Mazpulcēni mācās, vēro, pēta un sporto!

Tukuma, Kandavas un Jaunpils novadu mazpulki pavasarī ir paveikuši labus darbus.

Tukuma, Kandavas un Jaunpils novadu mazpulki pavasarī ir paveikuši labus darbus.

15. aprīlī Rīgas jauniešu centrā «Kaņieris» 32 mazpulcēni no visas Latvijas prezentēja savu gatavību saņemt Mazpulku goda apbalvojumu «Augsim Latvijai!» No Tukuma novada šī gada nominaties ir Austra Podniece no Irlavas mazpulka un Elīna Grasmane no 307. Džūsktes mazpulka, bet Kandavas novadu pārstāvēja Signe Petrova no 541. Zantes mazpulka.

29. aprīlī Jaunmoku pilī norisinājās Tukuma novada skolēnu Dabas diena, kur vienu no kontrolpunktiem vadīja Irlavas mazpulka dalībniece Līva Kalniņa. Atsauksmēs dzirdējām, ka dalībniekiem tā bijusi viena no interesantākajām aktivitātēm.

3. maijā Līvānos norisinājās 21. Vislatvijas Mazpulku sporta spēles «Zaļais starts!». Kopumā spēlēs piedalījās: 24 komandas jaunākajā grupā (8 līdz 11 gadi), 33 komandas vidējā vecuma grupā (12 līdz 14 gadi) un 12 komandas vecākajā grupā (15 līdz 18 gadi). Tumes un Pūres mazpulki piedalījās ar komandām jaunākajā grupā, Džūkstes mazpulks – vidējā grupā, Irlavas mazpulks – vecākajā grupā, bet Jaunpils-Viesatu mazpulks startēja ar divām komandām – jaunākajā un vidējā vecuma grupā.

Izpildot grupas obligātās aktivitātes  un uzdevumus, ikviens mazpulcēns varēja piedalīties individuālajās  sacensībās: šautriņu mešanā, atmuguriskajos lēcienos, pastaigā virs zemes, lēkšanā ar maisiem, bumbiņas mešanā, šķēršļos ar grāmatām, «veiklajās rokās» un «lidojošajos šķīvīšos». Individuālajās sacensībās godalgoto 1. vietu kādā no disciplīnām  ieguva Pūres mazpulcēni Evelīna Ose, Evita Kronberga un Kārlis Butkevičs, Irlavas mazpulcēni Līva Kalniņa un Artūrs Kuzmins un Jaunpils-Viesatu mazpulcēns Roberts Mārtiņš Gredzens.

Komandu kopvērtējumā vidējā grupā Jaunpils-Viesatu mazpulka komanda – Rainers Pašulis, Anna Krista Dakša, Daiga Medvecka un Roberts Mārtiņš Gredzens – izcīnīja godpilno 2. vietu!

Sporta spēļu noslēgumā vērojām  Līvānu 1. vidusskolas tautas deju kolektīva, skolēnu lauku kapelas un folkloras kopas «Cīrulītis» priekšnesumus. Kopīgi ar folkloras kopu tika dejots «Krakovjaks». Tikai tā kopīgi mēs varam iepazīt savas tautas daudzkrāsaino folkloru un kultūru.

Kamēr mazpulcēni sportoja, vadītāji saņēma kartupeļus, jo sadarbībā ar Priekuļu pētniecības centru šogad mazpulcēni pētīs, kā dažādās Latvijas vietās aug kartupeļu šķirnes: ‘Magdalēna’, ‘Imanta’ un ‘Prelma’. Uzdevums ir šāds: katrā mazpulkā pētniecību veic trīs mazpulcēni, katrs saņem 10 kartupeļus un jāiestāda septiņi veseli kartupeļi, bet trīs – gareniski jāpārgriež. Tātad – pētījums ar 13 kartupeļiem. Lai šis skaitlis nes veiksmi!

Tālo ceļu uz Līvāniem mērojām kopīgi ar vienu transportu. Agrā celšanās tikai norūda un audzina raksturu. Bet šādi kopīgi pasākumi – tā ir viena no iespējām mazpulcēniem sadraudzēties, pārrunāt savus projektus un tuvāk iepazīt citam citu. Turpceļš veda gar Daugavas kreiso krastu, varējām vērot Sēlijas dabu, mājup gar Daugavas otru krastu. Liepkalnos piestājām un kopīgi visi nofotografējāmies.

Lai mums izdodas šovasar kopīgi paveikt daudz labu darbu, lai saule priecē ikvienu un sirdīs ir prieks par labi padarītu mazu vai lielu darbu!

Uz tikšanos Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils mazpulcēnu vasaras skolā «Sveikuļos» 20. un 21. jūnijā un Vislatvijas Mazpulku nometnē «Visu daru es ar prieku!», kas notiks Valdemārpilī no 18. līdz 22. jūlijam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.