Dažādi

Nedēļas nogalē Tukuma pusē

Noslēdzoties Mīlestības nedēļai, arī Tukuma pusē iespējams atrasts kādu sev tīkamu pasākumu. Arī tiem pāriem, kuriem ir jau ģimene un bērni, vai arī vienkārši – kultūras baudītājiem.

Dabas bērnu zaļā valoda

Gandrīz visiem patīk runāt par laikapstākļiem, gan komentējot meteorologa Toma Briča prognozes Latvijas Televīzijā, gan piesaucot kāda cita laika zīmju vērotāja paredzējumu. Tomēr klimata pārmaiņas nereti arī Latvijā liek saskarties ar parādībām, kas iepriekš maz piedzīvotas. Vai maz ir senču ticējumi, kas vēl šodien dabā piepildās? To centāmies noskaidrot, uzrunājot vairākus dabas bērnus – cilvēkus, kas dzīvo laukos, ir darbīgi, vērīgi un dalās savos novērojumos par dabas norisēm.

Kur likt atkritumus?

Tuvojoties Lielajai Talkai, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz korektu rīcību ar atkritumiem, lai talkas nebūtu jārīko nemaz. Ik gadu Lielās Talkas dienā no meža, ceļmalām vai vienkārši dabas zonām tiek iznesti atkritumi, kurus tur mērķtiecīgi ir aiznesuši cilvēki. Taču, visi šie atkritumi ir vienkārši utilizējami ikdienā, turklāt lielāka daļa nododama pārstrādei bez maksas. Iedzīvotājiem ir jāveicina izpratne par korektu rīcību ar pašu radītiem atkritumiem, lai saudzētu vidi un nepiesārņotu dabu.

Aicina palīdzēt putnu pētniekiem un iesūtīt ierakstītas putnu balsis

Apkopojot datus 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iedzīvotājus iesaistīties tam paredzēto datu vākšanas procesā, iesūtot ornitologiem pašu veiktus putnu balsu audioierakstus piecu minūšu garumā. Īpaši ir gaidīti audioieraksti, kas iesūtīti no viensētām un vietām, kuras ir attālākos Latvijas nostūros.

Jaunmoku pils izstāžu zālēs apskatāmi vairāk kā 290 kaķi

No 8. aprīļa līdz 5. jūnijam Jaunmoku pils izstāžu zālēs ir apskatāma tukumnieka, mākslas, dabas un dzīvnieku cienītāja Jāņa Raudzepa (22.06.1940.-26.06.2021.) kolekcijas “KAĶI. KAĶĪŠI” izstāde. Tajā ietvertas 298 kaķu gleznas, figūriņas un darinājumi, kas atceļojušas no dažādām pasaules malām. Izstāde tapusi pateicoties sadarbībai ar J. Raudzepa meitu, mākslinieci Ilvu Bāreni.

Lielgabarītu atkritumu izvešana  novadā

Plānots, ka bezmakasas lielgabarīta atkritumu izvešanu pašvaldība organizēs   līdz 1. jūnijam. Jāpiebilsts, ka lielgabarīta atkritumi ir tādi sadzīves atkritumi, kurus izmēru dēļ nevar un nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā (piemēram, mēbeles, matrači, paklāji, svētku egles, televizori, ledusskapji un citi).

Šodien, 8. aprīlī, Tukuma muzeja dibinātājam, māksliniekam Leonīdam Āriņam – 115. dzimšanas diena

Nākošais mākslinieks dzimis 1907. gada 8. aprīlī Rīgā, skolotāja ģimenē. Pēc dažiem gadiem ģimene pārcēlusies uz Lubānu, kur tēvs turpinājis darbu Rūpsalas pamatskolā. 1921. gadā Āriņu ģimene pārcēlusies uz Tukumu. Te Leonīds mācījies Tukuma pamatskolā un vēlāk – vidusskolā, pēc kuras beigšanas iestājies Latvijas mākslas akadēmijā.

VARAM  informēs par atbalsta programmas aktualitātēm elektromobiļu iegādei 

Šo ceturtdien, 7. aprīlī plkst. 16.00, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš, portāla Uzlādēts.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš un biedrības “Auto Asociācija” prezidents Andris Kulbergs tiešsaistes publicitātes pasākumā informēs par VARAM izstrādāto atbalsta programmu elektromobiļu iegādei.