Skolas saņem finansējumu bioloģiskās daudzveidības veicināšanai. Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija veidos vertikālo dārzu

Šogad Pasaules Dabas Fonda organizētā grantu konkursa “Ielaid skolā dabu” ietvaros septiņas Latvijas skolas saņems “Lidl Latvija” nodrošinātu finansējumu un īstenos projektus bioloģiskās daudzveidības veicināšanai skolā un tās apkārtnē. Jaunizveidotie dabas objekti būs labs palīgs mācību procesa par bioloģisko daudzveidību dažādošanai skolās, veicinot skolēnos un skolotājos izpratni par tās nozīmi. Skolu skaitā arī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija, kas iecerējusi veidot vertikālo dārzu.

Katru gadu ir redzama arvien lielāka izaugsme skolu izpratnē par to, ko tās ir spējīgas darīt bioloģiskās daudzveidības labā. Skolu idejas kļūst arvien interesantākas un daudzveidīgākas, līdz ar to atlase arvien sarežģītāka. Pateicamies visām skolām par iesūtītajiem pieteikumiem un aicinām idejas iesniegt arī nākamgad,” uzsver Katrīna Madara Stadgale, Pasaules Dabas Fonda klimata programmas vadītāja.

Realizējamo projektu idejas sniedzas no peldošas salas izveides līdz abinieku ziemošanas vietu ierīkošanai. Skolu teritorijās tiks veidotas dabisko pļavu joslas, dobes, kurās tiks audzēti gan Latvijai raksturīgi ārstniecības augi, gan garšaugi, tiks veidotas kukaiņu mājas, kā arī zaļā siena dabaszinību kabinetā. Atbalstu programmas “Ielaid skolā dabu” ietvaros, kas jau otro gadu tiek īstenota ar uzņēmuma “Lidl Latvija” atbalstu, šogad saņems septiņi skolu pieteiktie projekti, un tos plānots īstenot līdz šā gada rudenim.

“Bioloģiskās daudzveidības un izpratnes par to veicināšana sabiedrībā ir īpašā “Lidl” uzmanības lokā, jo apzināmies tās nozīmību ne tikai planētas kontekstā, bet arī kvalitatīvu produktu pieejamības nodrošināšanā. Mēs priecājamies būt Pasaules Dabas Fonda projekta “Ielaid skolā dabu” atbalstītāji jau otro gadu un ar nepacietību gaidīsim projektu rezultātus skolās. Šādas aktivitātes ir svarīgas, lai bērni, pedagogi, vecāki un vietējās kopienas aktīvāk iesaistītos rūpēs par dabas vērtību saglabāšanu un atjaunošanu,” saka Antra Birzule, “Lidl Latvija” korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.

 

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas projekts: plāno ieviest vertikālo dārzu – zaļo sienu skolas dabaszinību kabinetā. Galvenais mērķis ir papildināt skolas vidi ar funkcionāli izveidotu augu audzēšanas sistēmu. Tā būs iespēja skolēniem pašiem audzēt un novērot augu attīstību telpās. Vienlaikus zaļā siena uzlabos iekštelpu gaisa kvalitāti un vairos emocionālo labsajūtu. Plānotais vertikālais dārzs būs uzskatāms piemērs mikro dārza ekosistēmas modelim, kurā ar hidroponikas tehnoloģijas palīdzību, bez augsnes, tiks audzēti gan telpaugi, gan tējas augi, gan garšaugi.

Komentāri

 1. Jauks projekts..tikai lai tadu ieviestu skoleni jaiesaista darza kopsanaa..bet tagad citi laiki un stradat nedrikst likt.to aizliedz bernu tiesibas…lai iepazitu dabu un tai tuvinatos.tai japieskaras japeta ta jaizjut ar visiem manu organiem.. ari cilveks tak ir dala no dabas…manos skolas gados lauku panatskolaa biological skolotajs ierikoja augu izmeginajuma laucinus…skoleni bija iesaistiti visa augu augsanas un kopsanas procesaa..seja raveja stadija un petija….izgatavoha delusus ar augu uzrakstiemiem..botanikas stundas teorija tija apvienioa ar praksi. Izpetot auga uzbuvi skirnes nosaukumus…vel tagad atminaa virmo samtenu un daliju smarzas..skola bija liels abeldarzs.vareja baudit abolus tos ari lasija virtuvei.ap skolu rudenos ziedeja dalijas..skausti dabigi un patikami ka daba ienak skolaa un dabaszinibu teoriju var saistit ar praksi.

 2. Heyy there would yyou mind sharing wjich blog platform you’re
  using? I’m lloking to start my own bblog in tthe neasr fture but I’m having a dufficult time decidimg
  betfween BlogEngine/Wordpress/B2evolution aand Drupal.
  Thhe reason I aask iss because your layout seeems diffrent tthen mot blpogs annd
  I’m looking for something completely unique.
  P.S Sorr for beinng off-topic but I haad too ask!

 3. Vienīgi Lidl uzņēmums nav saistīts ar Latviju. Lobēt svešzemniekus nav labi. Es saprotu, ka laboratoriju aprīkojumu ģenētikas jomā kopā ar reaktīviem tirgo ārzemju firmas. Un iepirkumi aizņem 3 līdz 4 mēnešus, ja viss iet kā pēc plāna. Bet pārtiku taču priekš sevis var tirgot arī paši latvieši. Peļņa no biznesa aiziet uz Vāciju. Kāpēc latviešiem to vācu firmu vajag?

  1. Kàdèļ jaukt visu vienā rosolà- skolas izstrada projektus par biologisko daudzveidibu un Lidl Latvija stradà vismaz 1500 vietejo darbinieku, par kuriem tiek maksati nodokli Latvijas valstij un algas. Un plauktos ir ari Latvija razoti piena peodukti, gala, maize, darzeni un olas. Nezini – iepazisti!

   1. Piedod. Bet bioloģijas skolotājs pēc universitātes kritērijiem skaitās caurkritis biologs, jo skolotājiem ir vien trīs semestri ar biologiem vienādu studiju kursu. Bet biologs skaitās, ja ir izieti vismaz 6 semestri. Man nav vācu bodei priekšā jāklanās un kaut ko tur jāiepazīst. Līdzīgi es baznīcas priekšā netaisos klanīties un netaisos baznīcu iepazīt.
    Lidl nav nekāds advancēts zinātnē balstīts uzņēmums. Parasti bodnieki. Pietam bodnieki, kur peļņu saņem Vācijā esoši kapitāldaļu turētāji. Tirgošanās ir tik prasta lieta, ka latvieši tiks paši galā bez vācu līdzdalības.

   2. Ja latvieši māk uzražot pienu, gaļu, maizi, dārzeņus un olas, tad kāda sumpurņa pēc latvietim vajag to vācu bodnieku? Vai tad latvietis ir tik mazattīstīts, lai pats nebūtu bodnieks???

  2. Tipisks sovoku lumpeņproleta domāšana, ka galvenais ir saražot, bet tirgošanos pieprot kurš katrs.
   Realitātē, tirgoties māka ir daudz sarežģītāka nekā ražošana.
   Ignorējot tirgošanās prasmes , tu ar savu kartupeli vai finiera plāksni esi pilnīgs nulle.

   Paskaties kādas fantastiskas noliktavas ir Nīderlandē, kāda robotizācija tur ieviesta un tas viss pieder pie tirgošanās.

   1. 2022 saka: 10.05.2024 16:22 Cilvēki vel viduslaikos un antīkajos laikos tirgojās. Mūsdienās ekonomistus un tirgzinību speciālistus gatavo teju katra augstskolā. Pat RTU, kur absolventu no ekonomistu vidus ir dažas reizes vairāk nekā ķīmiķu. Bet man to nav jāzina, jo es esmu biologs. Cita specialitāte. Te ir lieta, ka Lidl izspiež vietējos Latvijas uzņēmējus no tirgus. Un tas ir slikti. Tu it kā dzīvo savā zemē, bet neesi saimnieks. Ārzemnieks tev kāpj uz galvas. Komentārā Skolnieciņš 09.05.2024 21:52 es teicu, ka es saprotu, ka laboratoriju aprīkojumu ģenētikas jomā kopā ar reaktīviem tirgo ārzemju firmas, bet pārtiku taču priekš sevis var tirgot arī paši latvieši. Un no sava viedokļa es neatkāpšos, lai arī mani apsaukās vai man verbāli uzbruks.

   2. 2022 saka: 10.05.2024 16:22 Bet es dzīvoju Latvijā. Un liels vairums humanitāro zinību absolventu laboratorijā vai ražošanas cehā būs apaļas nulles. Jo ja 18 gadīgs puisis vai meitietis nevelk augstāko matemātiku, tad trīsdesmitgadniekam vispār nav izredžu.
    Man ir cita specializācija, neesmu tirgonis. Tas ir labi, ka cilvēki māk tirgoties. Sabiedrībai arī tādas prasmes ir vajadzīgas. Bet es priekšroku dodu latviešiem, nevis vāciešiem. It paši, ja runa iet par vienkāršām, sadzīviskām lietām.

   3. 1) 2022 saka: 10.05.2024 16:22 A, paskaties ārzemēs. Tur labori virusoloģijā un un ģenētikā notiek biologiem, nevis tiek izrunātā plika teorija. Tikai studiju programmas tur maksā sākot ar 30 000 eiro par 40KP un vel dzīvošana. Iespējas ir labākas. Var angliski tur studēt. Biezo bērni bakalaurus beidz Latvijā un maģistros dodas uz ārzemēm. Studijas ir 3 semestrus, bet 4 semestris ir maģistra darbs. Tur pat naudu vari pelnīt kā zinātnieks.
    2) Nīderlande necieta no padomju okupācijas un fiziskām sekām. Epiģenētiku neviens nav atcēlis.

    1. nīderlande cieš no zālītes smķētājiem un nemazgātām pekām…sēnīšu izplatības, atceros, sīkais smerdeli, lašīju hariju eldgastu, kas no Liepājas 1908. gada brauca uz ņujorkas cūkukūti un tapakaļceļa pabija …roterdamā, ne amsterdamā…tad šis raksta tā “jaukas holandes meitenes, jūsu smaids bija tik gaiš, ka radīja man prieku vēl daudzām dienām, …zinot, ka atgriezīšos drūmajā Liepajā, kur gorodovojs ar smita vessona 3 modeli man uzkliegs lai pārbaudītu personību, es vnk kūstu”,,,bet rotšildmēsli un citas žīdfašisteļu smirdoņas jākar, tas skaidrs.

     1. gaišs, sasodītā klava…rotšildmēsliem cilpa, mums citiem- scortum ante mortum uz tilpa.

   4. idiot 2022, tas viss tavā jēra maiguma pasaulē pieder pie dehumanizācijas…klāsa pelnus iebērt Jums ..TUR…

  3. zems pašnovērtējums lai tirgotos, kas prasa nicināt klientu kau savā saknē, žīdeļu plukatas to iesūc ar mammas …piena aizstājēju…, un tad tautu- dēli/meitas no dažādiem (tautības ziņā vecākiem) vienmēr mūs padarīs par ja ne ienaidniekiem, tad nepatikas paudējiem(atceries, ka Upīša romānelī “Robežnieki”” , par 1905-6 gadu, meičas , BAURU BĀBAS, tūliņ smērējās klāt atbraukušajiem Muravjova vai citiem soldāteļiem……mūsu stipra puse- esam iepazinusi tā sauktos kungus(lūrot caur atslēgas caurumu uz fricēnu plukatam kas stenot sēdēja uz naktspoda)…šodien lielā daļa aizmuka jau līdz 2000. gadam sūkāt friču penšiem…tur maz ko teikt, svarīgi pabeigt āriju ar spalgāku kresčendo.

   1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 19:30 Tev antisemītisma muša galvā ir iekodusi? Zviedrijas dziedātājs Eirovīzijā bija pusslims, jo iestājās par ”Hamās”. Tu vel te antisemītisku naida runu muldi. Priekš kam? Tāpat tu būsi pirmais, kurš izsmies mūsu zemes vietējos Dievus un izsmies senču pagānismu (politeismu). Laikam tev tīk internetā smakot. Atrodi labu galvas ārstu un izkrati sirdi tur.

    1. tagad par tiem taviem dieviem, sīkais pirdeli..22-23 gadi…atceros lācars hošs jau bija ģēnerālis, klebērs komandeja divīziju ,mirā- eskadronu, robespjērs sāka iešvunkoties parlamentārajā taktikā, sēn žists mierīgi teica- padariet šo netikli galvastiesu īsaku, bet mesjē buonaparte- pulku !!! šitas tikai dračī, skatoties uz kāpostu kaceniem…jēzus marija ! tātad, ute, ebreju mēsli slepkavo Palestīnas bērnus, ir noslepkavojuši jau 26 000 aptuveni. To nekad neviens neaizmirsīs, un sodīs ebreju teroristus bargi, bet taisnīgi.

     1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 21:08 Kam tu to raksti? Vai tā ir jaunā kremļa troļļu taktika? Nra.lv aizvēra ”Tauta runā” forumu, tā tu esi klāt, lai smakotu šeit. Vai uzminēju???

   2. nevankšķi lētas klišejas, sīkais smerdeli, cik atceros esi 22-23 gadus vecs puikels kam mammucis sick, paps sick utt, tur maz humora, tātad ebrejeļu mēsli slepkavo Palestīnas bērnus un ir netīrākie un bailīgākie radījumi kādi erdzēdti, otrkart, tu 2 vai 3 kurša memļa, antisemītisms, tātad semītu noliegšana , nicināšana, ienīšana(es te vēl neminu slepkavošanu ar ko nodarbojās tavi smerdeļdrauģeļi ebrekeļu mesli) ir tiesi to lopu tēma, jo tieši Palestīnas arabi ir semīti, tas ir kā ebrejeļu cūkas rukšķ par fašismu, neatšķirot itāļus no fricenu ņergām, tu, ute planpratīga, terorista netanjahu sasvīdušo pautu laizītāj…

    1. zviedreļi paši nav neko vērti, bet tu ebrejeļu pakaļlaižā , nešņuksti te par hamasiem, jamusiem, mumusiem, šodien žīdeļu teroristus klapē visa pasaule Palestīnā, es pats aizvedu 3000 zastava m76 šautenes(ar PSRS TĒMEKLI ) ar mausera patronu, 7,92×57 apmācīju 2846 skolniekus, šodien 1937 kniebj ebrejeļu mēslus kā blaktis. Tas priece, utainos teroristus ir jāiznīcina. Skola bija ..aizmirsu birģera vārdu, kaut kāds ibn Dibins, 8 stāvu ēka, katrā stāvā 14 lielas telpas plus pagrabā 4 stāvi…ēdināšana laba, šņābis- 700 grami dienā, lūk tā bija valhalla.

     1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 20:09 Palestīna un Irāna ir Krievijas sabiedrotās, kas novērš pasaules uzmanību no kara Ukrainā. Palestīnu, Irānu un Krieviju es nosodu. Man ar teroristiem un slepkavām nav pa ceļam.

      1. kā tad tev ar teroristiem un slepkavām nav pa ceļam ja tu laizi ebreju teroristu sasvīdušos(sasutusos?) pautus un baciļinās ebreju teroristu kājstarpes? Irāna pakaļo asv cūkvalsteli kā vēlas, lūk pat Jemena jau izrādas stiprāks rieksts kā anglenu utis un jenķu straponētās utis.

        1. pag, ko tu tur pļāpā par 30-gadniekiem? 30-gadnieks augstāko matemātiku apgūs ātrāk kā jebjurš Boloņas sistēmas plānpakausis vai planpakause…nav pagūts samaitāt..es skatos fizmatu olimpiādes, tur panākumus gūst tikai 3 valstis- Krievija, Indija un Ķīna.2023. gada uzvarēja kaut kāda meiča no Kazaņās..tavi jūdeļu pirdeļi , anglenu atkritumi vai jenķu mēsli tur netiek ne tuvumā.

         1. respektīvi, 2023. gada uzvarēja vienīgais sieviešu dzimuma pārstāvis/-e? visā šo olimpiāžu vēsturē, tagad redzi, kas notiek, rotšildmēslu krančel, tu, nocenotais parazītel?

        2. apmaksā ceļojumu, tad apdomāsu piedavājumu, sīkais ņerga, ebreju teroristu drauģel.

      2. pasaules uzmanība 22-23 gadus vecam (tātad pašā prāta , fizisko spēku pilnziedā) esošam bauru muļķītim ir bbc, cnn, nbc, times, sunday times, daily mirror, doiče velle um citi jenķu, anglēnum fricēnu un žīdeļu sūdi:))) kaut jūs visi nosprāgtu ebrejeļu meslumutes , man tas apetīti nesabojās…..pasaules viedoklis, redz…kādi 500-700 onanisti un masturbējošas resnītes tup, izplata skamu(tas saucas degunradzis dir$(ar mazu astīti griezdams to defekācijas laikā, izmētā sūdus) , tātad šie atkritumi melš niekus, pasūta picas, sapņo par nigera sasvīūdušu dibenu un Stendāla sarkano un …brūno..vai mello…un vbaurus 22 gadu vecumā tam tic…jā, jā, tā tas būs

       1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 20:51 Tev vieta ir trako namā. Īsti vesels tu neesi.

 4. Welcome to Tyler Wagner: Allstate Insurance, the leading insurance agency located in Las Vegas, NV.
  Boasting extensive expertise in the insurance industry, Tyler Wagner and
  his team are committed to offering exceptional customer service and comprehensive insurance solutions.

  From auto insurance to home insurance, or even life and business insurance, we’ve got you covered.
  Our wide range of coverage options ensures that you
  can find the right policy to meet your needs.

  Understanding the importance of risk assessment, our
  team strives to provide personalized insurance quotes that are tailored to your specific needs.
  Through leveraging our expertise in the insurance market and state-of-the-art underwriting processes,
  Tyler Wagner ensures that you receive the most competitive premium calculations.

  Dealing with insurance claims can be challenging, but our agency
  by your side, you’ll have expert guidance. Our efficient claims processing system and supportive customer service
  team ensure that your claims are handled quickly and with the utmost care.

  In addition, we are well-versed in insurance law and regulation, guaranteeing that your coverage is consistently in compliance with current legal standards.
  Our knowledge offers an added layer of security to our policyholders,
  assuring them that their insurance policies are sound and dependable.

  Our agency, we believe that insurance is more than just a policy.
  It’s an essential aspect for safeguarding your future and
  securing the well-being of those you care about.
  That’s why, our team take the time to get to know you and guide you through the choice among insurance options, ensuring that you have all the information you need and
  comfortable with your decisions.

  Selecting Tyler Wagner: Allstate Insurance means choosing a
  reliable insurance broker in Las Vegas, NV, who values relationships
  and quality service. Our team isn’t just here to sell policies; we’re your partners in creating a secure future.

  Don’t wait to contact us today and learn how Tyler Wagner: Allstate Insurance can elevate your insurance experience in Las
  Vegas, NV. Experience the difference that comes from
  having an insurance agency that genuinely cares about
  you and works tirelessly to ensuring your satisfaction.

 5. jā, klava izdauzīta, vairāki burti “klibo””…es strādaju ar ebreju mēsliem visā pasaulē, neesmu lepns:)

  1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 20:03 Tevi Tvaicenē vai Sarkandaugavā ārstēt?

 6. kad tu vēl paprasīsi “ko tu pīpē”, tad tu , sīkais pirdeli, būsi pabeidzis 2005. gada interneta troļļa kursu, ebrejeļu mēslu- teroristu pakaļlaiža.Un saņemsi diplomu vel porms tevi atzīs par biologu, zoologu , entomologu vai parasu sabiedrības slogu…

   1. to jau tu rakstīji, sīkais ebrejeļu teroristu pakaļlaiža, diversificē paleti, sveicini papuci….ebrejeļu dievs sūkā, tu saki?, nezinu, jahve ņem dažādas mantas mutē, nebūtu brīnums..

    1. Vispārējs viedoklis saka: 10.05.2024 20:46 Man ar slimu cilvēku nav jādiskutē.

 7. “vēl pirms”, nolādetā klava, pēdejos nervus izvilktu, ja tādiu būtu, rotšildmēsli jākar.

 8. It’s very trouble-free to find out any topic on net as compared to textbooks, as I found this post at this web site.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *