Attēlam ir ilustratīva nozīme

Jaunsātos diskutē par karjeriem un ceļiem

Par grantētiem ceļiem, karjeriem, par plānotajiem un paveiktajiem darbiem jūnija sākumā sprieda Jaunsātu pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvji. Tikšanās laikā tika pārrunāti arī tie jautājumi, kurus uzdevuši iedzīvotāji. Sēdi vadīja Judīte Dobele, tajā piedalījās Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldes vadītājs Edgars Keirāns.

Runājot par to veikumu, kas izdarīts pēc iepriekšējās sēdes, pagastu pārvaldnieks E. Keirāns skaidroja: ir panākta vienošanās, ka 16 hektāriem pašvaldības zemes tiks taisīta topogrāfija: “Paralēli notiek cenu aptauja, lai varētu veikt izpēti un lai saprastu, cik daudz derīgo izrakteņu materiāla – smilts, grants – tur ir. Izstrādājot šo vietu, varētu to padziļināt un uztaisīt normālu peldvietu. Vēl bija ideja veidot tur arī apbūves zemi kāda ciematiņa izveidei nākotnē. Bet tā šobrīd ir ļoti tāla ideja, sāksim visu darīt pamazām.”

E. Keirāns arī informēja, ka ir izstrādāta tāme ceļa, kas ved no Vecsātiem uz Sautiņiem, remontam. Šim mērķim tiks izmantots finansējums, kas iegūts, pārdodot pašvaldības īpašumus (pārdoti «Lielstrēļi», «Jostiņi», «Kukšu Kraujiņas», kopumā iegūstot vairāk nekā 130 000 eiro). Par šo naudu plānots noņemt apaugumu brauktuves malās, atjaunot grāvjus un uzlabot grants ceļa segumu. Aktīvi jāpiedalās plānojuma apspriešanā

E. Keirāns skaidroja, ka Tukuma novada pašvaldība uzsākusi novada teritorijas plānojuma sabiedrisko apspriešanu. Jaunsātos apspriešanas sanāksme nav paredzēta, tāpēc pagasta iedzīvotājiem, kas vēlas savus jautājumus vai viedokļus izteikt klātienē, 2. jūlijā 18.00 jābrauc uz Tukumu, kur sanāksme notiks pašvaldības ēkā, Talsu ielā 4, vai arī 3. jūlijā 18.00 jādodas uz Kandavas un pagastu apvienības telpām, Dārza ielā 6, Kandavā, vai 11. jūlijā 18.00 – uz Pūres pagasta pārvaldi. 8. jūlijā 18.00 varēs pieslēgties attālināti zoomā (saite https://ej.uz/Tukuma_novada_teritorijas_planojums). E. Keirāns uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi katram zemes īpašniekam pārliecināties, kāds jaunajā plānojumā iezīmēts zemes gabala lietošanas mērķis un vai tas atbilst tagadējai un plānotai izmantošanai, savukārt, ja ir vēlme zemes gabalu apbūvēt, jāpārliecinās, vai tam nav noteikti kādi apgrūtinājumi, kas liegtu to darīt: “Pūrē, piemēram, ir īpašums, kura īpašnieks vēlas būvēt māju, taču atklājies, ka šis zemes gabals ir iekļauts teritorijā, kas rezervēta Pūres apvedceļa ierīkošanai. Tagad ir jānoskaidro, vai VAS «Latvijas valsts ceļi» plānos arvien vēl ietilpst šī apvedceļa ierīkošana. Tāpēc par šādiem gadījumiem tieši tagad ir īstais brīdis tikt skaidrībā.”

Kas nokalpojis, tas jānovāc

Judīte Dobele minēja, ka liels darbs paveikts šī pavasara talkā, sakopjot Ķīšu pilskalnu, un tagad atlicis uzlikt norādi, lai cilvēki var pilskalnu apskatīt. Tomēr arvien nav atrisināts jautājums par veco ūdenstorni. E. Keirāns skaidroja, ka jau pavasarī sagatavota vēstule Labklājības ministrijai par Ķīšu vecā ūdenstorņa nojaukšanu, un saņemta atbilde, ka šogad to izdarīt nav iespējams, taču par to varētu runāt nākamā gada beigas. Ministrija rosina pašvaldībai šo zemes gabalu pārņemt savā pārziņā, bet tai šis īpašums nav nepieciešams.

Sūdzības par kapiem

Sēdē bibliotekāre Aija Tišlere minēja, ka no iedzīvotājiem uzklausītas sūdzības  arī par to, ka SIA «Komunālserviss TILDe» ilgu laiku nebija kopis Priedulas kapus – ka visas atkritumu tvertnes ir pilnas un ilgstoši nav izvestas. «TILDe» savukārt pārmetusi, ka pagastā ir cūcīgi cilvēki, bet tā nav bijusi cilvēku vaina – ja laikus tiktu izvesti konteineri, tāda nesmukuma nebūtu. Bijis pat piedāvājums pagastam pašam konteinerus izvest…

Sēdē arī tika minēts, ka jau divus gadus gaidot, kamēr pašvaldība parkā uzliks videokameras, tikmēr vandaļi ne reizi vien nodarījuši postījumus, bet – tā kā nav kameru, nav arī iespējams pieķert vainīgos, un tikmēr jaunieši tur dzīvojas līdz vēlai naktij.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 28. jūnija laikrakstā ŠEIT =====>>>>>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *