Jaunpils Baznīcai 430! Svinēs visu septembri

Ar Jaunpils Baznīcas 430 jubilejas pasākumus esam iesākuši septembri, kā priecīgu svētku mēnesi. Svētdien, 4. septembrī Jaunpils Evaņģēliski Luteriskā Baznīca aizvadīja svētku Dievkalpojumu!

“Priecājieties iekš Tā kunga vienumēr”. /Fil. 4:4.

Jau 430 gadus senā, svētku rotā lilijām, ziediem un vīnogu ķekariem pušķotā baznīca pulcēja viesus kuplā skaitā no tuvākas un tālākas apkaimes. Sievas un vīri pagodināja svētkus apvilkuši Latviešu goda drēbes- tautas tērpus. Svētku sprediķi noturēja Liepājas Bīskaps Hanss Martins Jensons un draudzes mācītājs Jānis Saulīte. Draudze svētkos saņēma sveicienus no Jaunpils un Viesatu pagastu domes, no Pūres un Lestenes draudzēm, no Jaunpils muzeja. Ērģelmūziku spēlēja Mukus Dzenītis un Kristīne Geidmane, solo Lauras Tēraudas izpildījumā, flauta Zīle Ūdre, izskanēja arī Jaunpils Jauktā kora garīgās mūzikas priekšnesumi diriģentes Lāsmas Pommeres vadībā.

Pēc Dievkalpojuma viesi sanāca uz svētku sadraudzības cienastu, spīdēja spoža saulīte un svētki izdevās patiesi svētīgi!

Aicinam septembrī turpināt svinēt svētkus Jaunpilī!

11. septembrī  10.00 Dievkalpojums. (Ērģeļu koncerts: Inguna Grīnvalde. Klarnete: Rainers Ruņģis)

17. septembrī 15.00 – «Elīzas smaids» mūzikas un dzejas svētki Jaunpilī.

Pasākuma vadītājs Andris Keišs. Vokāls, mecosoprāns: Kristīne Zadovska. Kameransamblis KAD. Koncertmeistare Kristiāna Krūzmētra. Pasākums notiek ar Tukuma novada domes finansiālu atbalstu, Kultūras projektu ietvaros. Vairāk informācijas par pasākumu “Elīzas smaids”, atrodama- atpūtajaunpilī facebook tīmekļa lapā.

25. septembrī 10.00 Dievkalpojums.

Koncertprogrammā vokāls: Gunta Meņģele.

Jaunpilieši, Jaunpils draugi, viesi, Jaunpils draudzes piederīgie, visi, kam Jaunpils Baznīca nozīmīga, visi, kas šajā, nu jau 430 gadus senajā Dievnamā, iesvētīti, kristīti, laulāti, raduši svētību un mierinājumu, sanāciet, mēs Jūs gaidīsim visu septembri, uz skaistu kopā svinēšanu!

Uz satikšanos Jaunpilī!

 

 

 

 

Komentāri

  1. Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   1. Skolniecin nav zolidi list ar savu bibeli svesaa baznicaa..raksts tak nav par paganiem bet kristiesu baznicu..par religiju neviens nestridas..katrs tic kam grib..es savu ticibu nemainisu..jo neredzu tam iemeslu…tada ir mana izvele un parlieciba

  2. Kāpēc krievi, būdami it kā izglītoti un kristīgi cilvēki, brauc uz svešu valsti slepkavot tur cilvēkus? Ar necieņu, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 1. .Ejot garam baznicai ikdienas gaitasi.es apstajos..sasveicinos ar dievu.noskaitu tevureizi..parunajos domas pastastu ka man iet..es ielieku savu dzivi vina rokas un palaujoa uz vinu..es ticu ka labais uzvares launo un ta tam jabut.jo dievs ir visuma valdnieks…lugsim dievu..lai atpestii pasauli no launa..lai mums katram piedod grekus un dod speku izturet so sasaligo laikmetu un but vienotiem spekaa un garaa..lugsim par karaa boja gajuso upuru dveselem.lugsim par savu tuvako dveselem lugsim par sevi..par pasauli..lai atgriez cilvekiem mieru .ticibu un ceribu nakotnei.

