Attēlam ir ilustratīva nozīme

Šodien, 26. augustā Tukuma bibliotēkā stāstīs par atbalsta programmām fosilā kurināmā nomaiņai

22. augsuta preses konferencē Tukuma novada pašvaldībā par aktualitātēm informēja novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Zviedre. Stāstīja gan par gaidāmajiem pasākumiem, gan izaicinājumiem, piemēram, Jaunpilī, sākoties jaunajai apkures sezonai.

Informēs par atbalsta programmām

Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Zviedre informēja, ka 26. augustā 17.00 Tukuma bibliotēkā viesosies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs un kopā ar ekspertiem informēs par ministrijas izstrādātajām atbalsta programmām iedzīvotājiem fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās, gatavojoties gaidāmajai apkures sezonai. Programma paredz atbalstu fosilā kurināmā (piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu) iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām (biomasas granulu katli, siltumsūkņi, saules kolektori) vai pieslēgšanos centralizētai siltumapgādes sistēmai, kā arī elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (saules paneļi, vēja ģeneratori) mājsaimniecības pašpatēriņa vajadzībām.

Aicina iesniegt priekšlikumus teritorijas plānojumam

Vēl E. Zviedre informēja, ka, uzsākot novada jaunā teritorijas plānojuma izstrādi, pašvaldība vēlas noskaidrot iedzīvotāju, nekustamo īpašumu īpašnieku un citu interesentu viedokli par to, kas būtu jāparedz jaunajā Tukuma novada teritorijas plānojumā, tāpēc līdz šā gada 17. oktobrim interesenti tiek aicināti sniegt rakstiskus priekšlikumus, ierosinājumus un ieteikumus, kas būtu jāņem vērā, izstrādājot teritorijas plānojumu. Tie jāiesniedz Tukuma novada pašvaldībai, Talsu ielā 4, Tukumā, kā arī jebkurā Tukuma novada pagasta pārvaldē vai, sūtot elektroniski uz pasts@tukums.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var sazināties ar Attīstības nodaļas teritorijas plānotāju Ingu Tramdahu, tālrunis 25426889, e-pasts: inga.tramdaha@tukums.lv.

Apkures problēmas Jaunpilī

G. Važa informēja, ka, runājot par apkuri, aktuālākais jautājums ir par gāzi Jaunpilī, jo arvien biežāk tiek runāts, ka gāzes nebūs. Tā kā Jaunpilī gan daudzdzīvokļu māju apsildei, gan pašvaldības iestāžu un skolas apkurei izmanto gāzes apkuri, steigšus jāsāk domāt par to, ko darīt, jo aicinājums pašiem pirkt un krāt gāzi, nav reāls – nav jau tādu iespēju – nav tvertņu, kurās gāzi varētu uzglabāt. Šobrīd vienīgais risinājums ir pārbaudīt, vai gāzes katlos ar esošajiem degļiem var izmantot propāna gāzi. Ja tas nebūs iespējams, nāksies vēl domāt par citiem risinājumiem.

Jebkurā gadījumā, kā skaidroja G. Važa, problēmas sagaidāmas lielas, jo piemēram, kurināmā iepirkuma konkursā, kas nule kā noslēdzies, šķeldu piedāvā piegādāt par 63 eiro/m³, granulas – par 340 eiro/t, bet malku – par 90 eiro/m³.

 

Plašāk par runāto lasāms otrdienas, 23. augusta laikrakstā ŠEIT=======>>>>>>>

Komentāri

  1. Patiesībā tas ir fantastiski kā notiek valsts komunikācija ar iedzīvotājiem. Piem. informācija par teritorijas sabiedrisko appriešanu!!Pajautājiet ikdienas cilvēkiem vai viņi vispār zina ka ir tāda apspriešana? Pēc tam teiks, ko bļaujat paši vainīgi, kappēc neapspriedāt, utt. Vai nav pienācis laiks deputātie, vadībai vismaz reizi pusgadā satikt savu vēlētāju un informēt par svarīgākajām lietām?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *