Jaunpilī svinīgi atklāj sociālo grupu dzīvokļu māju “Lodes”

29. septembrī, pārbūvētajā ēkā Jaunpils pagastā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros tapis sociālais pakalpojumu centrs “Lodes”, kurā ir nodrošināta diennakts sociālā rehabilitācija, aprūpe, patstāvīga dzīvesvieta pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, vienlaicīgi paplašinot viņu iespējas iekļauties dzīvei sabiedrībā. Svarīgi ir arī kliedēt dažādus sabiedrībā radušos aizspriedumus par šiem cilvēkiem, un vietējiem iedzīvotājiem šī būs iespēja kļūt tolerantākiem un saprotošākiem pret atšķirīgo.

“Lodes” atklāšana sākās ar nelielu, teatrālu priekšnesumu un acis priecēja, svētku noskaņu radīja, košās krāsās tērpušies mazie “Pilskundziņu” dejotāji.

Objekts ir nodots Tukuma novada Sociālā dienesta pārziņā pakalpojuma nodrošināšanai, līdz ar to atklāšanas uzrunu sacīja Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja. Projekta īstenošanā iesaistītie bija klātesoši svinīgajā notikumā un sirsnīgi sveica sociālo grupu dzīvokļu mājas “Lodes” vadītāju, darbiniekus un iemītniekus ar laba vēlējumiem un praktiskām, ikdienā izmantojamām dāvanām.

Pēc atklāšanas lentas griešanas, ikvienam bija iespējas apskatīt “Lodes” telpas. Vienā no telpām kopā ar Jaunpils Amatu mājas vadītāju Velgu notika radošās darbnīcas, grāmatzīmju veidošana, bija iespēja uzzināt vairāk par keramiku un citiem rokdarbiem.

Sakām lielu paldies ikvienam, kurš iesaistījās projekta tapšanā, apkārtnes labiekārtošanā, praktisku un dažādu situāciju risināšanā, un vēlam veiksmīgu darbošanos visiem, kuri šobrīd turpina darbu “Lodēs”.

Uzziņai:

Projekts īstenots laikā 2020.gada jūnijam līdz 2022.gada 30.jūnijam.

Projekta rezultātā ir izveidota grupu dzīvokļa pakalpojuma infrastruktūra 9 personām un izveidota „atelpas brīža” pakalpojuma infrastruktūra 2 personām Jaunpils pagasta “Lodēs”.

Grupu dzīvokļu māja “Lodes” Tukuma novada Jaunpils pagastā tapa projekta Nr.9.3.1.1/19/I/009 “Deinstitucionalizācija – sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Tukuma novada Jaunpils- Viesatu pagastu pārvaldē” ietvaros .

Komentāri

  1. You are my breathing in, I possess few web logs and rarely run out from post :). “Yet do I fear thy nature It is too full o’ the milk of human kindness.” by William Shakespeare.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *