Vāks parakstus par Kandavas novada atjaunošanu

Šonedēļ pagastos daudzviet notika iedzīvotāju konsultatīvo padomju sēžu šī gada nākamais cēliens. Viens no jautājumiem, kas tika aktualizēts tieši Kandavas pusē, bija… administratīvi teritoriālā reforma. Proti, kandavnieki rosināšot reformu pārskatīt.

Otrdienas vakarā, 9.  maijā, Kandavas un pagastu apvienības sēžu zālē pulcējās Kandavas pagasta konsultatīvā padome. Kā pastāstīja tās vadītāja Signe Ezeriņa, saimniecisku jautājumu vai rosinājumu, ko būtu iesūtījuši iedzīvotāji, šoreiz darba kārtībā nebija. Taču, ņemot vērā, ka, pirmkārt, stājies spēkā jaunais Pašvaldību likums, tāpat – esot jaunas vēsmas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, pieķērušies tēmai, par ko ir domāts arī iepriekš – proti, par Kandavas novada atjaunošanu. “Nav jau noslēpums, ka apvienošanās Tukuma novadā daudziem nebija gluži labprātīga,” tā S. Ezeriņa, papildus precizējot, ka jautājums tiek aktualizēts tieši šobrīd, jo vēl, kā domājot kandavnieki, vēl varot pagūt veikt kādas izmaiņas līdz nākamajām pašvaldības vēlēšanām, kas notiks 2025. gadā. Līdzīgas iniciatīvas, skaidroja S. Ezeriņa, šobrīd esot arī citviet Latvijā, piemēram, jau uzsākta parakstu vākšana par Mārupes un Babītes sadalīšanu atsevišķās administratīvās vienībās.

Kā būs ar Kandavu? Vispirms, skaidro padomes vadītāja, par šo iniciatīvu tiks informēti iedzīvotāji pagastos, kas agrāk bija Kandavas novadā – proti, ”aģitācijas braucienā” tiks apmeklētas šo pagastu iedzīvotāju konsultatīvās padomes. Tad ar nodibinājuma Kandavas novada iespēju fonda (šo arī vada S. Ezeriņa) starpniecību tiks rosināta parakstu vākšana platformā manabalss.lv, kas ļaus arī aptvert plašāku Latvijas iedzīvotāju – potenciālo idejas atbalstītāju – loku. Visbeidzot jautājuma izskatīšana tikšot virzīta arī uz Tukuma novada domes sēdi, iekļaujot to vismaz darba kārtības informatīvajā daļā. Tas, ļoti iespējams, un, ja izdosies, kā plānots, varētu notikt jau jūnija domes sēdē. Un pēc tam tad arī lūkos tālāk, kādi ir pieejamie juridiskie ceļi, lai jautājumu risinātu.

“Nav tā, ka mums nepatiktu Tukuma novads. Bet tas, ko nācies secināt arī, runājot ar cilvēkiem,  – nav īsti tās piederības sajūtas,” piebilst S. Ezeriņa. Un vēl jau arī tas, spriež padomes vadītāja, ka Kandavas novads dažādos formējumos vienmēr ir bijis daudz maz neatkarīgs –  bijušas arī pašiem savas lemšanas iespējas. Taču, ja par turpmāko un to, kādās robežās Kandavas novadu atgriezt, ja tas būs iespējams, vēl būšot jādiskutē, – skaidroja S. Ezeriņa.

Jāpiebilst, ka dienu vēlāk, 10. maijā, turpat Kandavā tika sasaukta arī pilsētas iedzīvotāju konsultatīvā padome, kur S. Ezeriņas tāpat pastāstīja par plānoto parakstu vākšanu. Un arī šī padome iniciatīvu vienbalsīgi atbalstīja, lai arī tajā bijušas arī diskusijas un dažādi viedokļi, pastāstīja padomes pārstāve Krista Leimane.

 

Plašāk par konsultatīvās padomes sēdē runāto, lasiet 12. maija laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Atvienoties grib daži kandavnieki, kuri redz sevi jau sēžam Dārza ielas karaļnamā, bet vai atvienoties grib arī attālie ciemi?
  Kā notiks ”aģitācijas braucieni” uz attālajiem ciemiem, tur vajadzēs daudz grādīgā, lai uzpirktu turieniešu balsis.
  Cik esmu dzirdējis, tad Vāne un Zante sevi labāk redzētu pie Saldus nevis pie Priedes-Rozenfelda Kandavas.

   1. Tādēļ arī tiks apmeklētas visas Kandavas un pagastu apvienības teritorijas pagastu konsultatīvo padomju sēdes… Kas nobalsos pret Vāne vai Zante?

  1. Kāpēc bail? Nav jau noteikts balsu skaits! Sapulces notiek katru mēnesi un pieaicina vadību vai kādu speciālistu vienmēr. Gribi balso, negribi nebalso! Es vēl neesmu dzirdējusi nevienu, kas teiktu ka negrib atpakaļ novadu . Kur cilvēks runā ar cilvēku nevis priekšā ir robots. Lai veicas kundzēm atgūt novadu ! Mums pagastā vispār nekam nav iedota nauda. Nekam!!!

 2. Ezeriņa, nu negaidīju no tevis tādu buullshitu… Abas ar Priedi varēja tak beidzot rimties, daudzi nemaz tā nedomā kā viņas. Balsu vākšana caur manabalss.lv ar vienu “pareizo” atbildi domāta kam? Referendumā jābūt iespējai izteikties visiem – PAR vai PRET. Aģitēšana – vispār izklausās briesmīgi! Tātad bail, ka nepietiks “pareizo” balsu, ka jāiet vēl pierunāt un pastāstīt tiem, kas vēl nezina, cik slikti mums te Kandavs pusē klājas?

 3. Dažiem grūti samierināties , ja nav vienīgās varas nesējs…bēdīgi. būt labāk domā’juši kā vienoti strādāt, nevis vilkt deķi katram uz savu pusi.

 4. Lai tik atdalās gan Kandava, gan Engure. Būs mazāks bardaks visos novados. Šitas kolhozs kas ir tagad- ar nav normàls. Tā salīdzināšana- bet pie mums bija tà….kas te notiek utt

 5. Tikai lai atcerās, kādas algas bija pirms reformas, un kādas tagad lielajā novada kantorī sēdošajiem! Vietniece Priedes kundze (tā pati VARAM jaunā vēsma) un co būtu labāk enerģiju tērējuši pie tās piederības sajūtas, jau apnikusi tā ņaudēšana par viss slikti.

  1. Algas ceļ visur pēc likuma . Un man alga kā ir 600€ tā ir uz papīra , jo likmi tad samazināja . Nu rubī tāpat par to pašu

 6. Lai jau kā,bet esot neatkarīgi no Tukuma vismaz kaut kāds mazumiņš tika pašu pilsētai,tagat trīspirkstu kombinācija.Pilnīgi nekādu līdzekļu tam kas attiecas uz iedzīvotājiem-skumji!

  1. Kas man ļoti nepatīk,ir tas ka uz Pilsētas svēktku koncertu ir uzliktas neadvekātas cenas,Manuprāt 15€ priekš Kandavas ir par daudz!!(Visu cieņu Busulim!!)
   Bet ja Kandava būs Pati par Sevīm,vai kkas mainīsies?

   1. Manuprāt, cena ir adekvāta. Ja paskatamies cik maksā Intara Busuļa koncerta biļetes citur, tad šeit vēl cena ir normāla. Plus vēl ceļš kaut uz to pašu Jūrmalu, kopā salasīsies. Mākslinieks šeit atbrauc klāt..

   2. Ej svētku gājienā ar savu kolektīvu un tiec pie brīvbiļetes!
    Ja par to neesi informēts, tad uz tevi tas neattiecas un neraksti to ko nevajag!

    1. Ja Tu Busuli esi klausijies pēdējo reizi pirms 2 gadiem,tad tā vari domāt…Paskaties ar ko viņš nodarbojas tagad un beidz sevi apkaunot publiski!

     1. Brauc vai nebrauc uz Krieviju Busulis, dzied latviski vai krieviski, bet viss viņa repertuārs ir ar krieviskiem motīviem.

   3. Cena adekvāta būs tad, ja tiks nodrošināta pienācīga apsardze! Lai cilvēki var justies droši!
    Lai nav tā kā pirms pāris gadiem, kad uz skatuves sākās nekārtības, bet divi vienīgie apsargi pie bufetes rija bulciņas.. Un pati Priede muka prom pirms vēl ātrie un pašvaldībnieki bij klāt..

    1. Diez kurā koncertā tā ir bijis? Ja kādi alkāni kur ballē 5:00 no rīta kaujas tas ir visur. Un Priede toč nekad nav mukusi.

 7. Komentārus lasot nācu pie secinājuma:- laiki mainās, bet cilvēku daba nē…. Varbūt nevajadzētu strīdēties par JĀ vai NĒ, bet par to kā veidot savu dzīvi, kā attīstīt ražošanu, meklēt iespējas lai cilvēki varētu nopelnīt, uzlabot dzīves kvalitāti. Meklējot “kašķi” un kam tas izdevīgi cilvēki tikai pazemo paši sevi… Novērtēsim to, kas mums ir un dzīvosim miera ar sevi un līdzcilvēkiem.

 8. Ja jau tie kuri tur tos grožus paši nebūtu pret apvienošanos, tad varbūt atrastu labāko variantu kā kopīgi strādāt. Tagad izskatās ka nevienam tas nav vajadzīgs, dara darīšanas pēc. Paši ir gudri, tie kuri lojāli tiem ir nauda, kuri nav tie var pagaidīt.

 9. Uh kādi kašķīgi latvieši -nekad nekas nav labi! Labāk palūkojušies uz savu noplukušo Kandavu,Kā var nesprast un neredzēt kā plaukst un zeļ Tukums,bet novads kūņojas kā var.Paldies, Priedes kundzei -viņa cīnās par Kandavu kā varēdama,bet tautiņa jau to nenovērtē,nu ,tā ir Latvieša daba,tikai es esmu gudrs,centīgs ,visu zinošs un redzošs. Lai veicas Ingas kundzei un cerība mums nezudīs.Kandavniekiem- vēlējums kļūt gudrākiem un pacensties kaut savu iespēju robežās sakopt savu pilsētu

  1. Kaut kā neredz to Tukuma plaukšanu un zelšanu. Varētu palūgt konkrētas lietas norādīt?

 10. Kandava nevar pati par sevi pastāvēt, darba vietu nav, neviens nepiesaista investorus, jaunas darba vietas. Liela daļa braukā uz Talsiem, Tukumu utt. Lai labi dzīvotu vajag darbu un ekonomiku sildīt, nevis par kultūru un piederības sajūtu domāt.

  1. Te var piekrist, šķiet ka nupat vienīgā aktualitāte ir kultūras pasākumi, bet ja nav darba vietas, ja nav ko cilvēkiem uz vietas darīt, tad vienreizējie kultūras šovi nekko nepalīdzēs. Šķiet ka nav izpratnes kā piesaistīt investīcijas un attīstīt uzņēmējdarbību. Līdz ar to jaunatne plūst prom…

  2. Pilnīgi piekrītu, Kandava ar pliku pakaļu, bez ekonomikas un darba vietām, ar kultūru vien nevar nodrošināt novada uzplaukumu. Priedei vienreiz takš jāsaprot, ka augstāk par kultūras namā direktori nevar uzlēkt.

   1. Tas ka nav kur strādāt ir muļķības . Ir gan, algu jautājums varbūt jārisina. Bet tas ka nav kur dzīvot tas ir skaidrs. Bet ne jau pašvaldība ceļ daudzdzīvokļu mājas, tas jādara uzņēmējiem un viss būs!

 11. Sprieźot pèc viedokļu vētras komentàros, vienîgā Kandavas problēma ir Busuļa koncerta biļešu cenas un krieviskie motīvi repertuàrā, protams, pie tà vainīga ir reforma…

 12. Zigi, pilnīgi piekrītu, te kaut kā visi aizmirst, cik Kandava ir izmirusi un cik tur vispār ļaužu un nodokļu maksātāju. Paskatās statistiku, ja pareizi atceros, ir tikai 3,3 tūkstoši iedzīvotāju – tāds palielāks ciems vien sanāk. Un šietie separātisti jeb atkal atbrīvotāji ir aizmirsuši, ka paši bijuši pie varas un visus lielos sū tur ir sastrādājuši; ar populimsu, kā Rozijs, kas ar savām ”pirmās nakts tiesībām” drāza visus uzņēmējus, un līdzīgi jau rīkojās parējie vadoņi; Kandava nu reiz bija tā vieta, kur vietējos uzņēmējus nevis atbalstīja, bet, apelējot pie patriotisma novada labā, apkāsa; visa tā brīvprātīgi obligātā ”sponsorēšana” arī ir novedusi pie tā, ka normāls mazais bizness, kam dome kaut ko pa reizei neatmet, tur pastāvēt nevar. A paši vadoņi gan kaut kā nevienu pasākumu no savām ne mazajām algām nekad nav piesponsorējuši. Gluži otrādi – no pašvaldības ir sponsorētas vadošo un viņu bērnu lietas, tai skaitā arī Priedes bērnu aizraušanās-draugi, basketbols utt. Tajā pašā laikā populistisko neadekvāto tarifu dēļ vairāki komunālie uzņēmumi un pilsētas attīstība faktiski bija aizlaista pa burbuli, tagada komunālos Tukumam jāglābj. Tas pats par mazajām skolām; kurš tad aizlaida pa burbuli Matkules, Vānes, arī Zemītes skolu? Tie, kam vajadzēja stutēt Kandavas skolas un iedot vietu deputātam Lasim, kam Vāne nu neinteresēja nemaz. Ak, ta šito visu atpakaļ gribas, ko?!

  1. Pilnīgi piekrītu! Priede savu karjeru ir izveidojusi ne pa jokam. Kas liedza Ezeriņai uz vēlēšanām uztaisīt loģisku vizītkarti un iekļūt Tukuma deputātos, ko tik ļoti kāroja? Cilvēki novērtēja ko viņa darījusi, nevis raudulīgo performanci. Ko tagad čīkst? Nosēdējusies mājās aiz gara laika nezin ko sadarīt! Nav vairs ne šovu, ne TV, ne pasākumu, lai reklamētu savu biznesu. Kad bija deputāte, tad gan viss notika, visādām slavenībām vien grozījās riņķī apkārt. Pietrūkst tā visa? Bet ko izdarīja novada labā? Smuki pagrozīties kameru priekšā, tas arī bija viss, vien kā smuks ģīmītis. Cik daudz līdzekļu no Kandavas novada budžeta iztērēja visādiem juristiem, advokātiem, lai tiesātos par novada saglabāšanu? Par kādiem līdzekļiem tagad braukās apkārt aģitācijas pasākumos? Tas viss atgādina sovjetismu!

   1. Ja tā padomā par naudas lietām paliek interesanti… no kurienes bijušajai deputātei pēkšņi radušies līdzekļi lai ik pēc dažiem mēnešiem ceļotu uz Emirātiem??? Bagātais onkulis amerikā uzradies?

  2. Tu vispār sajēdz ko runā? Kandava vienmēr ir varējusi pastāvēt un ir 10X skaistāka un sakoptāka par Tukumu. Tieši uzņēmēji tagad saka, ka Kandavā viņi gaidīti, bet Tukumā nē. Un tie Priedes bērni to dara sava entuziasma vārdā, brīvprātīgi, un ar to komandu lepojas visi. Visa Latvija zina, ka basketbols ir Kandava. Par burbuli nekas nav aizlaists….Kandava neslēdza masveidā mazās skolas kā to izdarija Tukums. Tie, kas grib atpakaļ novadu, tie arī balsos, un tad redzēsim cik viņu ir! Visi nav veci, žultaini īgņas un skauģi kā Zigis 🙂

   1. Es jūtu, ka labi nostrādājusi vietēja mēroga propaganda, par to, ka visur visi citi vainīgi, tik ne pašu nevarēšana. Bet objektīvi, nesagrozot faktus, Kandava visu laiku labākajā gadījumā ir vilkusi dzīvību. Un nekādu mazo skolu vairs nebūtu, ja Tukums tās šobrīd nedotētu. Tā teikt, dzīvo uz citu bērnu rēķina. Bet ir jau ērti to neredzēt, ne? Kaut ar pliku pakaļu, tomēr lepni. Tāds izteikti pāķisks stulbums.

   2. Nu es jau par to pašu. Šobrīd daudzas lietas Kandavā notiek tikai uz citu novada iedzīvotāju rēķina, jo pašiem jau nekā vairs nav – viss iztērēts un pārtērēts. Turklāt arī ar tām pašām rociņām, kas tagad vāc parakstus un tēlo baigos ”mazā mīļā novadiņa” glābējus!

 13. Te nu strādā vecā patiesība, labāk savā čuhņā pirmais nevis pilsētā otrais , vai vēl, nedod dievs, trešais.
  Kandava izsenis bijusi komūnistiskās jaunatnes jeb komjauniešu pilsēta, savulaik komjaunietis Rozijs promilēs cēla Kandavu debesīs, tagad viņa stafeti pārņēmusi komjauniete Priedija.

 14. Tad jau kandavas Priedei būs jāņem paprāvs kredīts, jāizpērk Piejūras kapitāldaļas par jauno nominālvērtību, lai pēc brīža tās par velti savāktu Eko Baltais Māris. Sāvākt Piejūru par velti – tāds ir arī Eko Baltais apmaksāto pasūtījumu galda iniciēto visu Piejūras krimināllietu gala mērķis, ar tiesiskumu un taisnīgumu tur nav nekāda sakara.

  1. Ko muldi! Kāda eko Baltija! Piejūrā gan lielākie šeftētāji bija vietējie, tukumnieki. Un arī Priedei tika sava daļa labumu, tieši šī tak lielās šiverēšanās laikā bija tur galvenā propagandiste jeb labi atalgota sabiedrisko attiecību speciāliste. Vēlāk arī viņa, tāpat kā visi Tukuma un Engures deputāti nobalsoja, lai atņem atkritumu apsaimniekošanu normālam uzņēmumam un atdod pašvaldību izsaimniekotājiem! Zināja taču, ka tur muhļījas ar nodokļiem, ka muhļījas ar nodotajiem daudzumiem poligonā, bet nobalsoja! Tur nekādu Eko Baltijas Māri nevajadzēja, –kaudzēm mēslu paši ar savām mazajām rociņām sašķūrēja – gan pašvaldību deputāti, gan Piejūras darboņi.

   1. Neredzu vairāku domju vairāku sasaukumu deputātus un izpilddirektorus uz apsūdzēto beņķa….Tik šetjorkas, kas paši neko nelēma

 15. Kandavas vienīgā vērtība ir lauksaimniecības skola, bez tās tā nav nekas vairāk kā apkārtējie bijušo kolhozu dzērājciemi.
  Tukumnieki tikai iegūs, ja Priedes kompānija ar saviem plikadīdām aiztīsies.
  Atliek vēlēt saulainu taciņu!

  1. Un ar prieku! Lai Tukums pūst tālāk! Nevienas skaistas vietas kur aiziet tur nav. NEVIENAS!

  1. Bet tā briesmīgi neatkarību alkstošā novada varas nopelns tur ir bijis nu gauži nenozīmīgs!

 16. Var jau te plosīties, kurš labāks, tikai ir izskanējusi informācija, ka Kandavas parādus dzēšam mēs visi citi pārējie bijušie novadi apvienojoties. Būtu tikai korekti to zināt arī pārējiem iedzīvotājiem, lai būtu skaidrs, kapēc var vai nevar kaut ko realizēt.

  1. Patriekt tos seperātistus, bet ar visām parādsaistībām, kuras bija iestāšanās brīdī.
   Pretējā gadījumā tā ir ZZS&Lemberga (Priede partijas biedrene) stila afēra, lai tiktu vaļā no sataisītajiem parādiem.

 17. Par kādu naudu Priede ar savām aktīvistēm taisīs to kārtējo reformu? Tas ir kārtējais dārgais prieks. Par to naudu labāk noasfaltētu kādu ielu vai ceļu (un vēlams būvēt ar pilnu konstrukciju, komunikācijām un lietus ūdens atvadi! nevis kā īsi pirms reformas pakazuhai uzlaida Kandavas ielām plānu asfalta virskārtu, lai plātītos cik nu daudz noasfaltēja un pie tam uz kredīta, ko tagad maksā viss novads).

  1. Es to pašu saku. Par kādiem līdzekļiem tagad braukās apkārt aģitācijas pasākumos? Kurš par to visu maksās? Kārtējā afēra, lai sevi iznestu saulītē. Murgs!

 18. Deputāti, kā vispār tiek pieļauts, ka novada pašvaldības vadībā ir cilvēks, kas ir Pret novadu un likumu un saņem par to vēl labu algu? Ko tāds var dot novada izaugsmei un saliedētībai?

 19. Jums liekas, ka tā basketbola komanda pastāv bez pašvaldības atbalsta? un mazā skolā viena bērna uzturēšanas izmaksas ir ap 500 eiro uz vienu bērnu, lielā skolā – ap 100. Vai tiešām esam tik bagāti, ka varam maksāt 5reiz vairāk?
  Domāju, ka daudzi tukumnieki arī labprāt parakstītos par to, lai Kandava atdalās 🙂

  1. Un tikpat daudz dod luzeru Tukuma BK komandai, un nesauksim vārdos cik tiek dots Tukuma futbola komandai

 20. “Līdzīgas iniciatīvas, skaidroja S. Ezeriņa, šobrīd esot arī citviet Latvijā, piemēram, jau uzsākta parakstu vākšana par Mārupes un Babītes sadalīšanu atsevišķās administratīvās vienībās.”
  Ar ko jūs sevi salīdziniet? Ar bagāto Pierīgu? Kas ir Kandava pret Ādažiem un Babīti?!!! Nu tā gan ir augstprātība!

 21. Diemžel Tukums arī nebus nekāds dižais grimstošo glābejs jo pašam lidzekļu nav nekam!!!ja vispār kaut kas tiek darīts,tad tie ir vecie iesaktie projekti ar ES naudām un parejais viss ar parādiem!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *