Dažādi

Apstiprina konsultatīvās padomes

Tukuma novada domes sēdē 26. janvārī deputāti apstiprināja vairāku pagastu un arī Kandavas konsultatīvo padomju nolikumus un sastāvus. Daļā pagastu šāda padome izveidota pirmoreiz, bet citviet tās darbojušās jau gadiem. Padome tiek izveidota, sākot darbu jaunam deputātu sastāvam. Komiteju sēdēs un arī domes sēdē, izskatot šos padomju sastāvus, deputātiem iebildumu vai komentāru nebija, tāpēc tie tika apstiprināti vienbalsīgi.  

Informēs par pieteikšanos grantu konkursam invazīvo sugu ierobežošanai

Lai palīdzētu sagatavoties projektu iesniegšanai mazo grantu saņemšanai invazīvo sugu apkarošanai Latvijā, kas projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros tiks izsludināts februārā vidū, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina piedalīties informatīvajā seminārā, kurā varēs uzzināt, kādi būs nosacījumi granta saņemšanai un kam tie pienāksies.

Seminārs tiešsaistē Zoom platformā notiks 2. februārī no plkst. 13.00 līdz 15.30.

Bezmaksas tiešraidē – Bēthovena 7. simfonija

Liepājas Simfoniskā orķestra tieši pirms gada iesākto, nu jau populāro tiešraižu koncertu ciklu “Simfonija TUVĀK”, 21. janvārī pulksten 19 noslēgs ar Ludviga van Bēthovena skaisto Septīto simfoniju, ko pie diriģenta pults interpretēs Guntis Kuzma.

Jābrauc uzmanīgi, to skaitā posmā Kūdra-Tukums

Šovakar plkst.17.00 apledojuma veidošanās daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļu, uz ceļiem strādā 91 VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība.

Sveicam Ziemassvētkos!

Šodien, 6. janvārī, pareizticīgie visā pasaulē sagaida Kristus piedzimšanas svētkus! Svētku dievkalpojumi Tukuma Svētā Nikolaja baznīcā notiks: 6. janvārī 16.00 Visnakts dievkalpojums; 7. janvārī 9.00 Dievišķā liturģija, 16.00 – vakara un rīta dievkalpojums; 8. janvārī 8.30 Dievišķā liturģija, 15.15 Akafists ikonai Vissvētā Dievmāte, 16.00 – Visnakts dievkalpojums.

Autobusi kavējas slidenu ceļu dēļ. Arī – Tukuma pusē

Apledojušu ceļu dēļ arī šodien, 4. janvārī, visā Latvijā iespējama reģionālo maršrutu autobusu reisu izpildes kavēšanās. Tāpat atsevišķos gadījumos neizbraucama ceļa dēļ nav iespējams nodrošināt reisu pilnā garumā. Jautājumu gadījumā aicinām pasažierus sazināties ar pārvadātāju!

Par 2022. gada putnu Latvijas Ornitoloģijas biedrība izvēlējusies svīri

Latvijas Ornitoloģijas biedrība par 2022. gada putnu izvēlējusies svīri. Pirmo reizi kopš 1996. gada, gada putna gods ir piešķirts putnam, kura galvenā dzīvotne ir cilvēku apdzīvotās vietas – pilsētas un ciemi. Ornitologi aicina sabiedrību mācīties sadzīvot ar putniem, kas izvēlējušies cilvēka mājokli arī par savējo.

 

Kur apgrūtināta braukšana?

Šorīt uz plkst. 6.30 apledojums vietām Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 38 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Kā droši salūtu šaut?

Šogad nenotiks plaši publiski pasākumi un uguņošanas, tomēr, iespējams, mājsaimniecībās gadumijas svinībās tiks izmantoti pirotehniskie izstrādājumi. Lai Jaungada svinības neaizēnotu liekas rūpes un raizes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību!

Dārgāki kļūs tabakas izstrādājumi un cukurotie dzērieni

Saskaņā ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” 2022. gadā 1. janvārī stājas spēkā vairākas izmaiņas akcīzes jomā. Vairākām akcīzes preču grupām mainās akcīzes nodokļa likmes – tabakas izstrādājumiem (t.sk. cigaretēm), elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamiem šķidrumiem, to sagatavošanas sastāvdaļām (e-šķidrumi) un tabakas aizstājējproduktiem. No nākamā gada 1. janvāra mainās arī akcīzes nodokļa likmes piemērošanas kārtība bezalkoholiskajiem dzērieniem un etilspirtam, kuru satur uztura bagātinātāji.