Pagastos

Valdība piešķir finansējumu Jaunpils pils atjaunošanai

20. februārī  Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto rīkojuma projektu, kas paredz Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt VARAM finansējumu 310 161 eiro apmērā pārskaitīšanai Tukuma novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus saistībā ar 2023. gada 7. augusta dabas stihijas laikā radītajiem postījumiem Jaunpils pils jumta seguma un logu atjaunošanai.

Kā Meteņdienu Zantē nosvinēja /FOTO/

9. februārī folkloras kopa “Vācelīte” kopā ar Zantes pamatskolas saimi nosvinēja Meteņdienu. Folkloras kopa skolā ieradās ar dzīparu bērzu slotiņām, ar kurām izstaigāja visas klases un izslaucīja visus negantumus, niķus, stiķus un sliktās atzīmes. Slotiņas pēc tam tika sadedzinātas ugunskurā, no kura varen liela liesma izvērsās.

Smārdes bibliotēka izraudzīta par Iedvesmas bibliotēku

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies četras Iedvesmas bibliotēkas 2024, kurām nākamajā gadā būs iespēja īstenot savas idejas par mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku telpās. Par Iedvesmas bibliotēkām 2024 kļūst: Smiltenes novada Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Ropažu bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka.

Uz «Bisniekiem» pēc Ambrozija

Svētdien, 19. novembrī, rāmā un mazliet ziemīgā pēcsvētku dienā, Pastariņa muzejs Tukuma novada Dzirciema «Bisniekos» pulcēja vēstures un kulinārijas interesentus, lai turpinātu jau iesākto tradīciju: Tukuma novadnieka, rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša ģimenē iecienīto ēdienu gatavošanu.

Investējot 850 000 eiro, Milzkalnē top “Stiga RM” metālapstrādes rūpnīca

Viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” sācis darbu pie metālapstrādes rūpnīcas iekārtošanas Milzkalnē, Smārdes pagastā, lai nākamā gada pavasarī pārceltu savu esošo ražotni uz plašākām un modernākām telpām. Darbības paplašināšanā un jaunas ražotnes labiekārtošanā plānots investēt 850 000 eiro, ieceres īstenošanai novirzot tikai paša uzņēmuma līdzekļus.

No 188 kokiem Vānē nocirtīs 59

16. novembrī notika Tautsaimniecības un teritoriālās attīstības komitejas sēde, kuras darba kārtībā viens no jautājumiem bija saistīts ar koku ciršanas publisko apspriešanu pirms Valsts reģionālā autoceļa P121 Tukums-Kuldīga posma (no 37,91 līdz 46,13 km) pārbūves. Esam par to jau vairākkārt rakstījuši, taču šobrīd jautājums galīgā lēmuma pieņemšanai nonācis līdz pašvaldības deputātiem.