Lai vāktu līdzekļus un pateiktos – arī Tukumā viesosies Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru koris (Ļviva) «Dudaryk»

Pirmdien, 17. jūnijā, 17.00 savu Latvijas tūri ar koncertu Tukumā, novada domē, Talsu ielā 4, noslēgs Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris «Dudaryk» no Ļvivas. (Kora diriģents – Dmitro Katsals.) Tiek aicināts ikviens kormūzikas un Ukrainas draugs un atbalstītājs!

Koris Latvijā viesojas, lai turpinātu uzturēt dzīvu informāciju par agresīvās krievu lielvalsts noziedzīgo ielaušanos neatkarīgajā Ukrainā, lai vāktu ziedojumus, kā arī pateiktos Latvijas cilvēkiem par atbalstu. Ieeja šajā koncertā – par ziedojumiem. Visi koncertā savāktie līdzekļi tiks nodoti Ukrainas aizstāvjiem – visiem, kas ir nomodā par Ukrainu – gan frontē, gan aizmugurē.

«Dudaryk» ir starptautiski pazīstams kolektīvs, kas uzstājies Ukrainas un pasaules prestižākajās koncertzālēs, tostarp Kārnegī zālē ASV, Parīzes Dievmātes katedrālē Francija, Air Place Kanāda, Polijas Nacionālajā filharmonijā, pilī Ukraina, Ukrainas Nacionālajā operā un Nacionālajā filharmonijā u.c. Koris saņēmis arī augstāko godalgu kultūras nozarē Ukrainā – Nacionālo Tarasa Ševčenko balvu. «Dudaryk» jau iepriekš vairākkārt viesojies Latvijā. Spilgtākais moments – dalība 2023. gada Dziesmu svētku lielkoncertā «Tīrums», uzstājoties kopā ar 15 tūkstošiem latviešu.

Programmā, ko varēsim dzirdēt pie mums, Tukumā, būs ukraiņu tradicionālā mūzika, dažādu laikmetu sakrālā mūzika un oriģinālas kompozīcijas.

Iepriekš šīs tūres ietvaros koris «Dudaryk» koncertēja arī Rīgā (14. un 16. jūnijā), kā arī Sunākstē un Ilūkstē (15.06.).

Koncerti Latvijā tiek organizēti sadarbībā ar nodibinājumu «IEDVESMAS FONDS». Atbalstītāji: VKKF Sēlijas vēsturiskās zemes kultūras programma, Partnerība «Kaimiņi», Rīgas, Jēkabpils, Aizkraukles, Augšdaugavas, Tukuma novadu pašvaldība.

Kora uzstāšanās 2023. gada Dziesmu svētku lielkoncertā «Tīrums»