Attēlam ir ilustratīvā nozīme

Vācu valodas mēnesis Tukumā: Vācijas vēstniecība viesojas Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā

Šodien, 22. aprīlī Vācu valodas mēneša ietvaros Vācijas Federatīvās republikas pārstāvji viesosies Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā. Tikšanās laikā vēstniecības pārstāvji ar skolas vadību un vācu valodas pedagogu pārrunās aktuālo situāciju vācu valodas mācību jomā, turpmākās svešvalodu apguves programmas, kā arī tiksies ar skolēniem. Bez tam skolēni varēs izbaudīt muzikālo vācu valodas stundu kopā ar Joranu Šteinhaueru.

Kopā darīt, sarunāties un iepazīt citu valstu paradumus, tradīcijas un kultūru ir vadmotīvs visiem mēneša ietvaros iecerētajiem notikumiem, kuru mērķauditorija ir skolēni, viņu vecāki, (topošie) skolotāji, visu specialitāšu studenti un visi, kas vēlas apgūt vācu valodu.

Vācu valodas mēneša iniciatīva radusies uz Latvijas izglītības politikas reformas fona, saskaņā ar kuru pēc trim gadiem paredzēts pakāpeniski atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas, tās vietā piedāvājot apgūt kādu no Eiropas savienības valodām. Aptaujas rāda, ka vairāk nekā divas trešdaļas skolu vēlētos piedāvāt vācu valodu kā otro svešvalodu. Taču, lai reformu veiksmīgi varētu īstenot, ir nepieciešams ievērojami lielāks skaits kvalificētu vācu valodas pedagogu. Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība, Gētes institūts Rīgā un citas vāciski runājošās organizācijas ir gatavas atbalstīt Latvijas valdību un skolas šajā pārejas periodā, un jau šobrīd notiek ciešs dialogs par reformas detaļām ar Izglītības un zinātnes ministriju. Vācu valodas mēnesis šajā kontekstā skatāms kā simbolisks un atbalstošs solis iecerētajai izglītības reformai.

Komentāri

 1. Jus pirms apgustiet visi pamatvalodu un ta ir latviesu un tad domajiet par papildus alternativam…domaju ka vacu valodai nav.perspektiva….izskatas ka jasak maacities kiniesu valoda…jo bibelee parego ka taa valdis par pasauli.

  1. Bet varbut labak macities spaanu valodu..komentaros lasiju ka valdiba izperk spanijaa ipasumus..ta tak labak zin kur mukt x stundaa

 2. Ai kaa man skolaa nepatika vacu valoda..es to nemacijos….ta noderetu vienigi aizmuksanai..tak sola karu…ja man koferitis jau sakramets…man vacijaa dzivo vecs brutgans..no skolas laikiem..teiksu jums aufidersein

 3. Mans vecais prot vairakas valodas..Bet kad pardzeras nesaprot vairs nevienu .kad vinu suuta gulet.te tev nu bija..

  1. Es ari sodien visu dienu dzeru.smakovku..a ko man darit kad lauka sniegs lidz pautiem….es muzam runasu un dziedasu tikai savaa dzimtajaa latgalu valodaa..a kam man cita.jo esmu lotgolits…ak manu dievin..traki visi palikusi..visadas valodas pa pasauli sagrabstas bet dzimto neprot.

   1. Ak antun ka es esmu sailgojusies pec latgalites savas tevu zemes..es dzivoju talu no tas bet necilveki Suda.vabali ir man noblokejusi virtual celu uz latgali…uzaicini mani ciemos es labrrat
    ar tevi iedzertu smakovku un uzdziedatu viskaistakas latgalu dziesmas bryunaceite un ruzena…kas par valodu..otras tadas nav nekur…

 4. Vācu valoda ir teicama alternatīva krievu valodai. Vācu tv kanāli ir pat bezmaksas satelītapraidē.

 5. Skolās vācu valoda paralēli angļu valodai nāktu tikai par labu. Zināt divas valodas teicamā līmenī ir apsveicami. Tāpat lielākā daļa cilvēku zina trīs valodas ar grūtībām. Pietiek ar divām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *