Dažādi

Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku par godu leģendārajam šķēpmetējam Jānim Lūsim

Latvijas Pasts 2021.gada 24.septembrī izdod jaunu pastmarku bloku, godinot leģendāro latviešu sportistu – šķēpmetēju Jāni Lūsi. Jauno pastmarku bloku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: [email protected]

Sēņu dienas Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 23. līdz 26. septembrim norisināsies izstāde „Sēņu dienas 2021”. Izstādes veidotāji katru dienu apmeklētājus sagaidīs ar jauniem eksponātiem un konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki.

Tēva diena, Dzejas dienas un citi pasākumi rudens noskaņās Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē, kad gaisā jūtams gan rudens tuvums, gan atvasara, aicinām apmeklēt Tukuma pusē sarūpētos pasākumus – vasaras noslēguma koncertu Bērzciemā, taku skrējienu Kandavā, kā arī gadatirgu Šlokenbekas muižā. Septembra pirmajā pusē kā vienmēr izskan Dzejas dienas. Šogad Dzejas dienu pasākumi mūspusē norisinās Jaunmoku pilī, Durbes pilī un mazliet citāds “Sirds uz perona” pasākums tiešsaistē. Tradicionāli Tukumā un Džūkstes Pasaku muzejā ar dažādām aktivitātēm tiks atzīmēta arī Tēva diena.

10 brīnišķīgas vietas rudens pastaigām pie Latvijas upēm

Rudens sākums ir laiks, kad gribas vēl pagūt izbaudīt atpūtu pie dabas, tādēļ šis ir īpaši piemērots laiks pastaigām gar skaistākajām Latvijas upēm. Minerālūdens zīmols “Mangaļi” projekta “Par tīrām upēm!” ietvaros apkopojis 10 skaistus apskates objektus uz Latvijas upēm un to krastos, kas ļaus ikvienam dabas mīļotājam izbaudīt skaisti rudenīgās ainavas.

Septembrī nogaršo Bioloģisko!

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija aicina septembrī, ko starptautiski atzīmē kā Bioloģiskās pārtikas mēnesi, pievērst uzmanību bioloģiskās pārtikas marķējumam un biežāk izvēlēties bioloģiski sertificētus produktus. Tā ir iespēja sagādāt savas ģimenes galdam augstvērtīgus produktus, vienlaikus ar katru pirkumu novērtējot bioloģisko ražotāju darbu un atbalstot biozemnieku pārliecību strādāt saskaņā ar dabu.

Vai Latvijā ir indīgas bekas?!

Lietus līst un līst, un tas vien liecina, ka sēnēm mežā ir jābūt. Un jā, šogad, vairāk Kurzemes pusē sēņu gads ir ražens. Iespējams, tāpēc pie mums vērsās arī kāds sēņotājs, kuru bija samulsinājis tas, ka mežos parādījušas dažāda veida baravikas un beciņas – ar dažādām cepurītēm. Tādēļ arī radies jautājums, vai Latvijā visas baravikas, visas bekas ir ēdamas, un kas ir šīs attēlā redzamās?