Dažādi

Engures, Tukuma un Kandavas novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA «Eco Baltia vide» un SIA »Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””, kā arī “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņā “Viegla šķirošanās” aicina Engures, Lapmežciema un Smārdes pagastu (līdz š.g. 1.jūlijam – Engures novads) iedzīvotājus līdz 15.jūlijam pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu «Maxima» dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

Karstajā laikā NMPD mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni

Ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozi par bīstamu karstumu no svētdienas (t.s. oranžais līmenis), lai šajās dienās saudzētu savu veselību, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.

Atvērtās dienas laukos Tukuma pusē

No ceturtdienas, 10. jūnija līdz svētdienai, 13.jūnijam visā Latvijā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušās “Atvērtās dienas laukos”, kuru ietvaros tiek popularizēti laukos audzēti, ražoti, gatavoti produkti un sniegtie pakalpojumi un katrs uzņēmums viesus gaida ar savu īpašo piedāvājumu. Mūspusē pie sevis ciemos aicina gan lauku saimniecības – lauku māja “Rogas”, BIO zemnieku saimniecība “Ošnieki”, lauku mājas “ Kangari” un arī zvejnieku sēta “ Dieniņas”, gan ražošanas uzņēmumi – “Abavas” vīna darītava, “Tēviņu mājas vīns”, “Jaunpils alus”, “Kundziņ`siers”, gan arī muzeji – Pastariņa muzejs, Kandavas novada muzejs un Jaunmoku pils.

Būs vērojams saules aptumsums

10. jūnijā dienas vidū visā Latvijā būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu. Šo var uzskatīt par vidēja izmēra aptumsumu, jo maksimālajā brīdī būs aizsegta trešdaļa Saules diametra, informēja Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA “StarSpace”.

Savairojušās zeltvēdera mūķenes apdraud cilvēku veselību

Zemgalē, netālu no Tērvetes, pirmo reizi novērota zeltvēdera mūķenes savairošanās. Kaitēklis ne tikai apgrauž daudzu lapu koku lapas, bet apdraud arī cilvēku veselību. Iedzīvotājus aicina ziņot par manītajiem kaitēkļiem.

Tukuma muzejs saņem dāvinājumu

4. jūnijā Tukuma muzejs saņēma dāvinājumu – Valfrīda Fromholda-Treija (1886-1964) 1924. gadā zīmēto tušas zīmējumu, kurā attēlota Tukuma viduslaiku pils, iespējams, 18. gadsimtā – kā to autors pēc pieejamās informācijas bija iztēlojies. Zīmējumu muzejam dāvināja Māris Binders, ar kura gādību muzeja rīcībā pagājušajā gadā nonāca Zēbergu dzimtas koks, bet šogad Pils tornī taps izstāde par šo dzimtu un Tukuma spirta un iesala fabriku.