Uzsākti Jaunpils pils jumta atjaunošanas darbi

Kā informē Jaunpils pils administrācija, decembrī ir uzsākti šī gada augustā krusas sapostītā pils jumta atjaunošanas darbi, kurus plānots pabeigt jūnijā.

Līgums ar SIA «Pretpils» pēc iepirkuma procedūras ir noslēgts decembrī par pils visa jumta nomaiņu un daļēju fasādes un logu atjaunošanu. Darbu izpildes termiņš – seši mēneši. Kopējās remonta izmaksas, kas paredz jumta nomaiņu un bojāto logu, kā arī fasādes atjaunošanu, ir  905 000 eiro. No tiem pusi jeb 450 000 eiro sedz apdrošinātājs, bet atlikušo summu – Tukuma novada pašvaldība, izmantojot arī VARAM ministrijas atbalstu saistībā ar lielgraudu krusas radītajiem zaudējumiem, kā arī ziedojuma naudu. Bojātā jumta radīto iekštelpu remonta izmaksas vēl tiks aprēķinātas – pēc tam, kad tiks  pabeigts jumts. Šīs izmaksas arī tikšot iesniegtas apdrošinātājam.

Jāatgādina, ka pils rīkotajā labdarības koncertā «Ar mūziku pret vētru», kas notika augustā, kopumā tika saziedoti 25 000 eiro, no kuriem 5000 eiro ir izmantoti arī Jaunpils baznīcas, gan Jaunpils mājsaimniecību un pilij nepieciešamajiem remontmateriāliem vētras seku novēršanai.

Ko uzsver administrācija, neskatoties uz remontdarbiem, pils turpina strādāt, piedāvājot visus pakalpojumus. Bet jāievēro drošības noteikumi  – pils teritorijā jāpārvietojas pa speciāli šim mērķim izbūvētiem drošības tuneļiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *