Balso par aktīvā dzīvesveida projektiem jauniešiem Levestē un Bērzciemā

No 8. maija sākas atvērtais balsojums internetā, lai Rīgas un pārējo reģionu iedzīvotāji varētu izvēlēties tās piecas idejas, kuras kopumā saņems 10 000 eiro finansējumu to īstenošanai.

Skeitparki, ielu vingrošanas laukumi un pat beisbola treniņu programma ir 25 Latvijā labāko jauniešu aktīva dzīvesveida veicināšanas projektu vidū, kuri pieteikti ideju konkursā «Diena kā piedzīvojums». No 8. maija sākas atvērtais balsojums internetā, lai Rīgas un pārējo reģionu iedzīvotāji varētu izvēlēties tās piecas idejas, kuras kopumā saņems 10 000 eiro finansējumu to īstenošanai.

Pavisam konkursā pieteikti 43 dažādu jauniešu organizāciju un pašvaldību projekti, kuru mērķis ir nodrošināt bezmaksas iespējas jauniešiem aktīvi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. No visiem pieteikumiem, žūrija katrā Latvijas reģionā (Rīga, Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale) izvēlējās piecas labākās idejas, kuras sacentīsies balsojumā, lai katra reģiona iedzīvotājiem aktuālākais projekts saņemtu 2000 eiro tā īstenošanai.

Izvērtēt un balsot par labākajiem konkursā pieteiktajiem jauniešu projektiem varēs līdz 27. maija 13:00, apmeklējot konkursa interneta vietni www.narvesen.lv/piedzivojums. Turpat var iepazīties ar visām pieteiktajām idejām. Finansējuma saņēmēji tiks paziņoti jūnija sākumā. Papildus piešķirs speciālbalvu kādam no projektiem, kuros būs visvairāk padomāts par jauniešu ar invaliditāti iesaistīšanu sportiskās aktivitātēs.

Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Latgales jauniešu organizācijām. Visbiežāk projekti saistīti ar āra trenažieru uzstādīšanu un vai ielu vingrošanas laukumu izveidi, lai labiekārtotu pilsētvidi un jauniešiem būtu iespēja sportot svaigā gaisā, visa gada garumā. Vairāku pilsētu jaunieši ir apņēmības pilni izveidot pašu projektētus skeitparkus un BMX trases. Starp pieteikumiem bija arī idejas, kas patiesi intriģēja ar savu radošumu. Piemēram, ideja radīt mākslas telpu izstādēm, kas vienlaikus būtu arī vieta sportiskām aktivitātēm. Savukārt Jelgavā paredzēts piedāvāt jauniešiem apgūt Latvijā samērā eksotisku sporta veidu – beisbolu.

Konkursa pusfinālā visus projektus vērtēja žūrija. Projekti tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, nosakot, vai tie ir vērsti uz apkārtējās vides infrastruktūras un sabiedrības dzīves telpas attīstīšanu, sniedz labumu ilgtermiņā pēc iespējas plašākai sabiedrības daļai, kā arī veicina jauniešu aktīvu dzīvesveidu.

Jauniešu idejas aktīva dzīvesveida veicināšanai var atbalstīt ne tikai balsojumā, bet arī ziedojot līdzekļus projektu īstenošanai «Narvesen» tirdzniecības vietās izvietotajās «Diena kā piedzīvojums» ziedojumu kastītes.

Pērn konkursā «Diena kā piedzīvojums» par labākajiem projektiem tika atzīta pašapkalpošanās velodarbnīcas atjaunošana Liepājā, skeitparka labiekārtošana Bauskā, jaunu ielu vingrošanas sporta laukumu izveide Ozolainē un Viļakā, kā arī īpaša sporta laukuma izveide suņiem un to īpašniekiem Rīgas dzīvnieku pansijā «Ulubele».

Šogad starp projektiem Kurzemes reģionā biedrība «Tavi draugi» organizēs vasaras labdarības nometni Bērzciemā bērniem no trūcīgām ģimenēm Kurzemē. Nometnē bērni varēs piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, radošās darbnīcās un dosies aizraujošos pārgājienos, savukārt Zemgales reģionā biedrība «Levestes Spicie» atjaunos un modernizēs Levestes sporta laukumu, tādā veidā nodrošinot iespēju iedzīvotājiem pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Sporta laukumā tiks organizētas ielu vingrošanas nodarbības jauniešiem un ārstnieciskā vingrošana senioriem. Nobalsot iespējams, izmantojot sociālo tīklu «draugiem.lv», «twitter.com» un «facebook.com» lietotāja pasi. Tātad, ja esat reģistrējies kaut vienā no šiem portāliem, nobalsot problēmu nebūs.

Komentāri

  1. Denisa Vitenberga parupejies par savu mazmeitu pati,nevis ar savu delu Andri Vitenbergu iedzivojaties uz mazmeitas rekina.(jusu civilvirs Guntis Sulcs SEZ CIEtuma par pedofilismu).Ir pie axis laiks pastastit,par jusu GREKIEM par zagsanam,par melosanu,par fotografijam.(kur Denisa tavs civilvirs Kailu fotografeja Tabu nepilngadigo delu)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.