Dažādi

Jāreģistrē arī mājdzīvnieka pagaidu saimnieks un turēšanas vieta

Kopš piektdienas, 22. maijā, spēkā stājas grozījumi mājdzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nostiprina Veterinārmedicīnas likumā noteikto mājdzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākumu apzīmēt un reģistrēt savu suni. Iecerēts, ka izmaiņas uzlabos reģistrētu mājdzīvnieku izsekojamību.

Atrasts iepriekš bez kontroles lidojošais drons

Iepriekš pazudušais bezpilota gaisa kuģis (drons), pār kura maija sākumā tika zaudēta vadība, piektdien, 15. maijā, tika atrasts meža masīvā Garkalnes novadā. Par drona atrašanās vietu ziņoja kāds aculiecinieks.

Aicina zīmēt zivju dzenīti

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu interesentu, tostarp bērnus un pieaugušos, līdz 31. maijam piedalīties Gada putna zīmējumu konkursā, atainojot savā darbā zivju dzenīti. Iedvesmojot citus, zīmējumu konkursa dalībnieki aicināti savus radītos darbus uzreiz publicēt sociālos tīklos ar tēmturi #GadaPutns.

Latvijas daba un lauki ir latviskā darba un tradīciju īstā dzīvesvieta

Viesatu dabas taka ir ļoti īpaša un skaista vieta Tukuma novadā, kas nu jau deviņus gadus vilināt vilina atpūtas cienītājus, turklāt visos gadalaikos. Saprotams, jo īpaši, kad spoži spīd saule, un – ko tur noliegt –  arī tagadējo ierobežojumu laikā, kad dabas taka daudziem kļuvusi par dabas malku. Taču arī nemīlīgās rudens vai pavasara dienās šī ir īstā vieta, kur vienuviet izbaudīt Latvijas dabas daudzveidību. “Mums ir pašiem sava Sigulda,” saka dabas takas idejas autore, izveidotāja un turpinātāja Ligita Tauniņa, kas kopā ar domubiedriem Viesatu dabas taku uztur brīvprātīgi un bez atalgojuma.

Maija brīvdienās izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutu

Sakarā ar valsts svētku brīvdienām no 30. aprīļa līdz 5. maijam gaidāmas izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Ņemot vērā vērienīgās izmaiņas, Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti.

Izveidots pārgājienu maršruts «Mežtaka»

Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» ar partneriem iesaistījusies projektā un  ir atvērta Mežtakas mājas lapa ar informāciju pastaigu un pārgājienu plānošanai https://baltictrails.eu/forest un iedzīvotāji tiek aicināti doties mežā jau tuvākajās brīvdienās – vispirms tepat, Latvijas maršruta daļā! Mežtaka ir pārgājienu maršruts, kas ved cauri Latvijas un Igaunijas skaistākajiem mežiem.

Pasaules Dabas fonds izsludina konkursu lauksaimniekiem

Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija jeb ūdens aizaugšana ar aļģēm, ko galvenokārt izraisa barības vielu noplūde, ir nozīmīgākais Baltijas jūras piesārņojuma avots. Pasaules Dabas Fonds izsludina konkursu “Baltijas jūras lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2020”, lai godinātu lauksaimniekus Latvijā un Baltijas jūras reģionā, kuri meklē risinājumus un ievieš tos praksē, mazinot negatīvo ieteikmi uz Latvijas iekšzemes ūdeņu un Baltijas jūras kvalitāti. Pasaules Dabas Fonds gaida  pieteikumus konkursam līdz 2020. gada 5. maijam. Konkursam var pieteikties ikviena Latvijas teritorijā esoša saimniecība, kas ievieš risinājumus barību vielu noplūdes mazināšanai, kā arī īsteno citas videi draudzīgas prakses.

Dabas muzeja kukaiņu pētnieks Latvijā atrod Eiropas mazāko vaboli

Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā jauku dāvanu sagādājis muzeja entomologs Uģis Piterāns. Pateicoties pētnieka mērķtiecībai un nerimstošai interesei par kukaiņiem, muzeja vaboļu kolekcija būs papildināta ar Eiropas mazāko vaboli – spalvspārnīti.

Latvijas pētnieki izstrādājuši ierīci putnu atbaidīšanai

Rīgas Tehniskā universitātes  Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūta  pētnieki izstrādājuši sistēmu zivjēdājputnu atbaidīšanai no zivju dīķiem. Sistēma ir unikāla, jo apvieno divas principiāli atšķirīgas aizbaidīšanas pieejas, ievērojami paaugstinot tās efektivitāti salīdzinājumā ar citiem tirgū esošajiem risinājumiem.

Latvijā novērota jauna putnu suga

Piektdien, 24. aprīlī,  pirmo reizi Latvijā novērots īspirkstu cīrulis (Calandrella brachydactyla), kas ir jauna suga Latvijas savvaļā.