Liena Trēde

Otrajās Lieldienās viesatnieki sauc sniegu /FOTO/

Jaunpils novadā tika svinētas gan pirmās, gan otrās Lieldienas. Tā Viesatās, Birzītē, Lieldienas atzīmēja 1. aprīlī. Kopā pulcējās tie vecāki un bērni, kurus pēkšņi uznākušais sniegputenis iebiedēt nespēja.

Jaunpils novadā tika svinētas gan pirmās, gan otrās Lieldienas. Tā Viesatās, Birzītē, Lieldienas atzīmēja 1. aprīlī. Kopā pulcējās tie vecāki un bērni, kurus pēkšņi uznākušais sniegputenis iebiedēt nespēja. Priekšnesumu svētkos bija sagatavojuši bērni no deju pulciņa, bet uz kopīgām rotaļām aicināja atraktīvais Gailis un fifīgā Vistiņa. Neiztika bez olu kaujām, to ripināšanas un saslēpto olu meklēšanas. Sasildīties varēja pie karstas tējas krūzes, kas turpat uz ugunskura tikko kā bija uzvārīta.

Savukārt Jaunpilī lielā Lieldienu atzīmēšana tradicionāli notika pils pagalmā 31. marta pēcpusdienā, kad olu krāsošanu, kaujas un citas ierastās izdarības svinētāji bija paspējuši īstenot jau ģimenes lokā. Ja tomēr ne, izdaiļot olu varēja vēl pagūt, to novārot arī kopīgajā katlā pagalmā, vienlaikus sildoties pie pils saimnieces Sandras gatavotās Lieldienu zupas šķīvja.

Komentāri

  1. malacīte Agita,visu paspēj i koru karos piedalīties i savā pagastā pasākumus veidot un ļautiņus kustināt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *