Ejam lūkot un izzināt sikspārņus!

Sikspārņu nakts ir senākais un tradīcijām bagātākais dabas izglītības pasākums Ķemeru Nacionālajā parkā, kas notiek jau vairāk nekā 20 gadu un allaž ir kupli apmeklēts. Arī šogad 13. jūlija pasākumā jau no 19.30 būs gan izzinošas aktivitātes, gan iespēja darboties radoši, gan noklausīties eksperta stāstījumu par sikspārņiem un uzdot jautājumus. Sikspārņu nakts centrālais notikums, kas ierasti sākas pēc saulrieta, ir sikspārņu vērošanas pastaiga. Tajā ar ultraskaņas detektora palīdzību, kas pārveido sikspārņa saucienus cilvēkam sadzirdamā frekvencē, ikviens varēs mēģināt saklausīt vairāku sikspārņu sugu pārstāvjus, kā arī mijkrēslī vērot sikspārņu žiglo lidināšanos.

Tāpat Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu uz Sikspārņu nakti 3. augustā Dundagā un 9. augustā Straupē. Dalībnieku skaits ikvienā pasākumā ir ierobežots, tādēļ vēlme piedalīties jāpiesaka iepriekš, aizpildot pieteikuma anketu vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā «Notikumu kalendārs».

Pasākuma apmeklētājiem ieteicams vilkt ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, noderēs arī kabatas lukturis un odu atbaidīšanas līdzeklis.

Visi Latvijā mītošie sikspārņi ir īpaši aizsargājami, cilvēkam nekaitīgi un pārsvarā darbojas naktīs un pārtiek no kukaiņiem. Nakts laikā tie uzņem barības vielas, kas veido trešdaļu no pašu svara, apēdot pat 600 odu laikposmā starp saulrietu un saullēktu. Mazajiem, lidojošām pelēm līdzīgajiem dzīvniekiem ir ne vien būtiska loma kukaiņu aprites regulēšanā, bet arī bioloģiskās daudzveidības veidošanā, – atgādina Dabas aizsardzības pārvalde.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *