Dažādi

Labdarības akcija tuvojas noslēgumam /VIDEO/

8. decembrī noslēdzas biedrības ‘Bērnu draugi’ akcija – ‘Drosmes kaste’, kurā iedzīvotāji bija aicināti ziedot sīkmantiņas, kas tālā aizceļo pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem, drosmīgajiem pacientiem.

Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība būs atļauta arī internetā

Saeima ceturtdien, 3.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likuma, kas paredz atļaut alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību arī internetā. Līdz ar grozījumiem noteikti tirgotāju un piegādātāju pienākumi, lai nodrošinātu, ka alkoholiskie dzērieni netiek piegādāti nepilngadīgām personām un tiek ievērotas citas šī likuma prasības.

Skolas saņems datorus

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka no šīs nedēļas skolas saņems  klēpjdatorus Acer TravelMate P2 (634 eiro). Skolas viedierīces varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību nodrošināšanai, primāri tos piešķirot skolēniem no daudzbērnu un sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

Pepija ir nokārtojusi eksāmenu!

Pirineju kalnu šķirnes sunīte Pepija, kas, būdama vēl tikai kucēns, ir pierādījusi savu labestīgo dabu, oktobrī oficiāli nokārtojot kanisterapijas suņu eksāmenu. Pepija nākotnē strādās par kanisterapijas suni un tiklīdz beigsies ārkārtas situācija valstī un tiks mazināti apmeklētāju ierobežojumi, Pepija viesosies sociālajos aprūpes centros, lai uzlabotu gan senioru, gan bērnu emocionālo un fizisko veselību.

Par pabalstiem bērnu pieskatīšanai

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē, ka no 30. novembra ir iespēja pieteikties vienreizējam slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

Psihoterapijas pakalpojumi ģimenēm – bez maksas

Lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem risināt emocionāli sarežģītas situācijas, ko raisījusi Covid-19 krīze, valsts nodrošinās bezmaksas psihoterapeita konsultācijas. Lai gan plānotā palīdzība netiks nodrošinātā pietiekamā apjomā, Latvijas Psihoterapeitu biedrība atzinīgi vērtē valsts uzsākto iniciatīvu pilotprojekta veidā sniegt psihoterapeitisko palīdzību ģimenēm, kam tas visvairāk nepieciešams. Pakalpojuma sniedzējs konkursa kārtībā vēl tiks izvēlēts, bet pēc līguma noslēgšanas tiks paziņota palīdzības saņemšanas kārtība.

Drošības dēļ – mācās attālināti

Šonedēļ divās mācību iestādēs – Tukuma 2. pamatskolā un Smārdes pamatskolā – arī 5. un 6. klašu audzēkņi ir uzsākuši mācības attālināti. Kā noskaidrojām – tas viss tiek darīts piesardzības nolūkos.

Sveic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu un godinot ieguldījumu Latvijas un tās iedzīvotāju drošības stiprināšanā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes  amatpersonām Jelgavā, Dobelē, Aizkrauklē, Jelgavā, Bauskā un Tukumā tika pasniegti Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju un valstī noteiktos ierobežojumus, apbalvojumi tika pasniegti dežūrmaiņu laikā no 16. līdz 19. novembrim.