Dažādi

Aicina dāvināt un apdāvināt putnus

Apzinoties kritisko dabas daudzveidības stāvokli un atkritumu samazināšanas  izaicinājumu pasaulē, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina Ziemassvētkos draugiem, radiniekiem, kolēģiem dāvināt ziedojumu viņu vārdā. Ziedojums paredzēts labiem darbiem putnu un cilvēku labklājības labā akcijas “(Ap)dāvini putnus” ietvaros.

Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens pirmo reizi atbalstīs Dakteru Klaunu kustību

Svētdien, 8. decembrī 11.30 Doma laukumā jau 12 reizi notiks tradicionālais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens «Santa Fun Run». Šogad šis notikums visus ienākumus no dalības biļetēm novirzīs biedrībai Dr.Klauns, lai arī nākamajā gadā profesionālie medicīnas klauni var turpināt vairot bērnu un vecāku smaidus slimnīcās visā Latvijā.

«Lielo Jēkabu» piešķir «Stirnu bukam»

Nedēļas nogalē, 30. novembrī, Liepājā jau 15. reizi tika pasniegtas Kurzemes tūrisma balvas «Lielais Jēkabs». Uz mūspusi šogad aizceļoja viena balva un to saņēma biedrības «Engures sportam» reiz iniciētais un veiksmīgi īstenotais sporta pasākums – taku skrējiens «Stirnu buks» un tā viens no aizsācējiem – Rimants Liepiņš.

Ļausim tētim būt tētim!

Nav tādu mammu vai tētu darbu un pienākumu pret bērnu, lai kāds no vecākiem paliktu malā un neiesaistītos bērna aprūpes un audzināšanas procesā, stāsta klīniskā psiholoģe, KBT virziena pārstāve Inese Lapsiņa. Savā darbā un arī ikdienas dzīvē viņa ir novērojusi patīkamu tendenci – vīrieši iesaistās un interesējas par bērna vajadzībām arvien aktīvāk. Lai tēti iesaistītos vēl vairāk, ir ļoti nepieciešams mammu iedrošinājums un uzticēšanās – tētis var!

Pieminot Tukuma atbrīvošanu no bermontiešiem, aicina skolēnus orientēties

22. novembrī, pieminot 1919. gada Neatkarības kara notikumus – Tukuma atbrīvošanu no bermontiešiem –  Tukuma muzejs aicina iedegt svecītes pie šais notikumos kritušā Jāņa Menika kapa Tukuma Brāļu kapos, līdzās K. Zemdegas piemineklim «Strēlnieks». Tukuma muzeja aicina skolu komandas (4 cilvēku sastāvā) un citus aktīvus novada vēstures godinātājus veikt orientēšanās distanci «Orientējies Tukuma laikā un telpā, 1919».

Noslēgušās «Prāta spēles»/Precizēts/

Lielais Fināls ir noslēdzies un noskaidroti šī gada erudītākās komandas statusa ieguvēji  – Latvijas kauss 2019, kā izrādās, dosies uz Stendi, jo uzvaras laurus plūkusi komanda «Stende2», kas vietu finālā ieguva pateicoties uzvarai Tukumā! Savukārt pēc mēneša «Latvijas kauss 2019» atgriezīsies Tukuma pašvaldībā, lai priecētu apmeklētājus.