Augstsprieguma tīkls”. Vērtēšanas gaitā tarifos iekļautās izmaksas būtiski samazinājušās, tomēr tās abiem operatoriem ir augstākas, nekā pašlaik esošajā tarifā ietvertās. Attiecīgi jaunie tarifi atstās ietekmi uz visiem lietotājiem – gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Abu operatoru jaunie tarifi stāsies spēkā š.g. 1.jūlijā.

Engurē norisinās mācības «Oilex Engure 2023»

Šodien, 23. maijā, Engures ostā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta organizētās jūras vides aizsardzības mācības “Oilex Engure 2023”.

Augļkopji jau tuvākajā laikā varēs pieteikties sala nodarīto postījumu apsekošanai

Šī pavasara laikapstākļi – bargas salnas maijā – bijuši īpaši nelabvēlīgi augļkopjiem, tāpēc pamatotas ir nozares bažas par turpmāko augļu un ogu attīstību, kā arī to ražu.  Saskaņā ar VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” informāciju maija sākumā no 5. maija līdz 7. maijam gaisa temperatūra Latvijā noslīdēja līdz pat -6,8 grādiem. Zāles virskārtā temperatūra dažviet pat visas nakts garumā bija vēl zemāka. Turklāt vietām sals bija novērojams kopā ar vēju, kas palielināja aukstuma postošo ietekmi uz augiem. Tik ilgstošs un postošs sals Latvijā nav novērots pēdējos 20 gadus.

Putnu gripa konstatēta arī Lapmežciemā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības – nelaist mājputnus ārā un novērst to kontaktu ar savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar putnu gripu.