Mazpulcēni iepazīst saimniekošanu laukos un dabu

19. un 20. jūnijā, Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novada mazpulcēni piedalās vasaras skolā «Dzīvoju zaļi – zaļā pasaulē», kura norisinās Pūres pamatskolā.

19. un 20. jūnijā, Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novada mazpulcēni piedalās vasaras skolā «Dzīvoju zaļi – zaļā pasaulē», kura norisinās Pūres pamatskolā.

Tiesa gan, uz vietas skolā bērniem sēdēt nav laika, jo apkārtnes iepazīšanas programma plaša – spēj tik turēt acis un ausis vaļā, lai kārtīgi izpētītu «Indānu» lauku sētu, iepazītu Kandavas kultūrvēsturi un izstaigātu Čužu purva dabas taku. Kā pastāstīja Džūkstes mazpulka vadītāja Gundega Jēkabsone, sajūtas purvā bijušas neaprakstāmas:“ Zied orhidejas, nupat kā sākušas ziedēt čužas; dabas pilnbrieds ir ne vien acīmredzamas, bet pat sajūtamas; tāda kā mistērija, kuru turpināsim vakarā kopā ar folkloras kopu «Pūre», kad ieskandināsim vasaras saulgriežus.”

G. Jēkabsone pastāstīja, ka šādas vasaras skolas organizētas arī kādreiz – vēl rajona laikā. Lai palīdzētu bērniem sadraudzēties, nolemts visu četru novadu bērnus aicināt kopā atkal. Tas arī dod iespēju aicināt nometnē piedalīties visus bērnus un izmēģināt, kā tas ir gulēt teltī un kā ir būt prom no mammas…

Vasaras skolas otrajā dienā mazpulcēni iepazīsies ar Pūres Dārzkopības pētījumu centru, kur zinātniece Līga Lepse stāstīs par augu ģenētiskās daudzveidības saglabāšanu. Mazpulcēniem būs interesanti aprunāties arī par cūku pupām, ko bērni vāca gan savās mājās, gan pie kaimiņiem, lai uzietu tādas, kas audzētas no paaudzes paaudzē. 20 senākās pupas rudenī dāvinās pētījumu centram.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.