  1. Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz. Nedomā, ka kristiešu Dievs jeb Bībeles Dievs jeb Korāna Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) ir vienīgais Dievs! Dievu ir daudz! Es ticu Sentēvu Dieviem – Latvju Dieviem. Es esmu dievturis. Es esmu pagāns (daudzdievis). Es esmu politeists. Es esmu sentēvu pagāniskās ticības mantinieks!!! Ar cieņu pret sentēvu Dieviem, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Es ticu Sentēvu Dieviem – Latvju Dieviem. Es ticu Austras kokam jeb Saules kokam – pasaules kokam, kas savieno sevī šosauli un viņsauli; pagātni, tagadni, nākotni; kā arī bezgalīgi daudzās paralēlās pasaules, vārdu sakot, multivisumu. Es ticu Dievam Pērkonam (Pērkonam – Debesu Tēvam). Es ticu, ka Dievs Pērkons sargā latviešu tautu un Latvijas zemi. Es ticu likteņa Dievietei Laimai. Dieviete Laima dāvā mūsu tautai cerību, sirsnību, mīlestību un gaišu nākotni. Es ticu nāves un dzīvības Dievietei Mārai (Mārai – Veļu Mātei; Mārai – Zemes Mātei). Es ticu, ka Dieviete Māra mūs pavada gan piedzimšanas brīdī, gan nāves stundā. Es ticu reinkarnācijai. Es ticu bezgalīgajiem dvēseļu pārdzimšanas cikliem. Es ticu, ka pastāv daudzas dažādas bioloģiskas un infernālas rases. Cilvēks šajā pasaulē nav vienīgais un galvenais. Tomēr Dievi mūs mīl, un cilvēks ir Dievu un Dieviešu mīlulis. Mūsu rasi Augstākie Spēki mīl vairāk par citām rasēm. Bet Bībeles viltus Dievam Jahvem jeb kristiešu Dievam jeb vecajam Velnam es neticu. Es šim morālajam kroplim, despotam, slepkavam un izdzimtenim neticu.
  Ar cieņu pret sentēvu Dieviem, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 3. Veltas izrādījās cerības , ka Skolnieciņš pēc bezdarbnieku-alkānu rehabilitācijas kursa pabeigšanas būs mainījies uz labo pusi.

  1. Nu, Tu esi krustnešu ticības mantinieks. Pēc būtības Tu esi okupantu aizstāvis un okupantu pakalpiņš — Kangars. Es Tevi nenosodu, Tu vari ticēt jebkam vai neticēt nekam. Tās ir Tavas cilvēktiesības. Tomēr man nepatīk Tevis sludinātā ideoloģija – kristīgo sektu ideoloģija.
   Kristietība viduslaikos sevi parādīja kā reāli draņķīga reliģija. Manuprāt, politeisms jeb daudzdievība jeb pagānisms ir labāks. Ir daudz politeisko reliģiju. Piemēram, latviskā dievturība jeb ticība Latvju Dieviem. Piemēram, slāvu rodnovjerije jeb ticība Slāvu Dieviem. Piemēram, skandināvu odinisms un asatra jeb ticība Skandināvu Dieviem. Izvēle ir Tavās rokās.
   Ar cieņu pret sentēvu Dieviem, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Tavs kristiešu Dievs – ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) – ir nenormāls, sadists un psihopāts. Es viņam neticu. Es šo morālo kropli netaisos pielūgt. Viņš neko labu Latvijai nav nesis. Ko viņš dāvāja pasaulei? Viduslaikus! Ko dāvāja Olimpa kalna Dievi pasaulei? Demokrātiju! Tomēr Tu vari arī man nepiekrist un dusmoties uz mani, tās ir Tavas cilvēktiesības. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  3. Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz. Dievu un Dieviešu ir daudz. Kristiešu Dievs ir morāls kroplis un sociopāts, tāpēc es neiesaku pielūgt kristiešu Dievu.
   Tev iesākumā derētu pastudēt vēsturi, tad Tu labāk sāktu mani saprast. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Sentēvu pagāniskā ticība ir mūsu tautas un zemes pamatticība.
   Ar cieņu pret daudzdievību un Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  4. Zeķturi, padomju laikos (okupācijas laikos) arī bija tādi idioti, kas piebalsoja partijniekiem un okupantiem. Šie cilvēki pa visām varītēm cenzēja un slāpēja disidentu viedokli, tādējādi bremzējot atmodu. Un Tu visticamāk esi šo idiotu otprisks. Es Tevi par nenosodu, jo tā ir Tava verga epiģenētika. Tu gadījumā neesi aizmirsis pāvesta Franciska izteikumu, kurā viņš vainoja Ukrainu kara izraisīšanā??? Pirms aizstāvēt baznīcēnus, paskaties no malas uz viņu līderu sacīto! Ar mīlestību un prieku, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉

 4. Tik skaisti uzrakstīts raksts, bet žēl, ka Mikus pārdēvēts par Mukus. Angļu valodā ar šo vārdu apzīmē gļotas.

 5. [Komentārs par pareizticīgo baznīcu Latvijā un Krievijā.]
  Komunisti bija bezdievji jeb ateisti, tomēr komunistiem bija savdabīga mīlestība pret kristietību un jūdaismu, mazāka mīlestība bija pret islāmu. Komunistiskā partija savas darbības sākumā slepkavoja popus un dedzināja pareizticīgo baznīcas, bet ar laiku komunistiskās partijas viedoklis mainījās. Piemēram, 1988. gadā augsta ranga komunisti atzīmēja Krievzemes kristīšanas tūkstošgadi. Augsta ranga komunisti kaut ko muldēja, un bija šai tēmai veltītas svinīgas publikācijas. Interesants ir fakts, ka komunistiskā partija gandrīz neaiztika sinagogas un rabīnus. To var pamatot ar to, ka puse pasaules ebreju dzīvoja Padomju Krievijā. Taču, piemēram, budismu, Burjatijas Republikā (mūsdienās tā ir daļa no Tālo Austrumu federālā apgabala) pilnībā iznīcināja. Tas bija budistu mūku slaktiņš. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-( Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Komunisti ļoti stipri ienīda Slāvu Dievus – Dievu Belobogu, Dievu Svarogu, Dievu Stribogu, Dievu Dadždzbogu, Dievu Jarilu, Dievu Perūnu, Dievu Veļesu, Dievu Černobogu, Dievieti Māru, Dievieti Makošu, Dievieti Labu, Dievieti Ļeļu, Dievieti Živu. Komunisti ienīda pagānus jeb daudzdievjus, kam ticības brīvība bija asinīs. Bet pareizticīgo baznīca saauga ar komunistisko partiju, izveidojās kropla hidra. ☦️✝️✝️☦️ P.S.S. 卐 и ☭ закадычные друзья

 6. ☮ Katram cilvēka ir tiesības ticēt jebkam. Katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties kam ticēt, bet kam neticēt. Ticības brīvība ir svēta un neaizskarama. Bet vai mūsdienu Latvijā ir ticības brīvība? No sākta gala baltu tautas bija pagāni jeb daudzdievji. Baltu tautām bija savi Dievi un savas Dievietes. Tā bija pirms Vatikāns ar Romas pāvesta Inocenta Trešā rīkojumu nolēma veikt krusta karu pret baltu tautām. Tas izvērtās īstā baltu tautu genocīdā. Bet ko gan var gribēt no Vatikāna? Bībele ir pati asiņainākā grāmata uz Zemes. Ļaunums, kas nāk no Bībeles, ir neaptverams. Senāk tagadējās Palestīnas un Izraēlas teritorijā dzīvoja septiņas tautas – kānaānieši, hetieši, amorieši, ferisieši, chīvieši jebusieši – līdz brīdim, kad ebreju cilts Dievs Jahve ebrejiem apsolīja piena un medus upes. Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». Un ebreji sekoja ebreju cilts Dieva Jahves norādījumiem ar fanātisku degsmi. Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.». Mozus otrajā grāmatā (Toras piecu grāmatu cikla otrajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve ebreju tautai sola labu zemi un pārticību, bet jau Mozus piektajā grāmatā (Toras piecu grāmatu ciklu noslēdzošajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve aicina ebreju tautu veikt veselu septiņu tautu genocīdu – totālu iznīcību. Un ebreji tam piekrīt, un ebreji to izdara. Rabīns Mozus neizsaka it nekādu sašutumu par šādu cietsirdīgu un prātam neaptveramu rīcību. Rabīnu Mozu viss pilnībā apmierina. No tā var secināt, ka senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms ir agrīns fašisms. Mūsu tautai kristietība nav vajadzīga. Arī ābramiskās reliģijas ne. Latvija ir Latvju Dievu zeme, bet latvieši ir dievturi – pagāni (politeisti jeb daudzdievji). ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 7. Kristietība mūsu tautai neko labu nenesa. Kristietību pie mums ievazāja varmācīgā veidā krustneši kopā ar kristīgajiem misionāriem Livonijas krusta karu laikā no 1195. gada līdz 1290. gadam. Teju gadsimtu mūsu senči varonīgi cīnījās pret kristietības invāziju. Mūsu sentēvi bija brīvi, drosmīgi un svabadi. Mūsu sentēvi bija tikumīgi un pašpietiekami. Taču, ienākot kristietībai, mūsu senči zaudēja brīvību, jo kļuva par dzimtcilvēkiem (vergiem svešu kungu jūgā). Kristietība salauza mūsu tautas garīgumu un atņēma mums mūsu Dievus (un arī Dievietes). Kristietība garīgi kastrēja tagadējā Latvijas teritorijā dzīvojošās tautas, padarot tās par kalpu (vergu) tautām. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘ Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.

 8. Tā (domāts kristietība) atņēma mūsu senčiem pašapziņu, velmi dzīvot un pagāniskās tradīcijas. Pirmās baznīcas tika būvētas uz mūsu senču kauliem, sviedriem un asinīm. Kristietība nesa mūsu senčiem tikai verdzību, bailes un tumsonību. Un arī svešu kungu kundzību. Pirmo reizi Bībeli iztulkoja vien 1685. gadā. Tikai pēc 395 gadiem kopš mūsu sentēvu zemes okupēja un tautu paverdzināja, kristīgie sludinātāji sāka skaidrot Bībeli tautai saprotamā valodā. Līdz tam Bībele bija tikai latīņu valodā, ko mūsu senči neprata. Mūsu tautas ciešanas apspiedēju jūgā turpinājās vel ilgi. Dzimtbūšanu (verdzību) tagadējās Latvijas teritorijā atcēla vien 1861. gadā. Visus šos n-tos verdzības gadsimtus žēlsirdīgajiem kristiešu misionāriem bija nospļauties uz mūsu senču ciešanām. Kristīgo baznīcu apmierināja latviešu dzīve vergu statusā. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘ Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.

 9. Agrāk baznīcai bija ļoti liela politiskā vara, tā pilnībā ietekmēja sabiedrības dzīvi, pat valdnieki nebija izņēmums. Baznīcai bija absolūta vara (teokrātija). Baznīca varēja bez grūtībām situāciju mainīt, taču baznīcas plānos nebija atbrīvot mūsu tautu no gūsta. Lai arī pagāniskā ticība ir mūsu zemes un tautas pamatticība, tomēr mūsdienās tā ir teju vai mērķtiecīgi iznīcināta. Pagāniskā dzīves uztvere un sentēvu Dievu (un arī Dieviešu) panteons ir praktiski iznīcināts. Ir palikuši vien Latvju Dievi, kas tuvināti atbilst mūsu sentēvu pagāniskajai ticībai. Taču arī pagāniskie ticējumi un paražas ir piesārņotas ar kristietību (Dieviņu un Velnu). No šiem kristīgajiem sārņiem ir jāatbrīvojas. Ir jāgodā seno Dievus un senās Dievietes. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘ Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība mūžam dzīva. P.S. Ticība Sentēvu Dieviem ir brīva izvēle. Sentēvu pagāniskā ticība ir brīvi interpretējama. #LatvjuDievuSvētība #dievturi #pagāni #politeisms #daudzdievība #DievsPērkons #Pērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons-DebesuTēvs #Pērkoņkrusts #Laima #DievieteLaima #likteņaDieviete #laimesDieviete #Māra #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #DievieteMāra #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #Jumis #DievsJumis #Ūsiņš #DievsŪsiņš #AustrasKoks #pasauleskoks

 10. Kaut kas neiet kopā Skolnieciņam , it kā runā par latviskumu, bet paša runa piebāzta ar krievu cietumnieku žargonu, nu gluži kā tādam deklasētajam no graustu midzeņa.

  1. Zeķturis, vai Tev ir kas sakāms par tēmu? Tu muldi beztēmā. Lasi Bībeli un negudrojies, krievu cietumniek!

   1. Un to teica grafoloģiskās diarejas pacients, kura komentāri nekad nav par tēmu, bezjēdzīgi gari un vienveidīgi, pilni ar kaut kādiem ķeburiem un krievu žargonu…..

 11. ☦☦☦ По-моему, диктатор Владимир Путин и лже проповедник Владимир Гундяев — это главные сатанисты современной России. Они не спасители, они мясники, которые ведут россиян на погибель как овец на убой. От сатанистов добра не жди. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 12. ❄ Православная церковь — это очередные скрепы говняного русского мира, но рабам Божьим этого не понять. Рабы — это рабы, то есть это самая низшая каста общества. В здоровом обществе рабства нету!!! Язычество лучше церкви!!! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ☮️

 13. ✡☦☪✝ Katoļiem, kā īsteniem un seniem kristiešiem, protams, labāk par Rietumu visatļautību ir pieņemama cilvēku spīdzināšana, sieviešu un bērnu izvarošana un nogalināšana, zoofīlija un laupīšana, jo tas ļauj ieslīgt sentimentālās, nostalģiskās un “skaistās” pagātnes atmiņās par katolicisma varenību viduslaikos, kur šie īstenie kristieši inkvizīcijas un iekarošanas karu laikā darīja to pašu, ko krievi tagad Ukrainā. Kā saka – radniecīgas dvēseles un vērtības cauri laikiem uz mūžu!!!! Ar necieņu un riebumu pret Vatikānu un krievu okupantiem Ukrainā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘ Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.

 14. ‍❤️‍‍❤️‍‍❤️‍‍‍❤️‍‍☮✌ Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 9. pants “Domu apziņas un reliģijas brīvība”: ‘’Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz domu, apziņas un reliģijas brīvību; šīs tiesības ietver arī brīvību mainīt savu reliģisko pārliecību vai ticību un nodoties savai reliģijai vai ticībai, kā vienatnē tā kopā ar citiem, publiski vai privāti, piekopjot kultu, izpildot reliģiskas vai rituālas ceremonijas un sludinot mācību.’’. Angļu valodā: Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief, in worship, teaching, practice and observance. Tas nozīmē, ka mūsdienu Eiropā cilvēki drīkst pievērsties jebkādai reliģijai var arī būt ateisti. Diemžēl dzīvē ar ticības brīvību neiet tik gludi. Sabiedrībai tiek mērķtiecīgi uzspiesta senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms. Tomēr nav nekādu zinātnē balstītu argumentu, ka senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms ir patiess. Tik pat labi var sludināt skandināvu mitoloģiju un skandināvu politeismu vai arī slāvu mitoloģiju un slāvu politeismu. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ☮ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘ Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *