Varbūt arī Tukuma novadā var izmaksāt represēto pabalstu?

Jūs jautājat: – Tikko kā Rīgas pašvaldība paziņoja, ka politiski represētās personas saņems 100 eiro. Latvijas simtgadē šādu naudas summu atvēlēja valsts, taču ir jautājums par šo gadu un Tukuma novada attieksmi pret saviem cilvēkiem? Es zinu, ka par šo jautājumu ir bieži vaicāts, tomēr gribu painteresēties, vai tā nedomā, sagaidot valsts svētkus, izmaksāt kādu pabalstu represētajiem cilvēkiem? Kādreiz Tukuma dome šādu pabalstu maksāja, taču pēc tam no tā atteicās, un arguments vienmēr bija tāds, ka, represētie, lūk, tāpat jau saņem lielākas pensijas, bet daudz citiem klājas vēl grūtāk. Es piekrītu, ka daudziem cilvēkiem būtu vajadzīga palīdzība, taču tas, ka represētie cilvēki saņem ļoti lielas pensijas, arī nereti ir māns. Pieļauju, ka tiem, kas tika izsūtīti 1941. gadā, bija lielākas pensijas, bet tiem, kas, piemēram, piedzima otrā izsūtījuma laikā, piemēram, tās nebūt nav lielas. Tas ir aktuāli arī tagad, kad daudzi cilvēki ir nonākuši krīzē.

Redakcija: šos jautājumu uzdevām Tukuma novada domes priekšsēdētājam Normundam Rečam, kurš skaidroja, ka pašvaldība agrāk šādu pabalstu bija maksājusi, taču pēc tam tas no budžeta ticis izņems… Tomēr.. solīja situāciju izvērtēt. Kā noskaidrojām 11. novembrī, šis jautājums deputātu lemšanai tiks nodots Finanšu komitejas sēdē, kas notiks otrdien, 17. novembrī. Līdz tam Tukuma novada Sociālais dienests būs sagatavojis informāciju par represētajam personām, kas ir deklarētas novadā. Ja būs nepieciešams, tiks sasaukta ārkārtas sēde, lai par to lemtu.

 

Komentāri

  1. Jādejklarējas Jūrmalas pilsētā. Tur represētajiem katru mēnesi Dome izmaksā 70 EUR. Tukumā nekāds atbalsts nav arī vientuļajiem. No aprūpes “atkratījās”, nodotot pakalpojumu “Samariešiem”. Soc dienests strādā tikai ar dokumentiem, ne ar cilvēkiem. Skaita likuma pantus un punktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *