Tiesu ziņas: OIK izkrāpšanas lieta turpinās

10. jūnijā Zemgales rajona tiesa Tukumā turpināja skatīt krimināllietu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu. Apsūdzība celta pret Jāni Tenbergu par krāpšanu un pret SIA “Tukums DH” par juridiskās personas piespiedu ietekmēšanu. Prokurore Santa Janševska norādīja, ka uzņēmums “Tukums DH” tīklā nodevis visu saražoto elektroenerģiju, nenorādot patiesos pašpatēriņa apjomus, tādējādi izkrāpjot no valsts vairāk nekā 2,5 miljonus eiro.

Jau pirmajā tiesas ciklā tika veikta koģenerācijas stacijas ekspertīze, bet, atsākot lietas izskatīšanu, aizstāvība pieprasīja papildu ekspertīzi. Jaunā ekspertīze aizņēma gadu, un tās rezultātus tiesa izskatīja 27. maijā. Aizstāvis noraidīja ekspertīzi, minot interešu konfliktu, tomēr tiesa to neizslēdza, un ekspertīzes statusu vēl vērtēs.

Prokurore Janševska norādīja, ka nepieciešama jauna ekspertīze. Liecinieki, tostarp Ekonomikas ministrijas pārstāvji, tiks izsaukti uz nākamo sēdi 25. septembrī.

Vairāk lasiet vakardienas, 14. jūnija, laikrakstā.

Komentāri

    1. Ja jums būtu saprašana par šo lietu, tad varētu komentēt, bet pagaidām savu viedokli varat pakārt tualetē uz nagliņas.

  1. Peškas tiesās ,bet šķelis ar co smuki izslidēs.Un Oik neatmaksās! Tagad nāk Oik 2 ventilātoru bums,tikai viss cirks ,lai vietas ārzemniekiem aizsistu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *