Zemītes banzīca Avots: redzet.eu

Piešķirts finansējums dievnamu atjaunošanai Tukuma novadā

Kā informē Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, noslēdzies Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas konkurss, kurā kopumā 2024. gadā saņemts 141 pieteikums, pretendējot uz programmai atvēlētajiem 535 000 eiro.

Jāpiebilst, ka finansējumu šajā konkursā saņēma Jaunpils draudzes pieteikums par Jaunpils baznīcas kanceles restaurācijas 2. kārtas darbiem (zeltīšanu). Šim projektam piešķirti 14 900 eiro. Un vēl finansējumu saņēmusi Zemītes luterāņu baznīca – 12 000 eiro piešķirti projektēšanas darbiem.

Savukārt Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā 70 000 eiro saņēmusi Vānes evaņģēliski luteriskā baznīca – jumta atjaunošanai. Šajā programmā Tukuma evaņģēliski luteriskajai baznīcai draudzes zāles rekonstrukcijas 3. kārtas darbiem piešķirti 63 000 eiro.

 

Komentāri

 1. Baznīcām ir gan ziedojumi. Gan arī biznesi. Gan nodokļu atlaides kā “sabiedriskā labuma organizācijām”. Kāpēc vel viņiem naudu piešķirt? Iemesls kāds?

 2. Esmu gatavs savu atvaļinājumu laikos nodarboties ar zinātniskā ateisma lekcijām priekš baznīcēniem. Ebreju folklora ir ebreju folklora. Dabā tās nav, tā ir vien cilvēku galvās. Tad kāpēc dabā neesošai lietai vajag templi? Izraēla ir pavisam citā Zemeslodes vietā.

 3. Nestrīdēšos par reliģiju, lai arī traktējumam nepiekrītu, bet ir vēl viens būtisks aspekts- minētajām baznīcām ir arī kultūrvēsturiskā nozīmē, kas ir jāsaglabā.

  1. Kristīn, pirms kristieši ceļ jaunas baznīcas, labāk lai padomā vai vispār ir spējīgi uzturēt vecās baznīcas. Tā saucās finanšu pratība.

 4. Kristiešiem ir ļoti slikta finšupratība, ja tie nespēj eksistēm bez valsts dotācijām un subsīdijām. Nez kāpēc nabagiem šādas finanšu piešprices nedod, lai nabago bērni studētu Latvijas augstskolās. Tātad uzskatu, ka kristiešu organizācijām naudu nevajag dot. Jo tā nav pirmās nepieciesamības vajadzība.

 5. Baznīcai naudas nav. Ko darīt tiem daudzajiem cilvēkiem kam Latvijā arī naudas nav? Nu, nevar visi tā ubagot naudu kā baznīcas. Baznīcai vienmēr naudas būs par maz. Jo baznīcas ir kā caurs maiss, kur var bērt un bērt naudu iekšā. Un nauda pazūd. Vienkārši tā nauda pazūd, t.i., tiek baznīcas apēsta.

 6. Reāli ja kāda mājsaimniecība bankrotē, tad pašvaldība to neglābj. Kāpēc glābt baznīcas? Ja Kristus kults bankrotē, tad lai bankrotē arī tālāk.

 7. Kāpēc pašvaldībai finansiāli ir jāglābj baznīcu? Nabagos neviens neglābj no slikta gala. Tik pat labi var naudu no pašvaldības pieprasīt priekš 12 Olimpa Dievu tempļa celšanas, lai grieķu neopagānisma – hellēnisma – piekritēji tur varētu godāt savus Dievus. Kristietība domā, ka ir vispārākā reliģija uz Zemes. Smagi maldās.

 8. Saprotu, ka nabadzīgos cilvēkus citreiz var glābt no kolapsa. Ja tas cilvēks pēcāk ir spējīgs strādāt un būt sabiedrībai noderīgs vai citreiz aiz žēluma. Bet nesaprotu, kāpēc baznīcu glābt no kolapsa.

 9. Man neviens neko neziedoja. Un man studiju laikā gāja smagi. Tad kāpēc baznīcai pašvaldība palīdz? Tad arī mācītāji beidzot pārstās par muti braukt un sāks strādāt parastu fizisku darbu, lai apliecinātu savu pārliecību un uzturētu sev tik nozīmīgo baznīcu. Par savu naudu, nevis par svešu ļaužu naudu. Citādi šie kā trani dzīvo uz visa gatava un nestrādā.

 10. Baznīca nav spējīga zinātniski pierādīt ebreju folkloras patiesumu ar zinātniskām metodēm. Reliģija nav zinatniski nedz pierādāma, nedz atspēkojama. Tad kāpēc šajā iestādē naudu grūzt? Vai tad nav citu nozaru, kuras būtu attīstāmas un atbalstāmas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *