Pagastos

Notikusi kārtējā skaļā Slampes konsultatīvās padomes sēde

Ko darīt ar vecajiem šķūnīšiem, pāraugušajām niedrēm un komunikācijas trūkumu – atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem sarunā ar pagastu pārvaldnieci Daci Poli 11. maijā meklēja Slampes konsultatīvās padomes (turpmāk – padome) dalībnieki un iedzīvotāji. Sēdi vadīja padomes priekšsēdētājs Gints Miķelsons. Tajā piedalījās arī novada pašvaldības deputāts Mārtiņš Limanskis. Jāpiebilst, ka nākamā padomes tikšanās iecerēta 8. jūnijā 18.30, un tajā ir vēlme beidzot tikt skaidrībā, kas īsti notika ar biedrības «Savai Slampei» rosināto parka projektu…   

Vai Tumē būs jauna ferma?

Iedzīvotāju bažījas par iespējamu slaucamo govju kompleksa būvniecību Tumē. – Mēs vēlamies noskaidrot, vai tā ir taisnība, ka «Tukuma piens» plāno būvēt vēl vienu fermu Tumes pagastā? Jau tagad nereti no fermas nāk stipra smaka, kas jūtama ne tikai kaimiņos, bet arī Veļķu mikrorajonā un nereti pat pilsētas centrā. Tāpēc vēlamies zināt, vai tiks paredzēta publiskā apspriešana un vai iedzīvotājiem tiks dotas iespējas izteikt savu viedokli? Vēl vēlamies zināt, kā rīkoties šajā, tā arī citās situācijās, uzzinot par iespējamu būvniecību kaimiņos, kas varētu ietekmēt ikdienu un dzīves kvalitāti? 

Ielūkojies Engures ezera niedrājos un lielā dumpja ligzdā

Latvijas Dabas fonda (LDF) putnu tiešraidēm šonedēļ pievienojas jauna suga – lielais dumpis Botaurus stellaris. Tiešraidē vērojamā ligzda atrodas Engures ezerā. Lielais dumpis ir putns, kura savdabīgo balsi – dobju dūkšanu, dzirdējuši daudzi, bet pašu putnu redzējis vien retais, jo tas dzīvo niedrēs un labi maskējas.

Jaunpilī un jo īpaši Levestē – apkures krīze

14. aprīlī notika Jaunpils iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde, uz kuru bija ieradušies daudzi vietējie, īpaši kupli bija pārstāvēta Leveste, jo šajā reizē galvenais jautājums, par kuru tika spriests, bija siltuma apgāde. Izmaksas un tarifi kāpj, bet tieši Levestē, daudzdzīvokļu māju dzīvokļos martā termometra stabiņš nokrities kritiski zemu – līdz pat 12°C.

Novadā svin Lieldienas/Papildināts 19. aprīlī/

Slampes-Džūkstes pagastā šodien ‘Ceļojošās Lieldienas’. Lieldienu zaķis pabijis jau Pienavā, tāpat kā Džūkstes Pasaku muzejā, kur 14.00 sāksies arī citas svētku izdarības. Savukārt Tukumā ģimenes pulcējas pilsētas parkā. Tāpat saulaino Lieldienu dienu bija iespēja izbaudīts Šlokenbekas muižā, Jaunpils pilī, Kandavā…

Sakopta teritorija. Nu aicinās uz kopēju talku

Vairākkārt arī redakcijā esam uzklausījuši jautājumu: kas notiek ar fon der Rekes dzimtas kapliču, kura atrodas pilsētas pievārtē, Šlokenbekas Dzirnavu ezera krastā? Pateicoties biedrības «Partnerība laukiem un jūrai» iniciatīvai un starptautiskajam projektam «Upju un ezeru potenciāla izmantošana rekreācijai un uzņēmējdarbībai», šis potenciāli – tūrisma objekts ieguvis jaunus vaibstus.