Kas risināts un kas atrisināts?

Tukuma novada domes 23. februāra sēdē par aktuālajiem darbiem, kas paveikti starpsēžu laikā, informēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa un izpilddirektors Ivars Liepiņš.

Novada domes sēdē Kur paliek mūsu nauda?

Depo projekta un Melnezera ielas 1 attīstība kavējas

G. Važa informēja, ka pašvaldība netiek uz priekšu ar depo (Kurzemes ielā) būvniecībai nepieciešamās zemes reģistrēšanu zemesgrāmatā – tā divreiz noraidījusi reģistrāciju, jo blakus plānotā iela nav uzmērīta un reģistrēta, līdz ar to arī zemes gabals netiek reģistrēts. Tāpēc darbs turpinās, lai varētu šo īpašumu oficiāli sakārtot un lai depo ēkas projekta izstrādātājiem varētu atdot visus dokumentus.

Jau pēc sēdes sazinoties ar domes Īpašuma nodaļas vadītāju Mairu Zonenbergu, noskaidrojām, ka šajā teritorijā, kas atrodas Kurzemes ielā, trim īpašumiem – iespējamajai depo ēkai, deinstitucionalizācijas projekta ēkai un ielai – izstrādāts zemes ierīcības projekts, kas ticis reģistrēts. Tāpēc ir pieprasīta papildu informācija no Valsts zemes dienesta, lai šo procesu varētu turpināt un lai depo ēkai paredzēto zemes gabalu varētu atsavināt par labu valstij – Iekšlietu ministrijai.

Otrs objekts, kura tālākās izmantošanas risinājumi kavējas, ir ēka Melnezera ielā 1. G. Važa skaidroja, ka 22. februārī bijusi saruna ar Zemessardzes pārstāvjiem par šīs ēkas izmantošanu: “Zemessardze uzskata: ja mums izdotos sakārtot īpašumtiesības uz zemi, Aizsardzības ministrija būtu gatava veidot te atbalsta punktu, taču tā nav ieinteresēta ilgi gaidīt, tāpēc šī gada laikā problēma ir jāatrisina. Ja mēs to neizdarīsim, var gadīties, ka interesē par šo vietu zudīs.”

Te jāpiebilst, kā jau rakstījām, zeme zem ēkas pieder citam īpašniekam, ne pašvaldībai, un ka par novērtēto cenu tas atteicies zemes īpašumu pārdot, tāpēc pasūtīts otrs vērtējums. Kā sēdē skaidroja G. Važa, tuvākajās dienās ir jābūt jaunam vērtējumam, kad tas būs, tad vēlreiz mēģinās ar īpašnieci runāt un vienoties par šīs zemes vienības pārdošanu.

Vēl divas aktualitātes – kultūras nams un Tukuma 2. vidusskolas stadions

Turpinot sarunu par pilsētā svarīgiem objektiem, pašvaldības vadītājs norādīja, ka aktuāls jautājums ir par kultūras nama attīstību un par sporta būves plānošanu pie Tukuma 2. vidusskolas: “Mums ir jābūt skaidrībai par to, ko mēs gribam, jo ir jādod komanda projektēšanai. Šobrīd tehnisko projektu nav ne sporta būvei, ne kultūras namam, līdz ar to – pat ja būtu iespējas piedalīties kādā projektu konkursā, lai saņemtu līdzfinansējumu, reāli mēs nemaz to nevarētu izdarīt.”

Pie Melnezera vēlas lielāku platību

G. Važa: ”Bijām apskatīt to teritoriju pie Melnezera, kuru esam piekrituši apsaimniekot, un secinājām, ka šie 0,9 ha, par kuru ar Latvijas valsts mežiem (LVM) noslēdzām vienošanos, ir ļoti maza. Turpmākajās sarunās ar LVM plānojam tomēr runāt par to, ka pašvaldībai nepieciešama lielāka platība ap ezeru, jo reāli iedzīvotāji atpūtai izmanto daudz apjomīgāku teritoriju. Šobrīd tikai jāuzklausa LVM viedoklis par to, kādā veidā viņi var šo īpašumu mums nodot. Protams, otrs solis, ir, sākot izstrādāt teritorijas plānojumu, lemt par pilsētas robežu maiņu, lai mežs ap Melnezeru tiktu iekļauts pilsētas robežās.”

Par aktuālajiem būvdarbiem

Patlaban vistālāk ar darbiem tikuši būvnieki Melnezera ielā, kur darbi notiek, bet citos objektos ir kavēšanās strādājošo slimības dēļ. Darbus Kurzemes ielā plānots sākt marta beigās, protams, ja laika apstākļi to ļaus, taču arī šis būvnieks izteicies, ka ir problēmas ar strādniekiem.

Pašvaldību ministrs – Tukumā

11. martā Tukuma novadu savai darba vizītei izvēlējies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. Ministra darba kārtība vēl nav saskaņota, bet ap 11.00 plānota tikšanās domē, kā arī sadarbībā ar ministra biroju tiks izvēlēti vairāki apskates objekti.

Karjeru jautājumu – risina 

I. Liepiņš skaidroja, ka notikušas sarunas par Jaunsātu karjeriem: ”[Mūsu attiecības] pēdējā laikā ir saasinājušās, un šajos karjeros izstrāde notiek, negribu teikt, ka nelegāli, taču, izmantojot tās iespējas, ko likums atļauj, tātad – nevis izstrādājot karjeru, bet rokot dīķus. Esam izveidojuši darba grupu šī jautājuma risināšanai. Ir bijusi tikšanās ar karjeru teritorijas īpašnieku un esam vienojušies, ka abas puses sēdīsies pie sarunu galda kopā ar būvvaldes un vides dienesta pārstāvjiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *