Dažādi

Iespēja noskatīties «Lielajam Kristapam» nominētās filmas

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” nu jau tradicionāli piedāvā filmu izlasi arī tiešsaistē – visā pasaulē pieejamu iespēju piedalīties „Lielā Kristapa” norisēs. Nacionālā Kino centra vietnē www.filmas.lv no 30. janvāra līdz 6. februārim bez maksas var skatīties 12 filmas divos tematiskos blokos – sešas filmas, kurās strādājusi “Lielā Kristapa” Mūža balvas laureāte, kinomāksliniece Ieva Romanova, un sešas iepriekšējā gadā apbalvotās „Lielā Kristapa” labākās filmas. Trīs no portāla programmā iekļautajām filmām būs pieejamas tikai vienu dienu – sestdien, 3. februārī.

Jauniešus aicina pieteikties biznesa plānošanas konkursā

Lai veicinātu jauniešu radošumu, sadarbības un plānošanas prasmes, kā arī iesaisti mūsdienu ilgtspējas izaicinājumu risināšanā, jau piekto gadu notiks biznesa plānošanas konkurss “Biznesa skices”. Līdz 22. janvārim skolēnu un studentu komandas no visas Latvijas aicinātas pieteikties konkursam, ko organizē Swedbank sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru. Pērn no Kurzemes konkursā “Biznesa skices” piedalījās 45 komandas.

 

Šodien, 3. maijā, Tautas dzejniekam Imantam Ziedonim būtu 90

1933. gada 3. maijā Ragaciema zvejnieka Jāņa Aleksandra Zakalauska-Šokolovska-Sakalovska-Zūkura (1909-1980) un viņa sievas Annas Lizetes Elzas (1911-1977) ģimenē piedzima dēls Imants Alfrēds. 1940. gadā ģimenes galva iesniedza valsts iestādēs lūgumu mainīt uzvārdu un kopš tā laika puisis pazīstams kā Imants Ziedonis (1933-2013). Varam būt lepni, ka Tautas dzejnieks un viens no populārākajiem latviešu literātiem un publicistiem ir mūsu novadnieks.

Nedēļas nogalē Tukuma pusē

Noslēdzoties Mīlestības nedēļai, arī Tukuma pusē iespējams atrasts kādu sev tīkamu pasākumu. Arī tiem pāriem, kuriem ir jau ģimene un bērni, vai arī vienkārši – kultūras baudītājiem.

Dabas bērnu zaļā valoda

Gandrīz visiem patīk runāt par laikapstākļiem, gan komentējot meteorologa Toma Briča prognozes Latvijas Televīzijā, gan piesaucot kāda cita laika zīmju vērotāja paredzējumu. Tomēr klimata pārmaiņas nereti arī Latvijā liek saskarties ar parādībām, kas iepriekš maz piedzīvotas. Vai maz ir senču ticējumi, kas vēl šodien dabā piepildās? To centāmies noskaidrot, uzrunājot vairākus dabas bērnus – cilvēkus, kas dzīvo laukos, ir darbīgi, vērīgi un dalās savos novērojumos par dabas norisēm.

Kur likt atkritumus?

Tuvojoties Lielajai Talkai, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz korektu rīcību ar atkritumiem, lai talkas nebūtu jārīko nemaz. Ik gadu Lielās Talkas dienā no meža, ceļmalām vai vienkārši dabas zonām tiek iznesti atkritumi, kurus tur mērķtiecīgi ir aiznesuši cilvēki. Taču, visi šie atkritumi ir vienkārši utilizējami ikdienā, turklāt lielāka daļa nododama pārstrādei bez maksas. Iedzīvotājiem ir jāveicina izpratne par korektu rīcību ar pašu radītiem atkritumiem, lai saudzētu vidi un nepiesārņotu dabu.

Aicina palīdzēt putnu pētniekiem un iesūtīt ierakstītas putnu balsis

Apkopojot datus 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iedzīvotājus iesaistīties tam paredzēto datu vākšanas procesā, iesūtot ornitologiem pašu veiktus putnu balsu audioierakstus piecu minūšu garumā. Īpaši ir gaidīti audioieraksti, kas iesūtīti no viensētām un vietām, kuras ir attālākos Latvijas nostūros.