Šodien Saeimā atkal spriedīs par novadu reformu

Vakar, 27. maijā, par aktualitātēm pašvaldībā telefoniski izvaicājām izpilddirektoru Ivaru Liepiņu un sabiedrisko attiecību speciālisti Sintiju Zekundi.

Saeimas komisijai jālemj arī par Kandavas novadu

Šodien, 28. jūnijā, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīs grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā. Šie grozījumi bija nepieciešami, lai Varakļānu novadu varētu pievienot Madonas novadam, kā to savā lēmumā noteikusi Satversmes tiesa. Taču līdz komisijas sēdei tika saņemti arī citi Saeimas deputātu priekšlikumi, piemēram, Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Augusts Brigmanis rosinājis atjaunot agrāko Kandavas novadu. Lūgts komentēt situāciju, pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš skaidroja, ka attālināti vai nu viņš, vai pašvaldības vadītājs Gundars Važa šajā sēdē piedalīsies: “Mūsu viedoklis ir nemainīgs – iedzīvotāji no šāda lēmuma  būtu tikai zaudētāji gan pakalpojumu nodrošinājuma ziņā, gan finansējuma un atalgojuma ziņā. Es saprotu, ka emocionāli visiem gribas dzīvot pa vecam, bet ir jāņem vērā tas lielais ieguldījums, kas šī agrākā novada teritorijā ir veikts. Ja mēs runājam par investīcijām, piemēram, Kandavas ielu sakārtošanai šogad vien tiks paredzēti 700 000 eiro; Matkules tilta remonts izmaksās pāri par 200 000 eiro, savukārt Matkules pašvaldības ēkas «Bērzi» energoefektivitātes pasākumu īstenošanai slēgsim līgumu par aptuveni 400 000 eiro, Zemītes skolai mainīsim jumtu, plānojam Vānes pamatskolas ēkas pārbūvi… Ja tas viss būtu jādara agrākajam Kandavas novadam, viņi to noteikti nevarētu atļauties, – tas ir pilnīgi skaidrs. Tāpat arī uzturēt šīs daudzās pašvaldības ēkas un arī maksāt tādu atalgojumu, kāds pašlaik ir pašvaldības darbiniekiem Tukuma novadā, nevarētu. Nav šaubu, ka valstij būtu jādod lielāka dotācija šim novadam, ja tāds, piemēram, tiktu izveidots, bet tad jau redzēsim, kā valdība un Saeimas deputāti par šo jautājumu lems.”

 

Vairāk par runāto lasiet otrdienas, 28. maija laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>

Komentāri

 1. Matkules pašvaldības būdā ieguldīt turpat pusmiljonu,piesedzoties aiz mistiskiem” energoefektivitātes pasākumiem”, maksāt par to kredītu un gadā ietaupīt ap 1000 ,ir,maigi sakot ,noziedzīgs analfabētisms.

 2. Tas ir sviests, ko Kandavas novads ar pliku pakaļu iesāks. Vai tiešām bijušajai kultūras nama vadītājai Priedei nav padomnieks ar ekonomista-tautsaimmieka izglītību, kurš apskaidro, ka pie lielāka iedzīvotāju skaita var vieglāk piesaistīt investīcijas, nekā pie tik maza iedzīvotāju skaita, kāds bija Kandavas novadā.

 3. Tie ir sapņi ko Liepiņš raksta, Tukums to nevar atļauties, nebūs nekādi pusmiljoni pagastos. Ja taisās celt Tukums manēžu par 20 milj, pārbūvēt kultūras namu par 25 milj., un vēl Brīvības laukumu par dažiem milj atsvaidzināt, un to visu pāris gadu laikā? Nu visiem nepietiks, un kas pēc tam tos kredītus atmaksās?

  1. Kapēc vajadzīga ir šī manēža, zinot ka iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās? Kultūras nams gan sen jau būtu bijis jāsaved kārtībā, tikai tā manēža atkal būs kārtējais lielais objekts, kurš arī būs jāuztur. Varbūt tomēr pievērst uzmanību cilvēkiem pagastos, jaunām dzīvesvietām,lai cilvēki nāk dzīvot. Kur tad tie jaunie speciālisti lai dzīvo?

 4. Nu Liepiņš varētu ar tām algàm nelielīties! Tas nav normāli, ka saskrūvēts tā, ka puse no budžeta aiziet algàs. Tur domè neviens naudu neskaita. Miljoni griežas ka maz neliekas, ka tik beigās nav tà kà Talsos vai Rēzeknè! Pēc gada nāks jaunā vadība un paliks pie sasistas siles.

 5. Varat kunkstet cik gribat bet pagastiņi un mazie ciemati izmirs, un visi tie tipa ieguldijumi skolas un pagastos ir karteja afera, šogad ieguldis skola, nakošgad to skolu likvides un pec 2 gadiem ta skola bus vietejam deputatam ka privatipašums!!! Nekas LV nemainas

 6. Lai tā Kandava dalās nost cik grib – BET, lai liek mieru mazajiem pagastiņiem. Nu nevar Kandava piedāvāt ne poliklīniku, ne slimnīcu, ne policiju, ne sociālos, ne bāriņtiesu, nodarbinātības aģentūru utt., ne daudz ko citu. Tāpat mēs brauksim uz Tukumu… Inga, paliec taču mierā!

  1. Kurš brauc uz Tukumu? Savu mūžu uz turieni neesmu braukusi uz slimnīcu uz Talsiem vai Ventspili nevis nomirt Tukumā. Poliklīnika Kandavā, sociālais dienests bija 10x labāks nekā tagad kad vispār neviens soc darbinieks vairs pagastā nav! Bāriņtiesa arī Kandavā un gatavo arī īpašumu pārdošanas līgumus . Nu valsts iestādes Talsos labākas. NVA darbīgiem ļaudīm nav vajadzīga , bet VSAA arī Talsos labāka!

 7. Tikko pa TV bija diskusija…patiesībā atgriežas kādreizējo rajonu robežās. Kādreiz bija Tukuma rajons, tajā skaitā arī Kandava, tad izdomāja atdalīties, jo dažiem ik pa laikam gribas savu mazo karaļvalsti. Tagad atkal tas pats, vai tiešām tas būs labāk?

  1. Jā jā PSRS robežās. Tāpēc jau Kandava pirms 30 gadiem atdalījās lai tiktu no tā kolhoza prom. Latvijas laikos bija Talsu apriņķis , kur bijām atbilstoši savai Kurzemnieku mentalitātei. Tukums vai vispār tad bija. Tas jau cēlies no gorodoka, tāpēc tur ir tādi nīgri ļaudis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *