Lieldienas

Lieldienas Smārdes Vēju dārzā

Svētdien Smārdes pagasta Vēju dārzā pulcējas pagasta iedzīvotāji, lai kopīgi piedalītos Lieldienu tradīcijās. Tās iesākās ar folkloras kopas „Milzkalnieki” dziesmām un šūpošanos. Vēl arī pasākuma turpinājumā minēja mīklas, gāja rotaļās, ripināja olas, dzina putnu.

Tukumnieki svin Lieldienas /FOTO/

Vēsais laiks un apledojušie ceļi Lieldienu svētdienas svētku prieku tukumniekiem netraucēja. Kristieši Dievnamos aizlūdza un priecājās par Jēzus Kristus atkal augšāmcelšanos. Bērnus Tukuma kultūras namā priecēja “Čučumuižas” rūķi.

Priecīgas Lieldienas!

Kaut gan laukā joprojām mūs ik rītu sveicina itin ziemīgs laiks un asni zem ledus vēl dus, tomēr šonedēļ Engures pusē jau laikus sākās gatavošanās Lielajai dienai, kas ir atdzimšanas simboliskā vēsts, jo atgriežas Saule, gaisma un siltums.

Salmu darbnīcā pašiem savs Lieldienu zaķis

Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.

Lieldienu darbnīcas Dzīvajā skolā

23. martā Dzīvajā skolā Degoles pagastā jau otro reizi notika radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja iemācīties Lieldienās un citos svētkos noderīgas prasmes. Tās ierādīja pieredzējušas “vietējās” amatu pratējas Gunta Lēruma, Ārija Vertulaite, Guna Kreicberga, Rita un Laima Meiļunas, kā arī Dzīvās skolas skolotāji un viesi.

Andrejs Mediņš: “Dievs palīdz mīlēt un meklēt iespējas sevī”

Kad pa tālruni norunājām tikties ar Saldus, Lēņu, Silaiņu, Ezeres un Kalnu mācītāju Andreju Mediņu, kurš vienlaikus vada Bruknas un Lēnas kopienas, viņš vēlēja līdzi atvest svētību no Tukuma mācītāja Alberta Buliņa. Un tā nu sestdienā pirms Pūpolsvētdienas uz Saldu vedām pūpolu pušķīti un A. Buliņa sveicienus gaidāmajās Lieldienās.