Attēlam ir ilustratīva nozīme

Atkāpjas no komitejas vadītāja amata

11. aprīlis bija domes komiteju diena, un dienas kārtībā pēdējā bija Vides un komunālo jautājumu komiteja, taču tā sākās neierasti, – tās vadītājs Mārtiņš Limanskis no partijas «Tukuma pilsētai un novadam» informēja klātesošos, ka atstāj komitejas priekšsēdētāja amatu. Kā argumentu viņš minēja komunikācijas problēmas, neko tuvāk nepaskaidrojot, tomēr no viņa teiktā bija noprotams, ka ar deputātiem par šo jautājumu jau runāts.

Domes priekšsēdētājs uzņemas atbildību. Kā?

Deputāti pieņēma M. Limanska iesniegumu zināšanai un pēc pašvaldības vadītāja Gundara Važas ierosinājuma par jauno komitejas priekšsēdētāju apstiprināja Imantu Valeru no partijas «Latvijas reģionu apvienība». Kā piebilda G. Važa, tā kā I. Valers jau ieņem algotu amatu pašvaldībā, papildus par komitejas vadīšanu viņam maksāts netiks. I. Valera prombūtnes laikā komiteju vadīs Gunda Cīrule, kas tālāk vadīja arī šo sēdi. G. Važa pēc šīm izmaiņām garos skaidrojumos sēdes laikā neieslīga, vien atzina, ka atbildība par situāciju jāuzņemas viņam, ko arī dara, un uzskata, ka vienmēr var sadarboties labāk…

Tukuma novada sadalītāja nevar būt domes vadībā, – tā Limanskis

Jau pēc sēdes M. Limanskim vaicājām par šādas rīcības iemesliem. Viņš skaidroja, ka jau iepriekš izteicies: nav lielas jēgas no tādas komitejas, kurā ir vien pāris lemjami jautājumi un daži informatīvi, vai tikai informatīvi jautājumi. ”Tāpēc es ierosināju apvienot Vides un komunālo jautājumu komiteju ar Tautsaimniecības un teritoriālās attīstības komiteju, jo dažu jautājumu dēļ nav vajadzības pēc komitejas. Bet, runājot par aiziešanu no komitejas priekšsēdētāja amata, – es ceru, ka šis lēmums ikvienam liks padomāt par to, ka cilvēks, kurš kūrē Kandavas un pagastu atvienošanos no novada, nevar būt domes priekšsēdētāja vietnieks (Domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos Inga Priede.– Red.). Šis mans lēmums nav radies vakar, tas visiem bija zināms un par to ir runāts ilgi un daudz.

– Līdz ar šo lēmumu partija «Tukuma pilsētai un novadam» zaudē komitejas priekšsēdētāja amatu.

– Man tas nekad nav bijis aktuāli.

– Bet partijai?
– Ar partiju esmu šo jautājumu izrunājis un guvis atbalstu. Es neredzu citu variantu, kā mēs varam savu nostāju paust.

– Jūs domājat pāriet opozīcijā?

– Noteikti nē. Neuzskatu, ka būtu jāveido opozīcija vai vēl kas cits, bet mēs šos jautājumus uztveram nopietni, uzskatām, ka komunikācijā ir problēmas, un tās ir jārisina.

Līdz Tukumam jautājumi nenonāk

– Kāpēc vienkārši nevirzījāt jautājumu par domes priekšsēdētāja vietnieka atbilstību ieņemamajam amatam?

– Šādam lēmumam bija jābūt 28. februārī. Es šādus jautājumus uz sēdi nevirzu.

– Bet varējāt virzīt.

– Protams, ka es varēju, bet – kopumā mūsu komanda ir ļoti laba. Un mums arī uz priekšu ir jātupina strādāt vienoti visa novada labā. Kad vajadzēja Jaunpils pilij mainīt jumtu, mēs visi par to nobalsojām. Kad vajadzēja Engurē saglabāt skolu, mēs visi par to iestājāmies, tāpat kā par vajadzībām Tukumam un Kandavai. Bet tai brīdi, kad pēkšņi parādās jautājums par Kandavas atvienošanos, vairs nav skaidrs, kas tas ir – vai mēs vispār esam vienoti, vai nē?!

– Vai, runājot par savstarpējo komunikāciju, ir vēl kādas problēmas?

– Mēs braucam uz pagastiem, klausāmies, ko runā iedzīvotāji un konsultatīvās padomes, un dzirdam, ka daudzi jautājumi, piemēram, Kandavā nav izdarīti un galvenokārt, kā uzskata iedzīvotāji, – ”Tukuma dēļ“]. Bet… šie jautājumi līdz Tukumam vispār nav atnākuši, tad kā mēs par tiem būtu varējuši zināt, ja šie iesniegumi līdz mums nenonāk?! Tāpēc arī pieņēmu šādu lēmumu.

 

Vairāk par komitejā runāto, spriesto – 16. aprīļa laikrakstā

Komentāri

 1. Limanska teiktais: ”cilvēks, kurš kūrē Kandavas un pagastu atvienošanos no novada, nevar būt domes priekšsēdētāja vietnieks”.
  Pilnīgi pareizi, tāds cilvēks nedrīkst būt domes priekšsēdētāja vietnieks, pat vēl vairāk, tādam nav vietas Tukuma novada domē, kur taisa tikai intrigas.
  Jā, Tukumā visādi gaisa jaucēju kadri bijuši, bija sarkangalvīte, tagad baltgalvīte, kaut gan šitajai labā komjauniešu skola.

  1. Pilnīgu piekrītu, divkosei ar dubultmorāli, kura vienlaikus ar Domes priekšsēdētāju Važu atklāj ģimenes ārsta privātpraksi un šķeļ Tukuma novadu, nav vietas pašvaldības štatā.

 2. Komunikācija arī uz āru – diemžēl ir drausmīga, kolektīvs nekāds par 90%, vēršoiest ar jebkuru jautājumu, viss tiek aplūkots “ko tad jūs tur sīkpilsoņi gribat” mēs labāk zinām kā vajag …………..utt.utt.
  Kaut kāda sērga Tukumā, un jo tālāk, jo trakāk, daudzi novadi riņķī zeļ un plaukst , Tukums kā mīņājās uz vietās, tā joprojām turpat. Un ar pašreizējiem darboņiem nekas nav mainījies , pucējam ieliņas ,un stutējam kādu budžeta ēku visss…….Tā nav attīstība !!!

 3. Nabaga puisītis bez augstākās izglītības uzmetis lūpu. Kāds no Tevis labums? Ne Tu Tukumam ko labu dari, ne kādam citam! Skrien tik apkārt un čīksti kā šunelis partorga Šulca uzdevumā!

  1. Jā, es arī esmu par to, ka deputātiem jābūt izglītotiem, tāpat ne vienmēr ar Mārtiņu saskan viedokļi. Tikai starpība tā, ka Mārtiņš neshēmo kaut ko sev par labu. Ko darījis novada labā? Manuprāt, mums diezgan sekmīgi izdevās reformēt skolu tīklu, tas ir arī Mārtiņa nopelns.

 4. Nav ko raudāt. Nekāds zaudējums nav šī aiziešana no amata. Tieši pretēji – ietaupīsies nauda, jo komiteju vadītājiem par sēdes vadīšanu jeb lēmumu virsrakstu skaļu izburtošanu maksā smuku naudiņu.

 5. Ar kādiem iedzīvotājiem varbūt runā, bet jautājums kā deputāti vispār zin iedzīvotāju vajadzības, kaut vai tuvākajā nākotnē? Kas ir plānots, kas būs, ko nevar izdarīt. Kas būtu nepieciešamas katrā miestā, nevis tikai Tukuma pilsētā. M;es katrs dzīvojam savā dzīvesvietā un gribam, lai mums tur ir labi. Diemžēl neviens no vadības īpaši neinteresējas par tiem, kuri viņus vēlēja.

 6. Tāds cilvēks nedrīkst būt domes priekšsēdētāja vietnieks, kurš šķeļ novadu un nepilda valsts lēmumu par reformu.

 7. Armand, brīnišķīgi teikts! Kā slavenais Linkolna kungs ir teicis, t.i., iztulkoti, jo tas bija inteliģents amerikānis, nevis latvietis, “Māja, kura dalīta pret sevi, nevar stāvēt”, svēti vārdi Linkolna kungs, žēl, ka neesi vairs starp dzīvajiem, ar tik ekscentrisku un apgaismotu personību vēlētos kādu dienu tējas tasi pabaudīt un uzsākt kādu diskusiju! Bet tas arī nekas! Gan jau kādu dienu tādu satikšu. Un nav jau tā nāve pārāk svarīga, galvenais kā dzīvoji!! Kā slavens filozofs Epikurs teicis, atkal tulkoti, jo šis indivīds šoreiz grieķu izcelsme, “Kādēļ baidīties no nāves?:Ja nāve ir, tad es neesmu, un ja es esmu, tad nāve nav!”, nav ko baidīties, galvenais, dzīvot brīnišķīgi un nebojāt veselību! Tas man atgādina par bērnības draugu Vasīliju, Dievs vien zin, kur tāds invalīds tagad ir. Jau 4 gados bija razbainieks – nevis no mātes krūts pienu dzēra, bet gan no cigaretes dūmu sūca!!! Skumji, skumji tādi cilvēki! Nevar vainot viņu vien, protams, jo vecākiem arī tur atbildība, bet es arī neesmu dzīvojis tikai tur, kur piens un medus tek, tā sakot. Man arī tēvs dauzīja katru dienu, vai nu ar lauzni vai ar cirvja trulo daļu, bet neļāvu savam prātam zaudēt intelektu, ko dāvājis Dievs! Vienmēr pateicīgs, par to kas man bijis, slavu Dievam! Svētī jūs visus, izņemot Adeli, tai labāk novēlu veselību, lai tie nolādētie putni viņas galvā beidz dūdot un izlien pa kādu ausi ārā! Dievs svētī brīvo Latviju!

 8. Jā ļoti slikti,ka mums ir deputāti bez augstākās izglītības, ta mārtiņa kungs vienā kliķē ar tādiem kā glorija un tmldz. Kāpēc es nabags suri grūti izdzībodams tomēr mācos,lai iegūtu augstako izglītību,bet šitie bez izglitibas izlīferējuši un tusējuši,kamēr es pa gramatām būros,tagad siltos,naudīgos amatos bezkaunīgi sēž

  1. Skolnieciņš saka: 16.04.2024 15:28 Neuzdodies par mani viltvārdi. Tu neesi skolnieciņš.

 9. Šoferu dēli tak visos laikos bijuši labos amatos un tādiem nevajag izglītību, jo visu izšķir tētuka sakari.

 10. Vecie buki ir pietiekami slīpēti, lai jaunie atsijātos…visur tie paši vēzīši vien ir…

 11. Izglītots un izglītība ir divi dažādi jēdzieni. Tikai savas “izglītības” pārņemta persona var meklēt “izglītību” kā ataisnojumu savam stulbumam! Malacis Krustdēl! Lepojos!

  1. Precīzi-varbūt n tās izglītības un vienalga muļķis un shēmotājs,bet var nebūt augstākā un būt goda vīrs un sajēgt daudz vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *