Dažādi

Valdība nosaka stingrākus ierobežojumus

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība šodien, 23. oktobrī, pieņēma lēmumu*, ka no rītdienas, 24. oktobra, sejas maskas būs jālieto plašāk, kā arī privātos pasākumos iekštelpās varēs pulcēties līdz 10 cilvēkiem. Savukārt no 26. oktobra noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, tostarp uz laiku pārtraukta bērnu izklaides vietu darbība.

Izbaudi zelta rudeni Tukuma un Kandavas pusē!

Šajā nedēļā, kad skolēniem rit rudens brīvlaiks, aicinām doties uz Kandavas pusi, lai apskatītu zelta rudeni Abavas ielejā, gan dodoties pārgājienā, gan arī izskrienot Stirnu buka trasi mazliet citādākā veidā. Piedāvājot dažādas aktivitātes, pie sevis ciemos ģimenes aicina arī Jaunmoku pils. Iesakām apmeklēt arī citas Tukuma puses dabas takas, lai baudītu zelta rudens noskaņas un pavadītu laiku brīvā dabā!

Ārkārkārtas sēdē lemj par pārtikas pakām skolēniem

Tukuma novada dome šodien, 21. oktobrī,  ārkārtas sēdē nolēma piešķirt pārtikas pakas 7.-12. klašu skolēniem no daudzbērnu ģimenēm ar invaliditāti vai celiakiju, no trūcīgām vai maznodrošinātām vai aizbildņu ģimenēm. Pārtikas pakas veidos SIA IRG, bet par to sadali būs atbildīgas izglītības iestādes. 

Džūkstē sprādzis gāzes balons. Ir cietušais./Papildināts/

Kā apstiprināja Valsts policija, šorīt, 21. oktobrī, saņemta informācija no Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta, ka Tukuma novada Džūkstes pagastā ir sprādzis gāzes balons. Negadījumā cietusi viena persona un šobrīd likumsargi skaidro notikušā apstākļus. Informācija sekos.

Brīdina par slideniem autoceļiem

Ir iestājušies rudenīgi laika apstākļi, bieži līst un ceļus klāj nobirušās lapas, bet naktīs gaisa temperatūra var pazemināties līdz 0 un pat piesalt. Tāpēc autovadītājiem ir jāmaina braukšanas paradumi un jābūt īpaši piesardzīgiem. Šādos laika apstākļos ceļi var būt slideni, var sākties akvaplanēšana, bet, naktīs pazeminoties gaisa temperatūrai, agrās rīta stundās ceļi vietām var apledot. Aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim piemērotu ātrumu un braukšanas stilu. Par slideniem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas infolīniju 80005555.

No 19. līdz 23. oktobrim norisināsies NVA akcija “Karjeras dienas darba meklētājiem”

No 19. līdz 23. oktobrim Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) visā Latvijā rīko akciju “Karjeras dienas darba meklētājiem”, lai veicinātu darba devēju un darba meklētāju satikšanos. Karjeras dienu aktivitātes šogad, ņemot vērā Covid-19 infekcijas apdraudējumu, paredzēts īstenot ne tikai klātienē, bet arī tiešsaistē. Piedalīties akcijā un saņemt atbalstu darba meklēšanā un karjeras veidošanā var ikviens iedzīvotājs, kurš meklē darbu vai vēlas to mainīt. Dalība Karjeras dienu aktivitātēs ir bez maksas!

Ministrs iepazīstas ar atkritumu poligona “Janvāri” darbību

Šodien, 14. oktobrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce apmeklē uzņēmuma SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra”” atkritumu poligonu “Janvāri”. Ministrs apskata sadzīves atkritumu poligona “Janvāri” teritoriju, iepazīstas ar poligona darbību un apsaimniekošanas kārtību, tiekas ar AAS “Piejūra” pārstāvjiem, lai runātu par aktuālo atkritumu apsaimniekošanā Latvijā.

Krūts veselības dienā – tiešsaistes maratons

15. oktobrī, Eiropas Krūts veselības dienā, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” rīko sešu stundu tiešsaistes maratonu  „Dzīvo Rozā!” Facebook.com/dzivibaskoks lapā. Tā mērķis ir uzlūkot veselību no dažādiem skatu punktiem: kā baidīt fiziskās aktivitātes  ikdienā arī tad, ja esi saskāries ar diagnozi “vēzis”; kā un ko ēst, lai dzīvei piedotu gan garšu, gan veselību? Tāpat ir svarīgi zināt par sievišķību, ko reizēm nepārdomāti attiecinām tikai uz fiziskām izpausmēm, tāpat – kā pārvarēt psiholoģisko diskomfortu un justies lieliski par spīti visam! „Dzīvo Rozā” piedalīsies cilvēki, kuri zina, ko nozīmē izdzīvot cauri slimībai uz veselību!

Aktualizē NMPD maksas pakalpojumu cenrādi

Otrdien, 13. oktobrī, Ministru kabinetā atbilstoši šā brīža faktiskajām izmaksām apstiprināts jaunais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādis, kas pamatā attiecas uz iestādēm un uzņēmumiem, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt dienesta medicīniskos resursus. NMPD uzsver – cenrādis neattiecas uz dienesta pamatfunkciju sniegt iedzīvotājiem neatliekamo medicīnisko palīdzību veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Arī turpmāk izsaukumi pie pacientiem, kuriem ir nopietnas veselības problēmas un ir apdraudēta cilvēka dzīvība, ir bez maksas.

Tapusi virtuāla izstāde par plastmasas piesārņojumu

Laikā, kad dzīvojam mērenas sociālās distancēšanās gaisotnē un jebkura publiska pasākuma apmeklēšana ir jāpārdomā vairākkārtīgi, “Zaļā josta” piedāvā veselībai drošu, videi draudzīgu un unikālu iespēju – apmeklēt izglītojošu un iedvesmojošu daudzdisciplināru izstādi par vides tēmu “Plastmasa, kurā dzīvojam / kuru atstājam”. Izstāde bez maksas skatāma tiešsaistē vietnē https://liveinleaving.eu/.

Meklējot labāko pastnieku

Latvijas Pasts jau desmito reizi rīko tradicionālo konkursu Mans pastnieks, lai katrā Latvijas reģionā noteiktu un godinātu to pastnieku un pasta nodaļas operatoru, kuru klienti atzinuši par precīzāko, zinošāko uz izpalīdzīgāko.