Attēlam ir ilustratīva nozīme

Un tomēr…Zeme griežas!

Pirms teju 400 (1633.) gadiem itāļu zinātnieks Galileo Galilejs pēc pāvesta Urbāna VIII rīkojuma ieradās Romā, lai stātos Svētās inkvizīcijas priekšā. Lai izvairītos no spīdzināšanas, cietuma un, iespējams, pat nāvessoda, 69 gadus vecais zinātnieks bija spiests atteikties no pārliecības, ka poļu astronomam Nikolajam Kopernikam ir taisnība un ka mūsu planēta Zeme riņķo ap Sauli nevis otrādi…

Varētu domāt, ka šodien atšķirībā no tumšās pagātnes cilvēces vairākums tomēr ir gana izglītots un ka publiski izteikumi, apgalvojumi pamatā tomēr balstās uz zinātniskām metodēm izpētītiem un pierādītiem, arī objektīvos novērojamos un mērījumos iegūtiem faktiem. Jāatzīst, ka šo pārliecību par mūsdienu cilvēces saprātīgumu krietni vien iedragāja kovidlaiks. Tolaik no tiesas pārsteidza daudzi jauki un, kā iepriekš likās, saprātīgi un pēc papīriem vismaz vidējo izglītību ieguvuši cilvēki. Dažam pat nepietika ar vēršanos pret vakcināciju un epidemiologiem, jo sekoja gan runas par ārpuszemes civilizāciju ietekmi un “levita-kariņa režīma” sazvērestību, gan vēlme pārskatīt visu zinātnes veikumu. Un, jā, no tiesas parādījās ”teorētiķi”, kas teicās guvuši arī pierādījumus tam, ka Zeme… ir plakana…

Labi, epidēmija bija liels šoks visai cilvēcei un, varētu domāt, ka tie tolaik izplatītie suņa murgi ir sekas īpaši jūtīgu cilvēku nespējais adekvāti reaģēt uz tik straujām un satraucošām pārmaiņām. Bet kas tagad vainas?…

Nu kāpēc jāgvelž blēņas par indes koncentrātiem, ko mums virs galvām izkaisa pāri slīdošās lidmašīnas, vai 5G starojumam, no kura varot izvairīties, valkājot atstarojošas metāla cepurītes? Nu labi, iespējams, šo ”zinātniski pierādīto” atziņu paudēji lielākoties ir kādi ar uzmanības deficītu sirgstoši ļautiņi… Taču ja līdzīgi rīkojas valsts pārvaldē strādājošie vai citi varai tuvu stāvošie, tas, manuprāt, ir bīstami. Turklāt bīstami mums visiem. Pirmkārt, jau tāpēc, ka sapludina patiesību ar puspatiesību un meliem, tādējādi radot labu labo augsni īstai dezinformācijai. Un tad jau no staigāšanas ar spaini galvā nemaz nav tik tālu, lai no pilnas tiesas klāstītu, ka…, piemēram, ”Ukrainā jau nekādu ukraiņu nav – tur amerikāņi krieviem uzbrūk” (Šī ir arī redakcijā vairākkārt uzklausīta ”skaidri zinu” teicēju teorija. – Red.)

Diemžēl melošana un blēņu gvelšana kaut kāda labuma gūšanai ir kļuvusi par mūsu ikdienu. Tā tas, manuprāt, ir, piemēram, gadījumā ar meža dižciršanas entuziastu teoriju par to, ka visu veco mežu, koku izciršana veicinās straujāku oglekļa piesaisti un tādējādi… ļaus mums sasniegt ambiciozos Klimata pārmaiņu mērķus – tīru un svaiga skābekļa piesātinātu gaisu bez draudiem par globālo sasilšanu. Līdzīgi ir arī ar zemkopības ministra Armanda Krauzes izteikumiem. Piemēram, pagājušās nedēļas raidījumā «Krustpunktā», atbildot uz jautājumu par lauksaimnieku vēlmi neievērot aizsargjoslu gar ūdenstecēm, viņš pilnā nopietnībā klāstīja, ka ir mums grāvji, kur ūdens nav vai tikpat kā nav un tāpēc, pat ja tur ar trāpītu kāda mēslošanas deva, nekāds posts jau, ministraprāt, nebūtu, jo ”no tādiem grāvjiem jau ūdens tecē nekas nenonāk”. Vai tiešām ministrs ir aizmirsis pamatskolā mācīto ūdens aprites ciklu un to, ka viss ūdens, kas nonāk zemē, tā vai citādi nonāk šai apritē?… Nu jācer, ka vismaz uz jauno paaudzi šie ministra izteikumi lielu ietekmi neatstās, jo uzdevumi par ūdens aprites procesu ir iekļauti pat četrus līdz piecus gadus vecu bērnu apmācību programmā. Un jācer, ka viņu pasaules uztverē un zināšanās, piemēram, par Klimata pārmaiņām, cienījamu pienesumu sniegs gan šīs nedēļas Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedums pret Šveici par to, ka tās varasiestādes nav pietiekami daudz darījušas, lai mazinātu klimata pārmaiņas, gan arī mūsu pašu Satversmes lietas spriedums par to, ka Latvijas valdības 2022. gadā pieņemtā norma par mazāka caurmēra koku ciršanu neatbilst Satversmei. Neatbilst kaut vai tāpēc, ka šī lēmuma ietekme uz vidi un Latvijas cilvēku iespējām dzīvot labvēlīgā vidē nemaz nav vērtēta…

Jā, labi gan, ka tomēr dzīvojam tiesiskā valstī un ka tiesas šodien (lielākoties) balstās uz zinātnes atziņām, ne ticības dogmu, muļķības vai savtīguma diktētiem pieņēmumiem. Tātad Galilejs un daudzi citi viņam līdzīgie nebūs cietuši velti. Un arī viņam piedēvētais, jau pēc inkvizīcijas tiesas paustais izteikums ”Un tomēr Zeme griežas!” tomēr būs kritis auglīgā augsnē.

Komentāri

 1. Ak zeme zemite vai apala vai plakana bet griezas…vel griezas un kas zin cik ilgi..jo cilveku saprats ir parverties par nepratu…nesaprotu ka zeme vel spej turet pasaules launumu..melus …alkatibu varaskari nodevibu pret savu tautu savu tuvako..kad cilveks parversas par nezveru slepkavojot iznicinot tautas..kudos uz kariem.kad pasaule parversas par melnu asinu okeanu…ar cilveku ciesanam..par naudu var visu vai ne. Ari melot.jo ta valda par pasauli…un neviens nav vainigs..un visi tik tiiri. Un balti ka pukains pupols.un visi tik hevainigi…ak sirdsapzina kur palikusi esi..tuk tuk…bet tautas sirds vel pukst ik bezcerigi put puk…tas nogurusi ..no meliem…

 2. Paldies Dieviem, mūsdienās Kristus baznīcas vara ir niecīga. Jā, bezšaubām, baznīca kā kristietības institūcija ir sistēmas (domāts valsts) studēta un daļēji uzturēta (dotēta). Taču mūsdienās ir daudz ateistu un agnostiķu, kas kristietību un ābramiskās reliģijas neuztver nopietni. Ateisms kopā humānismu ir lieliski aizvietotāji kristietībai. Ateismam pašam par sevi trūkst garīguma, tas ir nepilnvērtīgs. Taču kopā ar humānismu ateisms ir labs, pat ļoti labs. Kristietība pašlaik piedzīvo savu norietu. Inerces dēļ kristietība vel braši turas. Taču tā sāk nogurt. Tā gurst līdz sagurs pavisam. Arī pārējās ābramiskās reliģijas (domāts islāms) pēc kristietības aiziešanas ilgi vairs neturēsies. Kristietība nav mūžīga tāpat kā it visa ābramiskā sistēma. Ābramisko sistēmu (ābramiskās reliģijas) sagaida savs noriets. Nav taču viduslaiki, vai ne?

  1. Vai nav labi but paganam skolniecin
   .dzivot bez greeka apzinas un sirdsapzinas..melot zagt slepkavot.paverdzinat…nu luk tapec esam kur esam.dzivojam tikai par sevi domajot..dieva nav.velna nav ..paradizes nav elles nav..tadad nav no ka baidities un var darit ko grib..pat iznicinat pasauli…pat ja dieva hebutu..cilvece bez morales pamatiem aizietu bojaa…un luk eham bojaa jo dievam muguru esam pagriezusi…savai sirdsapzinai.

   1. Sirdsapzina saka: 20.04.2024 15:14 Grēka jēdzienu es neatzīstu, tāpat kā neatzīstu Paradīzes vai Elles jēdzienus. Paradīze un Elle ir ebreju Dieva Jahves, kas Korānā saukts par Allāhu, veļu valstības, kurās nonāk vien viņam ticošie cilvēki. Tur viņš dvēseles iekonservē uz laiku, lai tās normāli nereinkarnētu, kā citos gadījumos vispārīgi ir pieņemts. Ja tici Dievietei Hēlai, tad tu nonāc pie viņas un reinkarnē caur viņas svētību. Ja tici Dievam Jahvem, tad tu pieņem Dieva Jahves duālismu. Un tad tu esi pie Jahves Paradīzē vai pie otra Dieva Jahves veidola Sātana Ellē. Dieva Jahves pasludinātais pasaules koncepts vien attiecas uz tiem, kas Dievam Jahvem tic. Parējiem pēcnāve atšķiras. Un pēcnāve ir starplaiks starp reinkarnācijām.

  2. Skolniecin religiju ir daudz bet dievs tikai viens un katrs to sauc savadak un pieludz savadak.pasauli ir radijis tikai viena dievs ne daudzi un to sauc par raditaju..un nav svarigi ka sauc religiju…cilveks religiju neizvelas pec nosaukuma.bet gan pec aicinajuma un ieksejas parliecibas.nepieciesamibas un ticibas tam.

   1. Sirdsapzina saka: 20.04.2024 15:24 Tu man tagad gribi uzspiest ābramisko reliģiju monoteismu. Tikai ābramiskajās reliģijās saka, ka Dievs ir viens. Un tur pat Jahve atzīst, ka ir greizsirdīgs Dievs un ka ir citi Dievi/Dievietes, ko var godāt Dieva Jahves vietā.
    Visur citur saka, ka Dievu un Dieviešu ir daudz. Monoteisms man nav aktuāls. Man ir aktuāls politeisms.

    1. Nu tatad tu greku neatzisti tijai savus dievus un vari darit ko gribi ja..bez sirdsapzinas parmetumiem..tadi cilveki ir bistami sabiedribai.un ko gan dos tavi dievi..ko vini tev maaca neko.bez tuksas pielugsanas un svetaa zarina vicinasanas….ja jau tev nav dieva tad tev ari nav dveseles….bet ar to ari cilveks atskiras no dzivnieka

     1. Sirdsapzina saka: 20.04.2024 18:12 Nu, vecās Eiropas politeiskās reliģijas iznīcināja kristieši, uztaisot banālu slaktiņu gan krusta karu veidā, gan inkvizīcijas prāvu veidā. Vispārcilvēciskās vērtības un likumdošana nav kristietības radītas. Jebkurā civilizācijā ir kaut kādas vispārcilvēciskās vērtības un kaut kāda likumdošana. Palasi vēstures grāmatas. Kristietība neko jaunu nav radījusi. Bet paņēmusi ko esošu un pārveidojusi pa savam, savā manierē. Bet tu saki, ka politeisms ir fuj, fuj, fuj. Bet ābramiskās reliģijas, īpaši kristietība, ir panaceja no visām pasaules likstām. Tāv nav. Kristietības ziedu laiki ir viduslaiki. Nekā svēta un humāna tur nebija. Kad kristietība varēja sevi pierādīt, tā sevi parādīja no sliktās puses. Un ar to pietiek, lai novērtētu kristietību kā pasaules koncepciju.

   2. Sirdsapzina saka: 20.04.2024 15:24 Tu esi kristietis/kristiete, bet es neesmu kristietis. Mums ir dažādi viedokļi. Par Bībeli es esmu jau izteicies. Un Bībeles destrukcijas es esmu nopublicējis.
    Ja runā par rituālajām slepkavībām, tad islāmā tās veic pat tagad. Dzīvniekus musulmaņi masveidīgi upurē Kurban Bairam svētkos ik gadu, pat vairākas dienas gadā. Cilvēkus upurē islāmisti pašu sastrādātos teroraktos, arī džihādos. Jo musulmaņu valstis plēšas savā starpā visu laiku. Bet cilvēki islāma reliģijas izraisītu militāru konfliktu dēļ mirst. Un regulāri. Kristiešu Dievs Jahve Dieva Allāha veidolā regulāri barojas ar gavvaha enerģiju. Un Korānā ir krietni vairāk destrukciju kā Bībelē. Man ar ābramiskajām reliģijām nav pa ceļam. Man ir citādāka pasaules uztvere, kas nesaskan ar ābramisko reliģiju pasaules uztveri.

    1. Skolniecin par to nav runa mums latram ir savs pasaules uzskats…bet tas nenoziimee ka tu vari
     aardities un censties nostaties pret kristetibu un meginat to izskaust un uzsspiest paganism.. nav vajadziga religiju propaganda.. jo tas heko nemainis tapec jau neviens neatteiksies no savas..tici kam gribi bet liec citus mieraa..

     1. Sirdsapzina saka: 20.04.2024 18:20 Nu, es esmu skolnieciņš. Mans pamatskolas klasesbiedrs ir gados jauns adventistu mācītājs. Viņš arī ir kristīgas, maksas skoliņas pasniedzējs. Pelna naudu ar reliģiju kā tāds nelabais [izteicos pārāk kristīgi]. Un neviens viņam reliģijas propagandu nepārmet. Laikrakstā “Druva” viņu pat slavēja, kāds labs jauneklis. Es ar reliģiju naudu nepelnu, ar krāpniecību nenodarbojos. Vienkārši izsaku savu viedokli par kristietību, kas balstīts vēstures grāmatās un Bībeles destrukcijās. Pagānisms ir foršs, jo tas ir bezmaksas. Tas ir individuālisma un garīgās pašattīstības ceļš, kad tu esi tuvāk Dieviem/Dievietēm. Es saprotu, ka cilvēki uzvelkas uz maniem komentāriem. Dažiem es bojāju reliģijas biznesu. Nu, nevajag būt tik piktiem. Naudas pietiks visiem, arī mācītājiem. No manas darbošanās vel neviens mācītājs par bomzi nav palicis.

      1. Tu uztraucues par ziedojumiem macitajam..bet vinam ari no kautkkaa jadzivo..labak pastasti cik tu sanem par propagandu internetaa cauram dienam te dzivojit.un nekads students tu neesi..tu gadiem te sedi un pa.visu internetu.muldi..tu esi.muuzu nodzivojis vecs propagandists..

       1. To skolniecinam saka: 20.04.2024 20:36 Skolnieciņš ir mans literārais pseidonīms, kas burtiski ir pretstats vārdam mācītājs. Mācītājs māca citus, bet skolnieciņš skolojas pats. Tas kā manu pseidonīmu lieto kremļa boti neliecina par to, ka es būtu kremļa propagandists. Pret fašistisko krieviju es izturos slikti. Esmu Latvijas patriots. Ukrainu es atbalstu. Palestīnu un Irānu es nosodu. Kāds esmu, tāds esmu. Caurām dienām es internetā nudien nesēžu. Un no krievijas es naudu nesaņemu.

        1. turi muti, sīkais perdeli, Palestīnas, Irāna un kas tur vēl …tās ir ok, bet ebrejeļu mēsli ir bērnu slepkavas, asv cūkvalsteles utis jāspiež, angļu smirdeļiem , un SMIRDELĒM, nav ko darīt ne terra australis ne jaunzēlānde(pirmo atdosim ķīniesiem, otru iznomāsim japāņiem, ja vien nolikvides jenķu mēslus- kodolteroristus. tā lūk, neka jauna zem saules,sveicini mammīti un papu, atceries ka rotšildmēsli viņus aptīrīja kā o”henri stāstos.

 3. Vecie meži ir dzīvotne ļoti daudzām sugām. Līdz ar veca meža izciršanu mirst arī tās sugas, kas ar to ir saistītas. Šis veco mežu pavadošās sugas vienkārši aiziet bojā, retais meža zvēriņš spēs aizbēgt uz citu vietu un palikt dzīvs, lai tālāk vairotos. Un retais augs tik tālu spēs aizkaisīt savas sēklas un sporas lai augtu citā mežā. Un izcirstais mežs būs kā masu kaps. Mūsu mežcirtēji nevar mirušos augšām celt, tur tā nenotiek. Ja kāds dzīvnieks, augs vai sēne ir beigts, tad tas ir beigts. Izņēmums ir augi un sēnes, kur var veikt mikropavairošanu, taču tur iet runa par naudu un svaiga biomateriāla pieejamību.

  1. ieliec “meža” vietā savus vecākus, un būs pareizi, bauru verg-izmirēj.

   1. Antonio Conselheiro saka: 10.05.2024 19:45 Tu esi sajucis prātā. Es neesmu ideāls, bet es esmu cilvēks domājošais. Bet tu man bezsakarā brūc virsū. Tur tev ir diagnoze.

    1. redzi, cik tu esi nevarīgs diskutēt, ietramdītais kalpiņ….jā, “psihiatrs, sajucis prātā un sarkandaugav…esmu kādas reizes 150 000, varbūt 250 000 lasījis letiņu portalos šādus izteikumus kopš kāda 2000. gada …baurs vnk iesprūst, viņs gribētu ko teikt,izmisīgi izkliegt pasaulei viņās kaunu tieši sejā… bet kā skābbarības krava uzkrīt doma ,ka jāsaka tieši tā – “tu esi sajucis, tev laiks uz sarkandaugavu”..un bauru planpakausis pie sevis domā” re, ka es viņam iedzēlu “” !!!

 4. Likuma grozījumos, kas saistīti ar mežiem, ir jadarbojas zaļajiem biologiem, kuriem ir vismaz maģistrs. Es studijas beigšu kā baltais biologs, man par mežiem zināšanas ir švakas, jo tā ir cita specializācija.
  Manuprāt, cirst vecus, neskartus mežus ir stulbi un krimināli. Jo manā ieskatā dabu iznīcināt ir viegli, bet veikt bioremidiāciju ir grūti, vai dažos gadījumos tas ir neiespējami. Tur nauda nelīdz. Kas ir dzīvs, tas ir dzīvs. Kas ir beigts, tas ir beigts. Negodprātīgus ierēdņus ir jāapstādina un jābrīdina vai jāatlaiž no darba valsts pārvaldē un jāmeklē kompetentākus cilvēkus vietā.

  1. Tu jebkurā sfērā esi ”baltais”, kaut gan uz tevi lietot vārdu baltais ir zaimot šo krāsu, tu esi tukšs prolets no proletu sugas.

   1. 2022 saka: 20.04.2024 15:25 Ja neesi studējis bioloģiju bakalauros, tad paklusē. Palasi LU BF mājaslapā par biologu specializācijām. Baltais biologs ir mikrobiologs, kurš vairumā gadījumu strādā laboratorijā un dabā nekur nedodas. Zaļie biologi ir tie, kuri dodas dabā. Tur ir n-tās apakšspecializācijas, ko apgūst maģistros un tālāk dokturantūrā. Latvijā apgūstamais specializāciju skaits ir ierobežots. Ja gribi kļūt vīrusologs vai ģenētiķis, vai bioķīmiķis, tad jādodas studēt uz ārzemēm. Maģistriem studijas notiek trīs semestrus, ceturtais semestris ir zinātniskais darbs (maģistra darbs). Tur tu jau strādā kā algots zinātniskais asistents vai laborants. Tāpēc jaunekļi un jaunietes dodas uz ārzemēm maģistros. Jo reāli 4. studiju semestrī var jau naudu pelnīt. Maģistra darbs iet par to tēmu, kas zinātniskajā iestādē ir esošajā projektā. Man maģistratūra nespīd. Jo es naudu zaudēju RTU kojās Laimdotas ielā 2A, kad 2 gadus nostudēju ķīmijas tehnologos jeb ķīmijas inženieros. Cēsīs LU mikrobioloģiju nedocē. Dzīvei Rīgā naudas nav. Bet pusotru gadu braukāties šurpu turpu es negribu. Dabaszinātņu ķīmiķim ir vieglāk studēt nekā ķīmiķim inženierim. Es sākumā mēģināju kā biologs par maksu apgūt papildus ķīmijas kursus, vien papildu 9KP sekmīgi nokārtoju. Vienā studiju kursā naudu zaudēju, jo nenokārtoju. It kā viss ir vienā ēkā, bet dažādos stāvos, tomēr studiju grafikus starp divām fakultātēm ir nereāli saplānot. Ķīmiķis es nebūšu, tur karjera man nespīd. Par stulbu esmu priekš ķīmijas.

    1. tātad jāgaida kad koks nopūst , saudzīgi, baltos cimdos to jāievieto zārkā, un 6 večiem nesot jānes aprakts…ak tu bauru jaunatne, …tu taču neesi pat ne pertiķa līmenī vairs..lozungi un deguns telefona , klusi noraut kulakā…pakļauties un piekrist visam, pat ja tevi min dubļos..

     1. Antonio Conselheiro saka: 10.05.2024 19:48 Sarkandaugava vai Tvaicene??? Runa iet par tevi.

      1. runa nevar iet, tai nav ne kāju, ne taustekļu…tu apmaldījusies placentas piedeva…

 5. Vecajā Derībā tiek minēts, ka kristiešu Dievs (sauc kā gribi: Jahve, Jehova vai Allāhs) nav pret cilvēkupuriem. Un pat ir gatavs čakarēt savus sekotājus, lai pie šāda kāruma tiktu. Te es varu minēt stāstu par rabīnu Ābramu. Bībelē kristiešu Dievs tomēr beigās atzinās, ka uz šo reizi izjokoja Ābramu, bet tik un tā bija priecīgs dēļ tā, kā Ābrams sadedzina priekš viņa dzīvu aitu ugunskurā. Kristiešu Dievs, kurš Bībelē ir visvarens, izjūt prieku no dzīvu radību mocīšanas. Kaut kā jocīgi sanāk. ‘’Abraham said, “God will provide for himself the lamb for a burnt offering, my son.” So they went both of them together.’’ Genesis 22:8. Viņi devās prom, bet aita turpināja degt un blēt. Sadisti! Tipiska varmācība pret dzīvo dabu. Nav ko komentēt. Dzīvās dabas aizstāvji un vides aktīvisti no šādiem Bībeles tekstiem būtu šausmās. Bet tās ir ābramiskās reliģijas, tur neko nepadarīt. Tā teikt, vēsture.

  1. Neopagāni un pagāni ar rituālajām slepkavībām nenodarbojas. Neupurē nedz dzīvniekus, nedz cilvēkus. Vai nu tā būtu dievturība vai romuva (baltu pagānisms). Vai nu tā būtu vikka un druidrisms (ķeltu pagānisms). Vai nu tā būtu ridnovirstvo (slāvu pagānisms). Vai nu tas būtu hellēnisms (grieķu pagānisms). Vai nu tas būtu asatru (skandināvu pagānisms). Nekur šādas marginālās, kriminālās darbības neveic. Bet viena no lielajām, mūsdienu, ābramiskajām reliģijām – islāms – nav atteikusies no rituālo slepkavību jeb asinsupuru veikšanas. Ir tādi pasaulslavenie Kurban Bairam (eng: Kurban Bayramı) svētki.
   Kristiešu Dievs Jahve Dieva Allāha veidolā gadu no gada barojas no gavvaha enerģijas un uztur tā savu spēku. Vai šādu Dievu lūgt ir droši? Manās acīs viņš ir plēsējs.

   1. ebreju mēsli slepkavo Palestīnas bērnus, par katru ebreju gļēvo teroristu noslepkavoto Palestīnas bērnu noslepkavos vismaz 500 bailīgus ebreju mēslus, tas ir normāli.

 6. Bībele ir pilna ar destrukcijām. Pat cilvēks ar viduvēju intelektu var mācītājus troļļot ar šīm destrukcijām, kad mācītājs lūdz ziedojumus. Troļļiem Bībele ir atradums, jo Bībele ir komprimitējusi pati sevi. Korānā destrukciju ir vairāk nekā jūdaisma un kristiešu svētajās grāmatās. Musulmaņus troļļot ir vel vieglāk nekā kristiešus. Tie upurēšanas svētki vien ko ir vērti, tie paver iespēju jebkuram dabas aizstāvim par islāmu, ko sliktu mēļot. Ja Latvijā būvēs mošejas, es būšu protestu pirmajās rindās. Un kā dabas aizstāvis es nekautrētos uz islāmu liet samazgas. No islāma aktīvistiem nebaidos. Dabas Māte mani tādu atsistu radīja.

 7. Pasarg Dievs, ja tāds no sabiedrības padibenēm nākušais kļūst par ierēdni, tas tik ļoti izbaudīs savu varu, ka centīsies pazemot ikvienu, kas pie viņa vērsīsies.
  Jau Senajā Romā zināja teikt, nav nekā briesmīgāka par vergu ar varu.

  1. 2022 saka: 20.04.2024 18:58 Ierēdnis es negribu būt. Labāk jaunībā ir būt par pētnieku vai strādāt ražotnes cehā un laboratorijā. Sakrāt naudu savam biznesam. Laukos man ir zeme, kur es varu kā mikrobiologs izpausties. Varēšu ar dzelteno (pārtikas) biotehnoloģiju darboties. Bet tā es varu būt vides aktīvists, uber-tikumīgs.

  2. Ko tik tas Skolniekzellū nav apņēmies darīt, ta viņš apgūšot autovadīšanu, ta zobus labošot, ta muskuļus trenēšot.
   Neko no augšminētā nav izdarījis, bet jau bazūnē nākamo gaisa plānu, šoreiz par biznesu.
   Interesanti, ko nākamo apņemsies darīt, bet tā arī neizdarīs.

   Plāni kā Napaleonam , bet nekas vairāk par gaisagrābšļa murgiem nesanāk. Tā jau ir, no savām saknēm neaizbēgsi, tava kolchoza bodes dzēruļu plātības tev sanāk un nekas vairāk.

   1. 2022 saka: 22.04.2024 10:56 Izglītība man jau ir. LU BF atzīmēm ir jābūt izliktām par pavasara semestri 3. kursā kaut kur ap 17. maiju. Realitātē ap 26. maiju ir pēdējais datums. Tālāk iet diplomdarbu aizstāvēšana jūnija sākumā. Bet diplomdarbu iesniedz vismaz divas nedēļas ātrāk pretplaģiāta pārbaudei. Ar izglītību savu biznesu varu taisīt arī laukos. Kur problēma?

    1. laukos vajag zemi, ēkas, komunikācijas vai gatavību saņemt sestdienās 25. Tur tā problēma. Bet, rotsildmēsli jākar, šie lopiskie žīdnacistu cūku mēsli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *