Pagastos

Arī Tumes jauktais koris piedalās kino filmas «Zeme, kas dzied» uzņemšanā

Svētdienas rītā, dienā, kas Latvijā un daudzviet citur pasaulē tika svinēta Māmiņdiena, mums – Tumes kora dalībniekiem – līdz ar citiem masu skatu dalībniekiem kinopilsētiņā «Cinevilla» bija iespēja filmēties režisora Māra Martinsona filmā «Zeme, kas dzied». Šis bija pēdējais posms filmas tapšanā, jo tās pirmizrāde paredzēta jau novembra sākumā.

Jauna sezona un jaunas idejas Kolliju fermā

Citur atklāj tūrisma sezonu, bet Laimīgo kolliju zemē, kas Variebas pusē, – jaunu, nu jau septīto filmēšanas pavasari. Tam rūpīgi gatavojas visi četrkājainie saimniecības iemītnieki, arī divkāji, putnus un, protams, filmēšanas ideju autoru – Veco kolliju, kas citādi pazīstams arī kā Agris Straujups, ieskaitot.

Abragciema pludmalei – Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīme

Lai iegūtu Zilā Karoga sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām – 38 kritērijiem, kuri skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu un citus vides apsaimniekošanas aspektus, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un citus apsvērumus.

Vānes pagastā izmaiņas pasta darbības modelī

Kā informē «Latvijas Pasts», no 18. maija tiek mainīts Tukuma novada Vānes pasta nodaļas darbības modelis. No minētā datuma Vānes pagastā visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no 9.00 līdz 10.00 tiks nodrošināti Vānes pagasta pašvaldības telpās Draudzības ielā 3. Ārpus pasta pakalpojumu sniegšanas vietas darbalaika iedzīvotāji varēs izvēlēties pasta pakalpojumus saņemt arī pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Lestenē veido Piemiņas parku

Šodien, 12. aprīlī, Lestenē – topošajā Piemiņas parkā – blakus Brāļu kapiem – tika iestādīts 31 ozols. Darbā piedalījās Bulduru dārzkopības vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, Zemessardzes 13. kājnieku bataljona veterāni, Aizsardzības akadēmijas kadeti, Daugavas Vanagu centrālās valdes pārstāvji, kā arī SIA «Rotas», kas jau pērn sāka šo piemiņas vietu iekārtot. Šobrīd no pārplēstiem akmeņiem jau izveidotas 45 piemiņas vietas karā izpostītajām mājām. Parku plānots atklāt 8.maijā.