Dažādi

Kino, māksla un pasākumi ģimenēm nedēļas nogalē

ugusta sākums Tukuma pusē pārsteidz ar daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta pasākumu programmu. Cikla Tiekamies Tukumā ietvaros šonedēļ ciemos aicināti māksliniecisku noskaņu cienītāji, lai izbaudītu košas izstādes, Mākslinieku ielas pasākumus un piedalītos Mākslas plenērā. Vēl būs iespēja klausīties grupas “Sestā Jūdze” koncertu, skatīties brīvdabas kino un just līdzi ielu basketbola turnīram. Ārpus pilsētas būs iespēja apmeklēt folkloras kopu saieta koncertu pie Viesatu upesloku dabas takas, noskatīties teātra izrādi Kandavas brīvdabas estrādē, piedalīties brīvdabas kino piknikā Lapmežciemā un svinēt svētkus Engurē.

Ko iesaka izlasīt bibliotekāri?

Atsaucoties projekta «Bibliotēka» aicinājumam, Latvijas bibliotekāri aktīvi iesaistījušies lasīšanas veicināšanas akcijā, iesakot, viņuprāt, pašreiz aktuālākās un vērtīgākās grāmatas. Tā rezultātā tapuši bibliotekāru veidoti grāmatu saraksti bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem, ko lasītāji var uzmeklēt projekta mājas lapā.

Aicina uz auto salidojumu Tukumā

Jau šajā nedēļas nogalē, 8. augustā, pirmo reizi Tukumā norisināsies «Alfa romeo» spēkratu salidojums. Tā ietvaros tiek solīta iespēja vienuviet redzēt krāšņus dažādu paaudžu  spēkratus un ar viegli sportisku sāncensības azartu piedalīties auto orientēšanās un attapības sacīkstēs.

Apvienotajā finanšu komitejā runā arī par «Piejūru»

31. jūlijā Tukuma novada domē notika jau otrā četru novadu – Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas – apvienotā finanšu komisijas sēde, kurā, kā to paredz jaunais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, tika izskatīti un apstiprināti kopumā 19 lēmumi, par kuriem jau iepriekš lēmuši katras pašvaldības deputāti. Tukumu, Enguri un Jaunpili sēdē pārstāvēja pašvaldību vadītāji Normunds Rečs, Gundars Važa un Ligita Gintere, savukārt Kandavu – izpilddirektors Egils Dude, kam sēdē nebija balstiesību.

Romantiski muzikāla nedēļas nogale Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse aicina uz brīvdabas koncertiem gan Šlokenbekas muižā, gan Durbes un Jaunmoku pilīs, gan arī Kandavas Ozolāju estrādē un atpūtas kompleksā “Valguma pasaule.” Neiztrūkstošs šonedēļ ir arī piedāvājums romantiskai dabas baudīšanai – saulrieta un saullēkta pasākumi Ķemeru nacionālajā parkā.

Jaunām sievietēm iespēja bez maksas apgūt IKT prasmes

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas ITK prasmju apguvei. LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta “Women4IT” aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

Kā apsaimniekot Melnezeru – jautājums ar ļoti garu bārdu

Tā kā vientulīgas pastaigas dabā kovid ierobežojumu laikā bija teju vai vienīgās aktivitātes, pret kuru epidemologiem nebija lielu iebildumu, no kāda pastaigās gājēja un mūsu lasītāja jau pavasarī saņēmām jautājumus par redzēto Melnezera apkārtnē. Proti, lasītājs bija novērojis, ka tur uzsākti kādi rakšanas darbi un pludmalītē novietoti betona bruģakmeņi, kurus acīmredzami plānots ieklāt. Tad nu lasītājs interesējās – kas tas galu galā būs un vai kādas būves šajā vietā maz atļautas.

Skolu reitingā iekļuvušas Tukuma vidusskolas un Pūres pamatskola

Ata Kronvalda fonds ir noteicis jauno, 2019./2020.mācību gada skolu reitingu “Lielā Pūce”. Skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās. „Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.
Šogad reitingā ir iekļautas 30 valsts ģimnāzijas, 66 “lielās” skolas un 91 “mazās” skolas.

«Lauku ceļotājs» aicina uz pasākumu «Atvērtās dienas laukos 2020»!

“Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu. Šī pasākuma laikā vienlaicīgi viesiem atvērtas būs 180 saimniecības visos Latvijas novados. Iepriekšējos gados apmeklētāju skaits vienā saimniecībā bijis no dažām ģimenēm nelielās piemājas saimniecībās līdz pusotram simtam vietās, kur uzņem apmeklētāju grupas.

Neesi pārbrauktuve!

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, tādējādi pasargājot savu veselību un dzīvību, VAS “Latvijas dzelzceļš” ir izveidojis 100 tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu – «Neesi pārbrauktuve. Nopauzē!».