Attēlam ir iluistratīva nozīme

Apstiprina jaunus tarifus Tukumā

17. oktobrī notika Tukuma novada pašvaldības preses konference, kurā par aktualitātēm informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde, bet uz jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītāja vietnieks Imants Valers.

Atbalstu pieprasījušas jau 3615 mājsaimniecības

Līdz šim energoatbalstam novadā pieteikušies jau 3615 mājsaimniecību pārstāvji, no kuriem 3486 – ir iesnieguši pieteikumus, lai saņemtu līdzfinansējumu malkas iegādei. Aptuveni puse iesniegumu iesniegta elektroniski.

SIA «Tukuma ūdens» apstiprināts jauns tarifs

I. Valers informēja, ka jau šonedēļ Finanšu komitejas sēdē deputāti pārskatīs septembra domes sēdē apstiprināto ūdens apgādes tarifu Milzkalnes ciemā – 0,82 eiro/m³ bez PVN par ūdeni un 3,42 eiro/m³ bez PVN – par kanalizāciju. Tas, kā skaidroja I. Valers, bijis augstāks, par līdzšinējo tarifu, taču Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pārstāvis sazinājies ar pakalpojumu sniedzēju SIA «Tukuma ūdens» un informējis, ka vienam pakalpojuma sniedzējam vienā teritorijā nosakāms vienots tarifs, līdz ar to – tā kā «Tukuma ūdens» nodrošinās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus Milzkalnē, tiem jānosaka tāda pati maksa, kāda ir noteikta Tukumā, un patlaban tas 1 eiro/m³ par ūdeni (bez PVN) un 1,37 eiro/m³ par kanalizāciju (bez PVN).

Jāpiebilst, ka regulators jau ir apstiprinājis jaunos SIA «Tukuma ūdens» tarifus, kas stāsies spēkā no 1. novembra – līdz 2023. gada 30. aprīlim par ūdensapgādi Tukumā un Milzkalnē būs jāmaksā 1,58 eiro/m³ (bez PVN), bet par kanalizāciju – 2,20 eiro/m³ (bez PVN), bet no 2023. gada 1. maija par ūdensapgādi būs jāmaksā 1,63 eiro/m³ (bez PVN), bet par kanalizāciju – 2,28 eiro/m³ (bez PVN).

 

No 15. oktobra – jauns siltuma tarifs

Savukārt SIA «Tukuma siltums» informē, ka ir apstiprināts siltumenerģijas gala tarifs – 80,46 eiro/MWh (bez PVN, līdz šim 51,37 eiro/MWh bez PVN), kas būs spēkā no 15. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Normatīvie akti paredz, ka šāds tarifs būs spēkā līdz brīdim, kad Sabiedrisko pakalpojumu regulators būs izvērtējis visus uzņēmuma iesniegtos datus par saimniecisko darbību, ieņēmumiem un izdevumiem un apstiprinājis galīgo tarifu. Šis tarifs attiecas uz Asteru ielas un Lauktehnikas katlu mājās saražoto siltumu Tukumā, kā arī katlu mājās Slampē, Džūkstē, Tumē, Degolē, Pūrē un Sēmē saražoto siltumu.

Pašvaldība arī informē, ka valsts atbalsta programmā ir paredzēts atbalsts  energoresursu sadārdzinājuma kompensēšanai arī centralizētajā siltumapgādē –  tarifu no 68 līdz 150 eiro/MWh valsts kompensēs 50% apmērā, bet virs 150 eiro/MWh – 90% apmērā. Līdz ar to SIA «Tukuma siltums» siltumenerģijas tarifs iedzīvotājiem no 15. oktobra būs 74,23 eiro/MWh bez PVN.

 

Plašāk lasāms otrdienas, 18. oktobra laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>>

Komentāri

  1. Kamēr valdība neparko negribēs normāli iesaistīties kurināmā ,jo sevišķi šķeldas tirgus sakārtošanā ,cenas un tarifi “dancos” tālāk, jo ir pilnīgi nenormāli valstī kurā visi grāvji pilni ar šķeldojamo materiālu par m3 maksāt ap 40 eur !!!un ciešam mēs visi kā uzņēmēji tā iedzīvotāji, un rīkošanās ar pabalstiem ir pilnīgs absurds, to naudu ko aizņemamies ( jo pšaiem tās vienkārši naf !!) vēl daudzām paaudzēm būs jāatdod !!

  2. Kaut kā būtu interesanti beidzot izlasīt kādas cenas apkurei ir visā novadā !!! nevis tikai pilsētā un pāris pagastos !!

  3. Un kas notiek ar individuālo māju īpašniekiem, kuriem par sezonu piešķir 60eiro, nu forši iznāk apmēram 35 kg briketes, vai maiss malkas. Kāpēc vajag ņirgāties ja jau nav, tad nav, bet deklarēt ka palīdz smieklīgi. Dzīvokļu īrniekiem, īpašniekiem būs katru mēnesi atlaide, bet tie, kuri paši cīnījušies paši uzcēlusi nelielu mājiņu lai cīnās paši.

  4. sanāk dārgāk nekā ar sašķidrināto propāns- butāns gāzi, kur vēl tas ir redzēts???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *