Jaunpilī

Jaunpilī svinīgi atklāj sociālo grupu dzīvokļu māju “Lodes”

29. septembrī, pārbūvētajā ēkā Jaunpils pagastā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros tapis sociālais pakalpojumu centrs “Lodes”, kurā ir nodrošināta diennakts sociālā rehabilitācija, aprūpe, patstāvīga dzīvesvieta pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, vienlaicīgi paplašinot viņu iespējas iekļauties dzīvei sabiedrībā. Svarīgi ir arī kliedēt dažādus sabiedrībā radušos aizspriedumus par šiem cilvēkiem, un vietējiem iedzīvotājiem šī būs iespēja kļūt tolerantākiem un saprotošākiem pret atšķirīgo.

Jaunpilī un jo īpaši Levestē – apkures krīze

14. aprīlī notika Jaunpils iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde, uz kuru bija ieradušies daudzi vietējie, īpaši kupli bija pārstāvēta Leveste, jo šajā reizē galvenais jautājums, par kuru tika spriests, bija siltuma apgāde. Izmaksas un tarifi kāpj, bet tieši Levestē, daudzdzīvokļu māju dzīvokļos martā termometra stabiņš nokrities kritiski zemu – līdz pat 12°C.

Izstādē ieinteresējušies par Jaunpils žāvētajiem sieriem

No 2. līdz 4. novembrim Jaunpils pienotavas delegācija ar savu produkciju piedalījās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiekošajā izstādē «World Food Ukraine 2021». Par to, kā izstādē veicās un arī par pašreizējo situāciju piena nozarē, jau lūdzam pastāstīt Jaunpils pienotavas valdes locekli Jāni Bērtulsonu.

Jaunpilī atklāta piemiņas vieta Elmāram Dubultam

Skaistā, saulainā 9. septembra pēcpusdienā Jaunpils ezera krastā ar skatu uz Jaunpils pili tika atklāta piemiņas vieta ilggadējam Jaunpils LIS (Lopkopības izmēģinājumu stacija) direktoram – Jaunpils izaugsmes un vēstures stāsta veidotājam Elmāram Dubultam, kuram šī gada 23. decembrī apritēs 100 gadu.

Jaunpilī norisinājies saiets rokdarbniecēm

28. augustā Jaunpils pilī notika 9. Kurzemes rokdarbnieču saiets «Senas lietas jaunās skaņās – meistars, kurš pazīst drēbi». Uz saietu bija sanākušas gan vietējās rokdarbnieces, gan arī atbraukuši viesi no Liepājas, Ventspils un citām Latvijas pilsētām.

Zibens sabojā apkures sistēmu Jaunpilī

Šonedēļ jaunajam Tukuma novada domes sasaukumam būs pirmā domes sēde, kur deputātiem būs jālemj ne tik daudz par amatiem, cik par saimnieciskiem jautājumiem. Vēl 21. jūlija finanšu un attīstības komitejas sēdē norisinājās tāda kā taustīšanās par to, kā un kad četru novadu apvienošanās būs notikusi jau pavisam praktiski, ne tikai mehāniski, kā tas lielā mērā ir vērojams šobrīd. Tāpat steidza dalīt tos budžeta līdzekļus, ko ietaupījuši iepriekšējie novadi – darbiem, kurus jāpabeidz vai arī tie uzradušies jau no jauna.