Lasītājs jautā

Vai katru koku vērtē arborists?

Laikraksta lasītājs jautā: – Izlasīju rakstu par kokiem, un viens man nepalika skaidrs – vai tiešām katram kokam, kuru Tukumā paredzēts nocirst, tiek pieaicināts arborists? Vai tiešām mēs, iedzīvotāji, esam tik bagāti, ka varam kaut ko tādu atļauties? Kur tad ir mūsu zinošie pašvaldības speciālisti – kāpēc viņi paši to nevar?

Kādēļ apzināti pieļauj plūdus?!

Lasītājs jautā: – Mani satrauc tas, kas katrā atkusnī vai pēc lieliem lietiem notiek Pārupes mikrorajonā. Mēs – tie, kas dzīvojam Pārupē, slīkstam, un katru reizi esam spiesti lūgt, lai Šlokenbekas dzirnavu HESā palielina ūdens caurplūdi, noņemot vairogus, kas ļautu ūdenim vieglāk aiztecēt. Es tikai nesaprotu, kāpēc to nevar izdarīt operatīvāk, kāpēc katru reizi ir jālūdzas un tad jāgaida, līdz ūdens jau ieplūst ēkās un tikai tad, kāds reaģē. Varētu taču uzreiz, redzot, ka ūdens līmenis pieaug, to izdarīt, un problēmu nebūtu. Tagad mums upe tek cauri sētām – un risinājumu neredzam.

Kā sokas Zantes ugunsdzēsējiem?

Lasītājs jautā: – Laikrakstu ikdienā nelasu, tādēļ īsti nezinu, kā veicas Zantes brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, proti, vai izdevās savākt līdzekļus automašīnai. Tā tomēr ir tik svarīga lieta, ka gribētos, lai viss izdodas. Varbūt varētu arī citiem par šo iespēju ziedot vēl atgādināt, jo, cik saprotu, tās vajadzības jau ar ugunsdzēsēju auto vēl neapstājas.

Kā ar veipošanu…?

Lasītājs jautā: – Aizgāju ar bērniem uz koncertu, bet tur, publiskā vietā – veipotāji (Elektroniskās cigaretes lietotāji. – Red.) blakus. Aizrādīju, lai paiet malā, bet saņēmu atbildi, ka veipot ir atļauts, jo tā nav smēķēšana. Vai tā ir? Vai tiešām publiskās vietās, telpās, pasākumu laikā drīkst lietot elektroniskās cigaretes? Tas nav administratīvi sodāms pārkāpums?

Kad beidzot atkritumu konteineri būs zem jumta?!

Par šo jautājumu pēdējā laikā daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji atkal sākuši interesēties, jo maksa par atkritumiem nemazinās, bet tikai pieaug, turklāt nav veidā, kā šo maksu samazināt, lai kā arī katrs atkritumus nešķirotu. Bet konteineru laukumi kā bijuši, tā joprojām nereti vairāk līdzinās stihiskai izgāztuvei nekā civilizētam infrastruktūras objektam.

Kad estrāde…lipīga!

– Atjaunoja mums Vānē estrādi. Labi. Bet par apgaismoju nav padomāts, tāpat krāsa – nu jau šķiet divu gadu garumā arvien līp. Zinām stāstus par māksliniekiem,  kas drēbes sabojājuši…Papildus jautājums: cik atceramies, iesākumā gribēja betona deju grīdu. Ieklāja tomēr koka, kas būvei meža vidū nešķiet pārāk prātīgs lēmums. Cik ilgi tā turēs, ja jau tagad, kā šķiet, sāk pūt skaidas, kas dēļu šķirbās…?

Smakai pa pēdām…

Kā trešdien, tā arī vakar tukumnieki uz ielas, kā arī dzīvokļos un darba vietās,  atverot logu, sajuta diezgan pamatīgu kūts smaku. Redakcijā uzklausījām  sūdzības par to, ka bērniem tādēļ palikusi slikta dūša, ka svētki sabojāti un ka ir bažas – kāds grasās tukumniekus apindēt.