Par papildinājumiem skolām un amatiem

Nākamajā nedēļā, 26. janvārī, ieplānota Tukuma novada domes sēde, kurā, kā rādās, jauno budžetu vēl neapstiprināts, taču lems, piemēram, par visā novadā vienotu sociālo pabalstu izsniegšanas kārtību, mērķdotāciju sadali, arī par projektiem un to līdzfinansējumam atvēlētajām summā. Tostarp arī par projektiem, ko paredzēts īstenot Kandavas un pagastu apvienības teritorijā un ar kuriem plašāk deputāti tika iepazīstinātu šīs nedēļas finanšu komiteju sēdē.

Kur paliek mūsu nauda 

Vēlme darboties iedzīvotāju padomē – vērā ņemama

Taču vēl pirms tam – par iedzīvotāju konsultatīvajām padomēm. Jau iepriekš vēstījām, ka pagastos, kur šādas padomes darbojušās jau iepriekš, iedzīvotāju atsaucība vēlmē līdzdarboties bijusi gana laba. Savukārt Kandavā līdz pat pēdējām dienām, kad tika pieņemti pieteikumi, dalībnieku skaits vēl bija nepietiekams, – apstiprināja apvienības vadītājs Jānis Mazitāns.  Taču drīz vien situācija mainījās un, kā domes deputāti tika informēti Tautsaimniecības un teritoriālās attīstības komitejā, Kandavas konsultatīvajā padomē kopumā bija pieteicies 21 cilvēks; Kandavas pagastā – septiņi; Cērē – 10; Matkule – 11, taču viens no tiem, ļoti iespējams, tomēr stāsies pagasta pārvaldnieka amatā; līdzīga situācija arī Vānē, kur kopumā savus pieteikumus bija atsūtījuši 20 potenciālie konsultatīvās padomes locekļi, taču viens no tiem – arī pagasta pārvaldes vadītāja kandidāts; Zemītes pagastā – septiņi cilvēki; Zantē – deviņi pretendenti, kur gan jāatskaita esošais pagasta pārvaldes vadītājas Jānis Kālis, jo nolikums neparedz, ka šos darbus iespējams apvienot. Gala apstiprināšana gan jebkurā gadījumā ir paredzēta domes sēdē un, kā nedēļas sākumā skaidroja J. Mazitāns, tad arī tiks izziņotas pirmās tikšanās, kas, visticamāk, plānotas februārī. Savukārt, runājot par pagasta pārvalžu vadītāju kandidātiem Matkulē un Vānē, – tos, iespējams, varētu apstiprināt vēl pirms tam – tā, lai 1. februārī pārvaldes varētu pilnvērtīgi uzsākt darbu.

«Darām paši» iet plašumā 

Pagājušā gada oktobrī noslēdzās kārtējais «Dari pats» projektu konkurss, kurā līdzfinansējumu piešķīra pašvaldība, bet administrēšanu uzticēja nodibinājumam «Kandavas novada iespēju fonds» (līdzīgs iniciatīvu konkurss ilgus gadus ticis īstenots arī Jaunpils novadā). Bet nu plānots, ka pieteikties varēs jebkurš novadnieks, arī atbalsta apmērs paredzēts nedaudz lielāks – vienai iniciatīvai 750 eiro, ko, pieplusojot savu darbu vai materiālus, iespējams izlietot vides labiekārtošanas vai citiem projektiem. Šobrīd plānots, ka kopumā šim konkursam tiks atvēlēti 25 000 eiro, bet pats uzsaukums gaidāms februāra beigās, marta sākumā.

Jāatgādina, ka pērn Kandavā tieši šī projekta ietvaros tika atjaunota lapenīte pie Kandavas lauksaimniecības tehnikuma stadiona, iekārtotas atpūtas vietas parkā pie Zantes pamatskolas, kā arī Vānē, netālu no atjaunotās estrādes u.c. (bilde)

Projekti skolām

Vēl komiteju sēdē apstiprināja virkni jautājumu, kas saistīti ar citiem projektu konkursiem, to skaitā Valsts kultūrkapitāla fonda organizēto, kurā plāno startēt Tukuma novada profesionālās ievirzes skolas. Kandavas un mākslas skola šogad, ja vien būs atbalsts, iecerējusi tikt pie interaktīvā ekrāna, kur izmaksas tiek lēstas 2770 eiro apmērā, kā arī stellēm skolas mākslas nodaļai 2640 eiro apmērā. Tāpat projektu fondam plānot iesniegt Kandavas deju skola, kas savukārt vēlas  izbūvēt deju grīdu, kuras izmaksas tiek lēstas 5000 eiro apmērā. Jāpiebilst, ka deputātu akcepts šajā gadījumā bija vien formāls, jo skolas apņēmušās, ka atbalsta gadījumā līdzfinansējuma daļu segs pašās – no audzēkņu līdzmaksājumiem, un, kā apstiprināja deputāte Gunda Cīrule, tā tas Kandavā bijis arī līdz šim.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *