Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina uz domnīcu par sociālo darbu kopienā Tukuma novadā

Kādam jābūt sociālajam darbam kopienā, lai tas būtu jauniešiem saprotams, pieejams un iesaistošs, un ko par to domā paši jaunieši? Lai diskutētu par sociālā darbinieka kopienā lomu jauniešu līdzdalības, sadarbības un iniciatīvu īstenošanai Tukuma novadā, trešdien, 27.septembrī, Kandavā tiek rīkota domnīca “Pikniks ar savējiem pie ugunskura”.

 

Pasākums atvērtā un draudzīgā gaisotnē norisināsies pie Kandavas multifunkcionālā jaunatnes centra “Nagla” (Zīļu iela 2, Kandava), un galvenā loma tajā atvēlēta pašiem jauniešiem. Tāpat domnīcā piedalīsies Tukuma novada domes, Tukuma Sociālā dienesta, Labklājības ministrijas, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un vietējo jauniešu vecāki. Pasākumu vadīs pētnieks, aktīvists un tētis Māris Olte.

 

Pasākuma programma:

15:45 – 16:00 Reģistrācija;

16:00 – 16:30 Pasākuma atklāšana:

Inga Priede, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece;

Ina Balgalve, Tukuma novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja;

Laura Bičkovska, Kandavas Jauniešu centra “Nagla” vadītāja;

16:30 – 17:00 Iepazīšanās un kopīga ugunskura iedegšana;

17:00 – 18:00 Diskusija par sociālā darbinieka kopienā lomu jauniešu līdzdalības, sadarbības un iniciatīvu īstenošanai Tukuma novadā;

18:00 – 18:30 Grupu darbu rezultātu prezentēšana un apspriešana, nodošana Tukuma novada domes pārstāvjiem;

18:30 – 20:00 Burgeru gatavošanas darbnīca, pikniks un draudzīgas sarunas.

 

Uz domnīcu aicināti gan Tukuma novada jaunieši un viņu vecāki, gan citi interesenti, savu dalību līdz 25.septembrim (ieskaitot) reģistrējot tiešsaistē: ŠEIT>>

 

Domnīca “Pikniks ar savējiem pie ugunskura” notiek Labklājības ministrijas (LM) organizētās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros, kas šī gada rudenī notiek visā Latvijā. Kampaņa tiek rīkota, noslēdzoties LM īstenotajam pilotprojektam “Sociālais darbs kopienā”, kura mērķis ir sociālo problēmu risināšana un to preventīva novēršana kopienas līmenī, aizsniedzot neaizsargātākās iedzīvotāju grupas, aktivizējot kopienu iekšējos resursus un veicinot sadarbību starp iedzīvotājiem un pašvaldības vadību.  Atšķirībā no sociālā darbinieka, kura uzdevumi ir saistīti ar individuālu atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem, sociālais darbinieks kopienā fokusējas uz sociālo problēmu prevenci, aktīvi iesaistoties visas kopienas dzīvē. Neskatoties uz būtiskajiem ieguvumiem iedzīvotājiem, šobrīd Latvijā sociālais darbinieks kopienā kā amata vieta ir tikai nelielā skaitā pašvaldību.

Komentāri

  1. Latvijā bija tāda sociālās “palīdzības” programma kā simtlatnieki. Rezultātā krīzes laikā tieši nabagi tika apčakarēti. Žurnālisti par to neliekas ne zinis. Daudzu sociālo zinātņu docētāji par šo nesmukumu klusē. Es paskatījos LU Primo bibliotēkā bakalaura un maģistra darbus par simtlatniekiem, bet nekā. Klusums. Jaunatne kaut kā ir par ģlēvu, lai pētītu šo lietu. Arī docētāji klusē, laikam darbu baidās zaudēt nepopulāru lēmumu dēļ. Kur ir akadēmiskā brīvība?

      1. 2023 saka: 22.09.2023 19:00 2008-gada krīze skāra arī pilnībā normālus cilvēkus. No Latvijas šīs krīzes dēļ aizbrauca ap 300 000 cilvēku. Nelabas sekas. Mans tēvs veselību zaudēja tieši celtniecībā. Un krīzē viņš bija bez darba. Turklāt viņš bija pirmspensijas vecumā, tagad manam tēvam ir 68 gadi. Par spīti visam, viņš renovēja mana dzimtā pagasta kapu mūri, lika lietā visas savas iepriekšējās iemaņas. Tagad viņš dzer Skudexa® pretsāpju zāles, ko var uzskatīt par vieglo narkotiku līdzīgi marihuānai. Ģimenes ārsts tās izraksta. Risinājums būtu operēt muguras skriemeļus, lai novērstu sāpes. Bet tam nav naudas. Pietam manam tēvam ir astma un paaugstināts asinspiediens. Operāciju viņš nepardzīvotu, pat ja man pēc universitātes absolvēšanas parādītos liela nauda. Simtslatniekos viņš jau tā savu slikto veselību vel vairāk sačakarēja.

      2. Es neesmu humanitārijs, bet es ar prieku uzrakstītu kursa darbu par “Simtlatnieku programmu”. Vienīgi man šajā akadēmiskajā gadā ir jāaizstāv diplomdarbs, t.i., nākošā gada jūnija padsmitajos datumos. Reāli kaut kam vel man nav spēka.

  2. «sociālais darbinieks kopienā fokusējas uz sociālo problēmu prevenci» skan kā lēts balagāns. Ja dažās pašvaldībās nevīžo trūcīgajiem piešķirt NĪN atlaidi kā tas likumā ir paredzēts, tad par ko vispār te var diskutēt? Toties leduskapi trūcīgā ģimenē ar nepilngadīgu bērnu pārbaudīs, bet brīvpusdienas pamatskolā un vidusskolā nedos. Lai gan likums to paredz, bet…
    Šāda pašvaldību sociālo dienestu uzvedība vairāk atgādina varas demonstrēšanu. Policejiska uzvedība, normatīvo aktu klaja ignorēšana. Realitātē dzīve nav tik rožaina kā Labklājības ministrija to mālē.

    1. “Tieši veiksmīgi īstenota sociālā funkcija pašvaldībā nozīmē cilvēku labklājību un iespējas realizēt savu potenciālu, veselīgas attiecības starp cilvēkiem un iedzīvotāju grupām, kā arī ilgtspējīgu vietējo kopienu”……, rakstot komentārus, iedziļinies tēmā…!!!

      1. Kāpēc man ir jāiedziļinās tēmā? Ja omei būtu riteņi, ome būtu tramvajs! Šī ir demagoģija, reālajā dzīvē sociālie dienesti uzvedās kā repsīvs–policejisks varas orgāns, kas nabagus uzrauga un monitorē, nevis sniedz tiem reālu atbalstu. Man šie sociālie darbinieki atgādina profesionālus demagogus Clamavus no Warhammer 40,000 grāmatu pasaules.

  3. Bomžlatnieki, kapsētas mūris, leduskpja kratīšana, mūžīgais diplomdarbs, brīvpusdienu neesamība, ctiem lielās algas, proletāriešbomžu ģimene, to visu esi atkārtojis simtām reižu, jau zinām no galvas.
    Kad bliezīsi augšā kaut ko jaunu, ka pat Valdim Dombrovskim mute no pārsteiguma paliks vaļā un tevis sūtītos materiālus vilks laukā no mapītes ”psihenes klientūra” un steigšus uzmeklēs tevi, lai ņemtu par savu padomnieku.

    1. Par simtlatniekiem pašvaldības nodokļus nemaksāja. Piemēram, tu kā celtnieks pirmspensijas vecumā zaudē darbu firmā, jo veselība tev sačakarēta (mūsu uzņēmēji ir humanitāriji, tāpēc darba drošību un ķīmisko vielu bīstamības šamie nepārzina, jo ir humanitāriji). Tālāk ir krīze, ģimene jābaro. Un cilvēks piekrīt veikt celniecības darbus savā profesijā, bet jau kā simtlatnieks. Darbs tas pats, bet alga cita. 80 lati mēnesī + nodokļi nekad nav maksāti. LU pētnieces, kuras slavēja «Simtlatnieku programmas» izveidi šogad gaidu uz savu lauku savrupmāju palīgstrādnieču statusā. Maksāšu 80€.
      Paldies Dieviem, LU pētnieču publikācijas par «Simtlatnieku programmu» ir saglabājušās vienotajā augstskolu e-bibliotēkā «Primo». No turienes var pat citātus paņemt. Tā kā kursa darbu esmu izstrādājis un aizstāvējis, man citēt šo pētnieču grafomāniju un veikt atsauci nebūs problēmu. Varu i latviski, i angliski. Nākamā gada jūnija beigās šo to nopublicēšu. Protams, solīdi, bez liekvārdības un lamāšanās.

    2. 2023 saka: 25.09.2023 19:35 Līdz šai dienai es neesmu saņēmis atbildi no V. Dombrovska darba e-pasta vai arī partijas «Jaunā Vienotība» e-pasti klusē. Vēstules es nosūtīju jūnija beigās no sava augstskolas piešķirtā Microsoft Outlook e-pasta, kurš satur universitātes domēnu un ir maksimāli lietišķs. Pielikumos es nosūtīju līguma par darbu simtlatniekos ieskenējumu, kapu mūra fotofiksāciju (bildes labā kvalitātē), mana tēva invaliditātes apliecību ieskenējumus, izziņas par trūcīgā statusiem, kas bija palikuši uz rokas no skolas laikiem, un vel bankas konta izrakstus ir tie 100 un 80 lati ir redzami. Es visu solīdi noformēju. Bet atbildes kā nav, tā nav.

  4. Kad tiesās Valdi Dombrovski par «Simtlatnieku programmu»? Viņa paraksts ir uz atbilstīgiem MK noteikumiem, pateicoties kuriem «Simtlatnieku programma» vispār varēja notikt. Vai arī par ekonomiskajiem noziegumiem pienākas labs amats Briselē un vairāk nekā 300 000 eiro liela bruto alga gadā? Kā tur ir? Likums taču pret visiem ir viens.

  5. patiesi, es vēlos novērtēt LAPO mikrofinansējumu, jo man piešķīra aizdevumu manas mājas remontam. ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, izvairieties no viltus aizdevēju krāpšanas un piesakieties, izmantojot reālu aizdevumu uzņēmuma e-pastu lapofunding960@gmail.com

  6. Apsolija pirmdien transportu, arī iekārtot darbā.
    Nu braucu pats, ja kurinu savu māju – tātad nauda ir Paldies. Tik skaistas telpas Kandavas soc diestā. Neviena cilvēka ar tortēm viena otra sveic. Laba pasēdēšna pa 1000 Eur mēnesī. Apsveicu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *