Izbraukā mežu!? Aicina ziņot.

Lasītājs jautā: – Regulāri diendienā staigāju pa mežu Melnezera apkārtnē, un man radies jautājums: vai un kur atļauts braukt ar krosa motocikliem? Ir izbraukātas strautu pārejas, sapostītas taciņas, un ejot nekad nevari īsti saprast, no kuras puses vai stūra pēkšņi tev pietuvosies rēcošs braucamais. Tagad arī – ir  uzziedējušas naktsvijoles, dzegužpuķes. Staigājot ar suni, uzmanos, lai tā netiktu samīdītas. Bet nākamajā dienā…jau viss izbraukāts! Tādēļ arī interesējos, vai tiešām nav kādi ierobežojumi motobraucējiem? Vai drīkst braukt visur?

Komentēt situāciju lūdzām Jānim Zitānam (VAS «Latvijas valsts meži» Zemgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs): “Paldies par lasītājas aktuālo jautājumu. Meža apmeklētāji ar motorizētu transportu, tai skaitā ar motocikliem, drīkst pārvietoties tikai pa meža ceļiem un dabiskām brauktuvēm! Diemžēl, nereti nākas konstatēt, ka šie noteikumi tiek pārkāpti un tiek braukts vietās, kur tas ir aizliegts, – pa takām, meža zemsedzi u.c. VAS «Latvijas valsts meži» periodiski informē sabiedrību dažādos veidos, gan sociālajos tīklos, gan masu medijos, kas ir atļauts, aizliegts un kā uzvesties apmeklējot mežu. Esam izveidojuši labas uzvedības noteikumus meža apmeklētājiem ar dažādām interesēm. Tie atrodami mūsu mājaslapā: Latvijas valsts meži – Labas uzvedības noteikumi (lvm.lv).

Vietās, kur esam identificējuši īpaši regulārus šādus pārkāpumus no motorizēto transportlīdzekļu lietotāju puses, izvietojam informatīvas zīmes, bet, jāatzīst, ne vienmēr tās tiek ievērotas no neapzinīgu braucēju puses, kā arī tās tiek apzināti bojātas. Jūsu minētajā teritorijā, tuvāk Āža kalnam, arī tādas esam izvietojuši, bet papildus izvērtēsim to izvietošanu tuvāk Melnezeram. Ja iedzīvotāji pamana šādus neapzinīgus braucējus, kas pārvietojas ārpus meža ceļiem un brauktuvēm, aicinām par to ziņot policijai.”

Uzklausīja Liena Trēde

Komentāri

 1. vot dirseejs.mocis aizbraucis.tad nu paskatamies kas notiek aiz harvestera,valmetiem kas ved ara kokus.vislabaak staiga ar savu suni pa dziivokli uz rinkji.nenobradaas pukjes kautkadas tev tur naktsvijoles.visur plauj zaali.gan ar trimmeriem,traktoriem.neviens neskatas kas tur aug.

  1. Nu tad ej un zāģē ar zāģi un ar rokām velc no meža ārā baļķus un tad pēc tam aizej uz būvmateriāla veikalu un paskaties kādas būs cenas dēļiem un brusām vissas tas cenas būs 50 reizes augstākas dēļ dzīvā darbaspēka, bet mehanizētā izstrāde ir daudz lētāk nekā nolīgt zāģerus kad izzāģēs cirsmu mežā. Un vispār pēctam viss tiek nolīdzināts un nau izbraukātas rises, protams tas nenotiek nākamā dienā pēc izstrādes bet pēc kāda laika kad cirsma ir apžuvusi.

   1. Ir dabas liegumi, kur braukāt nedrīkst. Iepazīsties ar pašvaldības teritoriālo plānojumu. Un vazāties pa privātajiem mežiem nedrīkst. LVM GEO aplikācija ļaus tev noteikt, kur tu atrodies. Ja kaut kas neapmierina, aicinu iziet vides aizsardzības kursu LU.

 2. ekstrēmās izjūtas mežā nav jāmeklē – brauc uz trasi, kura tam ir predzēta gudriniek

  1. extreemas? kas tev extreems ja es ar moci pabraukajos pa mezha taku? tad nevaram mezha celjaa arii braukt ne ar mashinu ne ar zirgu jaat?varbuut ja uztaisiitu krosu,visiem 1000 cilvekiem skrienot pectam teiktu,taka izmiidiita,dublaina.

   1. Tu jau neesi tālu no patiesības, ir n-tie skrējieni bijuši pēc kuriem bļauj, ka viss izmīcīts. Piekrītu mežu nevajag izbraukāt, bet pa meža ceļiem var pabraukātues. Un kad latvieši beigs ēst viens otru. Dancātāji ar pļavas izdanco.

 3. Kur Stirnu buks bijis, tur zāle 3 gadus neaug. Kādas vēl tur naktsvijoles, aizmirsti. Lielāki dabas postītāji nav redzēti.

 4. Nu ja kvadristi izbojaja manu ipašumu radot zaudējumus virs 600€ policija atteicās uzsākt krimināl lietu ar visu to kad bija viņi arī purvu izbraukājuši

 5. korumpètie valsts meźi nozàğè visu lídz ar zemi,tas ir normáli,viens brauc ar mocïti -noziegums

 6. Jā prātīgi brauc pa sausu taku nekas nenotiek.Gonkas protams nav jātaisa.Nevajag jau no mušas uzspūst ziloni.Uz Melnezera avotu ejot var kājas izlauzst.Apkārt sekļa ezeram ceļš otrā pusē ir briesmīgā stāvoklī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *