Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kā ar veipošanu…?

Lasītājs jautā: – Aizgāju ar bērniem uz koncertu, bet tur, publiskā vietā – veipotāji (Elektroniskās cigaretes lietotāji. – Red.) blakus. Aizrādīju, lai paiet malā, bet saņēmu atbildi, ka veipot ir atļauts, jo tā nav smēķēšana. Vai tā ir? Vai tiešām publiskās vietās, telpās, pasākumu laikā drīkst lietot elektroniskās cigaretes? Tas nav administratīvi sodāms pārkāpums?

Redakcija: atbildi lūdzām Tukuma pašvaldības policijas priekšniekam Armandam Hohfeldam. Viņš paskaidroja: ”Saskaņā ar «Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu» smēķēšana tiek definēta kā smēķēšanai paredzēta tabakas izstrādājuma, augu smēķēšanas produkta vai jaunieviesta tabakas izstrādājuma lietošana tādā veidā, ka to var ieelpot, kā rezultātā izdalās dūmi, vai elektroniskās smēķēšanas ierīces, jaunieviesta tabakas izstrādājuma vai cita izstrādājuma (izņemot ārstniecības līdzekļus) lietošana ar mērķi apzināti caur iemuti ieelpot nikotīnu vai citas ķīmiskas vielas saturošu tvaiku vai dūmus. No augstāk minētā izriet, ka veipošana tiek uzskatīta par smēķēšanu. Kā arī augstāk minētā likuma 10. panta otrajā daļā ir uzskaitīti visi smēķēšanas aizliegumi. Tai skaitā smēķēt aizliegts publiskās ēkās, būvēs un publiskās telpās vai jebkurā citā neminētā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst. Gadījumos, kad persona neievēro smēķēšanas noteikumus, tad viņu var saukt pie administratīvās atbildības pēc augstāk minētā likuma 14. panta pirmās daļas.

Komentāri

  1. Protams sabiedriskas vietas smekeet nevajadzetu..
    Jo dumi ir kaitigi..un ir cilveki kuriem no dumiem klust slikti un ir nepatikami…es personigi nesmekeju un man nepatik atrasties smeketaju tuvumaa…savaa dzivoklii atlauts smeket. bet ir ari viena problema citi smekee vannasistabaa un pa ventilacijas sahtam snmaka izplatas vannas istabaa.tas daudzdzivoklu maajaa un ja ir sesi stavi..tad vanas istabaa patstavigii ir hepatikama nikotina dumu smaka…skatos autoostaa ari garam ejot pat skolnieki veipo un meitenes…par veselibu neviens vairs nedomaa..kur nu vel par lidzcilveku labsajutu

    1. No veipa nav dūmi,tas ir tvaiks vispār un nesmird,taka nevar salīdzināt ar cigaretēm.

  2. Smird gan cigaretes, gan veipa tvaiks, jo tās visa veida smaržas kas klāt izraisa sliktu dūšu citiem. Un LV arī smird cilvēki, kas uz sevis sagāž smaržas vai dezodorantus vai sazin vēl ko nejēgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *