Dažādi

Kur likt atkritumus?

Tuvojoties Lielajai Talkai, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz korektu rīcību ar atkritumiem, lai talkas nebūtu jārīko nemaz. Ik gadu Lielās Talkas dienā no meža, ceļmalām vai vienkārši dabas zonām tiek iznesti atkritumi, kurus tur mērķtiecīgi ir aiznesuši cilvēki. Taču, visi šie atkritumi ir vienkārši utilizējami ikdienā, turklāt lielāka daļa nododama pārstrādei bez maksas. Iedzīvotājiem ir jāveicina izpratne par korektu rīcību ar pašu radītiem atkritumiem, lai saudzētu vidi un nepiesārņotu dabu.

Aicina palīdzēt putnu pētniekiem un iesūtīt ierakstītas putnu balsis

Apkopojot datus 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iedzīvotājus iesaistīties tam paredzēto datu vākšanas procesā, iesūtot ornitologiem pašu veiktus putnu balsu audioierakstus piecu minūšu garumā. Īpaši ir gaidīti audioieraksti, kas iesūtīti no viensētām un vietām, kuras ir attālākos Latvijas nostūros.

Jaunmoku pils izstāžu zālēs apskatāmi vairāk kā 290 kaķi

No 8. aprīļa līdz 5. jūnijam Jaunmoku pils izstāžu zālēs ir apskatāma tukumnieka, mākslas, dabas un dzīvnieku cienītāja Jāņa Raudzepa (22.06.1940.-26.06.2021.) kolekcijas “KAĶI. KAĶĪŠI” izstāde. Tajā ietvertas 298 kaķu gleznas, figūriņas un darinājumi, kas atceļojušas no dažādām pasaules malām. Izstāde tapusi pateicoties sadarbībai ar J. Raudzepa meitu, mākslinieci Ilvu Bāreni.

Lielgabarītu atkritumu izvešana  novadā

Plānots, ka bezmakasas lielgabarīta atkritumu izvešanu pašvaldība organizēs   līdz 1. jūnijam. Jāpiebilsts, ka lielgabarīta atkritumi ir tādi sadzīves atkritumi, kurus izmēru dēļ nevar un nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā (piemēram, mēbeles, matrači, paklāji, svētku egles, televizori, ledusskapji un citi).

Šodien, 8. aprīlī, Tukuma muzeja dibinātājam, māksliniekam Leonīdam Āriņam – 115. dzimšanas diena

Nākošais mākslinieks dzimis 1907. gada 8. aprīlī Rīgā, skolotāja ģimenē. Pēc dažiem gadiem ģimene pārcēlusies uz Lubānu, kur tēvs turpinājis darbu Rūpsalas pamatskolā. 1921. gadā Āriņu ģimene pārcēlusies uz Tukumu. Te Leonīds mācījies Tukuma pamatskolā un vēlāk – vidusskolā, pēc kuras beigšanas iestājies Latvijas mākslas akadēmijā.

VARAM  informēs par atbalsta programmas aktualitātēm elektromobiļu iegādei 

Šo ceturtdien, 7. aprīlī plkst. 16.00, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš, portāla Uzlādēts.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš un biedrības “Auto Asociācija” prezidents Andris Kulbergs tiešsaistes publicitātes pasākumā informēs par VARAM izstrādāto atbalsta programmu elektromobiļu iegādei. 

Labdarības koncerti Tukumā un Smārdē

Sestdien, 2. aprīlī, 12.00 Tukuma Mūzikas skolas zālē norisināsies koncerts «Sirsnībā Ukrainai», kurā piedalīsies skolas audzēkņi un pedagogi un uz kuru  mīļi gaidīti Tukumā esošie ukraiņi. Savukārt svētdien, 3. aprīlī, 14.00 pie Smārdes pagasta pārvaldes ēkas notiks labdarības koncerts Ukrainas atbalstam.

Aicina uz talku

Dabas aizsardzības pārvalde un Pasaules dabas fonds sestdien, 19. martā, no  11.00 līdz 13.00 aicina piedalīties talkā pie Kaņiera ezera.