Vai vandālisms Kalna kapos?

Vakar, 14. jūnijā, saņēmām ziņu, ka Kalna kapos pļāvēji izpostījuši koptus apbedījumus. Šodien pārliecinājāmies, pļāvēji nav saudzējuši ne kapu mirtes, ne efejas, ne citus dzīvos augus, kā arī mākslīgos. Tukuma novada pašvaldības komunālās nodaļas vadītājs Andris Kalnozols skaidroja, ka par vienas kapa vietas postījumiem zina, bet par pārējiem nē. Viņš skaidroja, ka vieni iedzīvotāji sūdzas, ka kapi nav pļauti, bet citi, ka netiek pļauti, tāpēc grūti panākt līdzsvaru, taču viņš solīja aizsūtīt kapu pārzini, lai tas novērtē situāciju

Komentāri

 1. Ne tikai pļāvēji posta kapus, Kurzemes ielu pļaujot apskādēja liepas, pļauj tā ka melnzeme ar akmeņiem pa gaisu….nomētā ar akmeņiem automašīnas un viss, kas visiem sakāms, ko darīt, jeb ka var tikai atvainoties…. bet par nodarītām skādēm jācīnās pašu iedzīvotājiem….nevis normāli nopļaut, bet vai nu ir vietas kur nepļauj, jeb tik mazu taciņu uztaisa, vai pļauj tā it kā rokās frēze iedota.

  1. pirms te komentāros pļūtīt – lūdzu, trimmeris rokā un aiziet mācīt visus nejēgas pļāvējus!

  2. Labi nevajag dirs paņem trimmeri rokās un redzēsim cik kvalitatīvi un daudz nopļausi. Ceru ka vainīgais tiks atstādināts no darba.

  3. Pilnīgas muļķības tu raksti… vispirms uzzini ,kas pļāva kapus un kas pļāva pie Narvesena divas dažādas firmas
   Tas kas nedara vienmēr sūdzēsies par citiem …. iesaku beigt meklēt kašķus un būt saprotošiem
   Ja pļauj cilvēki padzeniet auto tālāk
   Diez vai strādnieki ,kas pļauj tīšu prāt pojā citu mantas

   1. Nevienmēr ir atkarīgs no firmām vai lētais vai dargais gals, bet gan no paša strādnieka kam ir iedots trimmeris viņam pašam arī ir jāsaprot kur ko un kā pļaut ne is pļaut visu pēc kārtas. Es domāju ka lielākā atbildība ir jāuzņemās arī pašam strādniekam dēļ kā tās skādes ir nodarītas. Vienkāršāk sakot ja smadzenes nau tad arī nebūs viņiem un acis būs vienā vietā kur saule neiespīd.

 2. Teiksim, Meža kapos ir daudz nekoptu kapa vietu, un tur nu nebūt nav vainīgs kapu pārzinis vai darbinieki, kuri nemāk apieties ar zāles pļāvēju! Bērniem vasaras brivlaikā – Tukuma novads nepiedāvā iespējas strādāt! Varbūt, Tukuma pašvaldība varētu piesaistīt skolēnus, lai uzkoptu nolaistās kapa vietas! Tāds silts ieteikums!

 3. Uz kapa pareizticīgo baznīcas krusts. Varbūt tur kāds naidīgs “atbrīvotājs” atdusās. Un no šā “atbrīvotāja” cietušie ierādīja 14. jūnijā “atbrīvotājam” viņa vietu. Vai arī paši krievi taisa provokācijas, lai pēcāk šūmētos.

 4. Varbūt vajag plàvējam iemàcīt atšķirt augus- mazās kapmirtes, hostas , efejas no nezālēm. Kurš ir devus tiesības nopļaut mazās kapmirtes no kapu kopiņàm! Nejègas! Kas par to sakāms Tukuma novada pašvaldības Komunālajiai nodaļai?

  1. Visi Tukumnieki redz kas strada par pļavejiem, viņi tak nekad skaidra nava, viens skaistaks par otru, piemers: 3 nedeļas atpakaļ liela iela bernu parks 10:30 pa dienu 2 jenoti pļauj zali kur spelejas berni un seiž mammas, akmeņi pa gaisu, viens uz kajam knapi staveja,

 5. ar pļaušanu Tukumā pēdējos gados vispār ir traki, ja pāraug zāle ķiršiem, kuri ir stādīti par godu I. Z. un ir pilsētā iebraucot.Vai tā ir cieņpilna attieksme? Briesmīgi. Tagad , kad nu nopļauta tā garā zāle- tā tur pūst. Kur skatās pilsētas ainavisti. Izskatās, ka svarīgi ir tikai apļi un cits vairs nekas.

  1. Esmu pārliecināts, ka ainavisti redz un grib strādāt savādāk, bet, kā vienmēr, naudas nav.

 6. Vienkārši meklē lēto firmu, kā var sabojāt apliktus koka stumbrus ar niedru paklāju, vai nu galīgi pālī vai nejēga.,

 7. Mazā Smilšu ielā pie Pepijas stādītie kociņi katrs otrais ir nobeidzies. Neglīti un skumji izskatās, lūdzu nozāģēt. Žēl, ka paši neredzat. Iebakstat zemē un aizmirstat. Diemžēl tāds iespaids rodas, jo šī nav vienīgā vieta pilsētā, kur kociņi nīkuļo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *