Tukumā aizvadīti grāmatas «No šūpuļa līdz zeltam» atvēršanas svētki

Jau vēstīts, ka, atzīmējot Latvijas dzimtsarakstu sistēmas simtgadi, šī gada janvārī tika izdota grāmata «No šūpuļa līdz zeltam». Savukārt šodien, 12. aprīlī tā savu svinīgo atklāšanu piedzīvoja Tukumā, novada pašvaldības zālē.

Grāmatā apkopoti vēsturiski fakti par laulību reģistrēšanu, dzimtsarakstu reģistri, baznīcu reģistru paraugi, fotogrāfijas. Tajā iekļauti tradīciju apraksti, populārākie personvārdi, laulību kuriozi un citas ar laulību reģistrēšanu saistītas norises. Grāmatas tapšanā piedalījās Dzimtsarakstu nodaļu darbinieku asociācija, grāmatas autore Guna Roze un visas Latvijas Dzimtsarakstu nodaļas

.

Komentāri

  1. Interesanti..tas tiesam ir ko verts .laulibas laikmetu griezos..katram mums ka neaizmirstama skaista diena..dziivee..man ari bija interesantas laulibas dzimtsarakstu nodalaa..bijam smuks paaris..tapec mus uzaicinaja velreiz laulaties jauno gimenu dienaa..ta kaa mums bija divas kazu ceramonijas..vienas iistas otras inscenetas.divreiz vilku savu kazu kleitu..sajuta bija divaina..musu kaazu foto bija pielikta fotoateljee pie sienas…daudziem noteikti bija kadi kaazu kuriozi vai notikumi…manaa jauniba visi laulajas un rikoja kaazas ar daudz viesiem. Man to bija 100.jo viss bija leets….bija jautri un ko atcereties..manas kazas sapazibas jauni pari un arii apprecejas..kaazu un ginenes tradicihas jastiprina…un jaatceras..graamata noteikti ir jauka.

  2. Man ir palaimejies..esmu satikysi dzivee iistu virieti..labako novada sportistu..ar kuru kopaa esmu daudzus gadus un ari palijsu..novelu visam suevietem sava dzivee satikt iisto un gredzenyus mit vienreuz dziivee..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *