Apkures problēmas

Kāpēc siltā laikā pārkurina dzīvokļus?

Lasītājs jautā: – Es vairs nezinu, kur meklēt palīdzību. Izskatās, ka «Tukuma nami» un «Tukuma siltums» par mums visiem ņirgājās. Kur ir tā viņu slavenā automātika, kas regulē siltummezglus daudzstāvu mājās? Jo laukā augstāka gaisa temperatūra, jo dzīvokļos paliek karstāks. Vai tiešām patreizējos krīzes apstākļos ir jātērē tik dārgais kurināmais, lai iedzīvotāji augām dienām turētu vaļā logus un burtiski laistu pa logu ārā savu grūti pelnīto naudiņu un sildītu gaisu, kas arī nav slavējama rīcība globālās sasilšanas apstākļos. Laikam šie uzņēmumi  ir apņēmušies darīt visu, lai tikai mēs naktī zem segām nenosalstam. Ļoti lūdzu palīdziet!!!

Valdība vienojas par atbalsta pasākumiem energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai

Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību, dodot iespējas saņemt šo pabalstu lielākam cilvēku lokam ar augstākiem ienākumiem, par periodu no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 30. aprīlim tiks piemērots koeficients 3. Tātad no 1.oktobra vēršoties sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai, persona uzrādīs un sociālais dienests aprēķinās mājokļa pabalstu atbilstoši par septembri saņemtajiem rēķiniem.

Apkure Tukuma pilsētā kavēsies

Otrdien, 1. oktobrī, ap 12.00 sāka kurināt katlus Centrālajā katlumājā Tukumā, Asteru ielā un nodrošinās siltumu tajās mājās, kuras ar ūdeni jau ir uzpildītas. Šīs nedēļas laikā – visdrīzāk, trešdien vai ceturtdien – siltumu nodrošinās arī Tukuma Raiņa ģimnāzijai, Tukuma 2. pamatskolai, Upīšu skolai un Tukuma 3. pamatskolai, u.c.

Apkure Tumē būs par 10% dārgāka

Tukuma novada domes sēdē 26. septembrī tika spriests par siltumapgādes tarifiem Tumes pagastā – jaunajā apkures sezonā tie varētu pieaugt par 10 līdz 15%. Līdz šim Tumes pagasta daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksājuši 86 santīmus par kvadrātmetru – šāds tarifs apstiprināts 2005. gadā.

Apkures sezona Tukumā sāksies 1. oktobrī

Kā skaidroja SIA «Tukuma nami» direktors Uldis Eglītis, lielākā daļa daudzdzīvokļu māju apkures sistēmas ar ūdeni ir uzpildītas un, piemēram, Celtnieku ielā 3, apkuri nodrošinās jau šonedēļ. Taču, ņemot vērā iepriecinošās laika prognozes par siltāku laiku nedēļas nogalē, vispareizāk būtu apkures sezonu sākt no 1. oktobra.