‘FIZMIX Eksperiments’ pusfinālā – Jaunpils vidusskolas un Tukuma 3. pamatskolas komandas

Vairākus mēnešus jaunieši no 145 Latvijas skolām pārbaudīja savas zināšanas skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”. Ir zināms, kuras desmit komandas no Kurzemes  iekļuvušas pusfinālā. Konkurss noslēgsies 15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, kur visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros paredzēta plaša un daudzveidīga programma, kā arī konkursa noslēguma kārtu norise un uzvarētāju noskaidrošana.

Skolēnu erudīcijas konkurss norisinās jau 28. gadu, un šogad tam pieteicās 1155 skolēni no visas Latvijas. Vissīvākā konkurence par iespēju iekļūt konkursa pusfinālā bija Rīgā un Kurzemē – Rīgu pārstāvēja 49, bet Kurzemi – 48 komandas. Latgalē šoreiz sacentās 41 komanda, Vidzemē – 37, Zemgalē – 32, savukārt Rīgas reģionu pārstāvēja 24 komandas. Iespēju cīnīties pusfinālā, kas notiks klātienē, Latvijas Fizikas festivālā, ieguva katra reģiona desmit erudītākās komandas.

Tāpat kā pērn, arī šogad Kurzemē fizikā erudītākie bijuši Saldus skolēni, iegūstot augstāko punktu skaitu līdzšinējās konkursa kārtās. Teicamus rezultātus uzrādījuši arī liepājnieki – uz pusfinālu dosies trīs komandas. Ceļazīmi uz nākamo konkursa kārtu ieguvuši arī Nīcas vidusskolas, Dundagas vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Ances pamatskolas un Tukuma 3. pamatskolas jaunieši.

Kurzemes 10 erudītākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir:

  1. “Gudrība un daile”, Saldus vidusskola;
  2. “Rezistori”, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola;
  3. “Deniss un rūķīši”, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola;
  4. “Spēka Avots”, Tukuma 3. pamatskola;
  5. “gudras galvas”, Liepājas 7. vidusskola;
  6. “Racēji”, Jaunpils vidusskola;
  7. “Divi un trīs”, Ances pamatskola;
  8. “Fermeri”, Jaunpils vidusskola;
  9. “NikeE”, Dundagas vidusskola;
  10. “Tahjoni”, Nīcas vidusskola.

 

Konkursa pusfināls, fināls un Latvijas Fizikas festivāls 15. aprīlī

15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros pusfinālisti turpinās cīņu par iekļūšanu finālā. 6 erudītākās komandas sacentīsies par galveno balvu – komandas kopīgu ceļojumu uz “Kopernika Zinātnes centru” Varšavā, Polijā.  Latvijas Fizikas festivālam būs plaša bezmaksas programma ­– apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu, kā arī sekot līdzi pusfinālistu un finālistu gaitām.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *