FOTO: Agita Puķīte

Vai slidotavas ir atļautas?

Pagājušā nedeļļas nogalē saņēmām kāda iedzīvotāja jautājumu: “14. janvārī aiz Ledus halles tika uzlieta slidotava, taču – lai to izdarītu, ir jāiztērē daudz ūdens. Redzēju, ka ūdeni ņēma no tuvējā hidranta, kuru, cik zināms,  paredzēts izmantot tikai un vienīgi ārkārtas situācijās – ugunsgrēkos. Un vēl ir informācija, ka budžetā nav paredzēta nauda ne slidotavas uzliešanai, ne uzturēšanai, ne drošības nodrošināšanai, taču šo ideju izbīdījuši Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieki – Agris Zvaigzneskalns un Jānis Eisaks, bet rīkojumu parakstīja domes izpilddirektore Inese Valtere. Mani izbrīnīja fakts, kad ieraudzīju J. Eisaku pašu lejam ūdeni – iepriekš nezināju, ka viņam par to tiek maksāta darba alga.”

Jautātājs turpina: “Tāpēc lūdzu noskaidrot, vai mums, Tukuma iedzīvotājiem, ir jāmaksā par šādiem ūdens zudumiem? Kā arī – kurš ir izvērtējis visus riskus un kurš atbildēs par aicinājumu pulcēties, un – vai ir pareizi, ka uz kaut ko tādu mudina domes darbinieki? Un vēl gribētu zināt, vai A. Zvaigzneskalns, J. Eisaks un I. Valtere ir tiesīgi veikt darbības, kas finansiāli skar kapitālsabiedrības un iedzīvotājus, bet nav iekļautas budžetā? Vai kapitālsabiedrību pārraugs var iejaukties to darbībā, izdodot rīkojumus, kas ir pretrunā ar labu uzņēmuma pārvaldību un apstiprināto budžetu? Turklāt – kurš segs izdevumus par ūdens izlietošanu, par domes struktūrvienību darbinieku nodarbināšanu, par transporta izdevumiem, par laukuma tīrīšanu un par laukuma uzraudzību, lai tur nenotiktu pulcēšanās? 

Redakcija: tā kā Ministru kabineta noteikumu «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» 5.2. punkts nosaka, ka ir aizliegti saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tai skaitā (..) slidotavās), mēs lūdzām iesaistītās puses situāciju komentēt.

Labāk zina izpilddirektore?

Atbildot uz jautājumu, vai, organizējot slidošanu, tukumnieki netiks lieku reizi aicināti pulcēties, domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Eisaks skaidroja, ka šobrīd vēl nekāda slidošana neesot izziņota, darbs esot tikko uzsākts: “Šādas aktivitātes, to vidū treniņi svaigā gaisā, nav aizliegtas, protams, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus. To norādījis arī Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departaments, ka aktivitātes āra slidotavās, ievērojot epidemioloģiskās prasības, esot atļautas. Tas viss tika lemts sadarbībā ar pašvaldības policiju, ar ko visas darbības vienmēr tiek saskaņotas.” Vaicāts, ko pašvaldība darīs tad, ja sapulcēsies pārāk daudz cilvēku, J. Eisaks skaidroja: ”Ja tik tālu nonāks, tad arī problēmu risinās, taču… Labāk par to visu būtu aprunāties ar izpilddirektori, kas izdevusi šādu rīkojumu par slidotavu… Tomēr, ja cilvēku interese būs liela, to darīs līdzīgi, kā to jau tagad dara slēpošanas kalni – rezervē laikus utt.”

Izdomā priekšsēdētāja vietniekiem, jādara un jāatbild citiem

Sazinājāmies arī ar domes izpilddirektori Inesi Valteri. Viņa skaidroja, ka rīkojumu Tukuma ledus hallei un SIA «Tukuma ūdens» nodrošināt ledus uzliešanu izdevusi pēc domes priekšsēdētāja vietnieku Agra Zvaigzneskalna un Jāna Eisaka iniciatīvas: “Viņi nāca ar šādu ideju, un mans pienākums bija šo procesu organizēt, lai varētu slidotavu ierīkot, kā arī – lai tiktu nodrošinātas visas prasības saistībā ar Covid situāciju, un lai būtu savākti atkritumi. Tiek nodrošināti 15 m² vienam apmeklētājam, turklāt šī slidošana tiek organizēta ārā, un tā ir atklāta slidotava.” Vaicāta, kas kontrolēs slidotāju plūsmas, I. Valtere skaidroja: ”Tukuma ledus halles valdes loceklim Modrim Liepiņam tas ir jānodrošina, turklāt tur ir arī videokameras, kuras redz dispečerdienests, un, ja būs vairāk cilvēku nekā pieļaujams, tiks dota informācija M. Liepiņam un pašvaldības policijas ekipāžai, kas situāciju kontrolēs.”

Par izlietoto ūdeni domei piestādīs rēķinu

Ugunsdrošības noteikumos minēts, ka ugunsdzēsības hidrants ir ugunsgrēka dzēšanai paredzēta ierīce ūdens ņemšanai no ārējā ūdensvada tīkla, tāpēc SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklim Aināram Feldmanim lūdzām skaidrot, vai šo ūdeni drīkst izmantot arī citiem mērķiem. Viņš paskaidroja, ka ūdens no hidranta tiek izmantots arī citiem mērķiem, piemēram, hidrodinamiskās mašīnas lietošanai. Konkrētajā situācijā viņš saņēmis uzdevumu nodrošināt ūdeni slidotavas ierīkošanai, ko arī izdarījis. Vaicāts, cik liels ir izlietotā ūdens daudzums un kas par to maksās, A. Feldmanis skaidroja, ka minimālas ledus kārtas ierīkošanai izlietots ap 20-50 kubikmetru ūdens, par ko domei tiks piestādīts rēķins atbilstoši tarifam – 1 eiro/m³ +PVN. Tālāko ledus kārtas veidošanu, cik viņam zināms, nodrošināšot Tukuma ledus halle ar savu ledus mašīnu. Jāpiebilst, ka izpilddirektore Inese Valtere, kurai vaicājām, kā dome norēķināsies ar SIA «Tukuma ūdens», nebija informēta, ka par izlietoto ūdeni būs jāmaksā.

Iesaistīsies halles darbinieki

To, ka ledus laukums ierīkots pie Tukuma ledus halles un ar halles atbalstu un ka ideja nākusi no domes, apstiprināja arī halles valdes loceklis Modris Liepiņš, norādot, ka šobrīd gan laukuma izmantošana ir apgrūtināta, jo visu laiku snieg, turklāt ledus laukumam nepieciešama vēl arī otrā kārta, kuru jau atkal ierīkot traucē sniegs: ”Cik būs iespējams, sniegu tīrīs ar halles darbinieku spēkiem, taču, ja tas nebūs iespējams, lūgsim atbalstu domei.” Vaicāts, vai ir zināms, kā varēs nodrošināt distancēšanos, M. Liepiņš skaidroja, ka ir plānots izvietot informatīvus stendus, palīdzēšot pašvaldības policija, taču arī pašiem cilvēkiem jāpilda nosacījumi par distancēšanos.

 

Komentāri

  1. un tāda viņu izpratne par novada vadīšanu! tā vietā, lai piesaistītu investīcijas, radītu jaunas, labi atalgotas darba vietas utt; tik švaki neatminos, pie kuras valdīšanas vēl ir bijis!

 1. Ai, nu ta ta problēma. Neizdevās čaļiem iecerētais – nu mazliet smieklīgi jau ir, bet pieņemu, ka labu jau tik gribēja, pat ja izdošanās gadījumā simtpunkt būtu bijusi plaša fotosesija. Es gan vairāk satrauktos par citām nejaucībām, kaut vai piemērams bābisko intrigošanu, īpaši no viena stāsta varoņa puses, tāpat kā “atstrādāšanu” saviem sponsoriem. Vo tas ir reāli nesmuki!

 2. Pat slidotavas uzliešana viņu zināsanu līmenim bij par augstu.Droši ,ka izpilddirektorei ar to ‘vajadzēja nodarboties.Vienkārši zēni nav nekad strādājuši,tik muldējuši un sēlfojuši.

 3. neko jau jaunu neizgudro, tik vien savu spalvu spodrināšanas neizdevies mēģinājums! Tagad viss iztērētais ūdens aizies kanalizācijā….Būtu labāk pildījuši savus tiešos darba pienākumus, jo savādāk izskatās, ka pārāk dsudz brīvā laika čaļiem, lai ģenerētu visādus aplamus sacerējumus!

 4. Pēc 5. Jūnija vēlēšanām visi aizies kanalizācijā kā nupat uzlietais ledus/ūdens

 5. Nu normāla mums tā valdīšana, nemaz nezina, ka par izlietoto ūdeni ir jāmaksā.
  Gribētos zināt , kādā realitātē dzīvo tā mūsu valdīšana , ja tā nemaz nezina , ka par patērēto ūdeni ir arī jāmaksā.
  Jāpiekrīt iepriekš teiktajam , ka fiksajiem partijas zēniem baigais aplauziens, nesanāks priekšvēlēšanu selfiju sesija par labajiem darbiem, kurus prot darīt tikai pareizā partija.

 6. Pilnīgi bezjēdzīgs pasākums! Atraduši laiku, kad šķērdēt līdzekļus. Ja nav kur likt enerğiju, tad, labāk būtu ņēmuši lāpstas rokās un tīrījuši ietves, kas šodien bija katastrofālā stāvoklī, ja laikus nav spējuši noorganizēt sniega tīrīšanu laikā, kad tas sniga. Paiet nebija iespējams. Apavi pēc dažiem noietiem metriem slapji. Kauns par tādu vadību!

 7. Pilnīgi piekrītu tukumniecei!Un kāds pagalms starp VĪTOLI un Kurzemes,6?Ārprāts!

  1. Nu jaaa-eh un Tukumniece pārmaiņas pēc arī varētu paņemt sniega lāpstu rokās. Eh- viss ir slikti!

 8. Un vispār,kāpēc visa veida sporta laukumus nevar taisīt vienā vietā?Pauzera pļavas ir ļoti laba vieta visa veida sportiskām aktivitātēm!Obligāti jātaisa cilvēkiem pie dzīvokļu logiem!?

  1. Viņi nesaprot, ka tā nūju dauzīšana pa bruģi/ledu un čaļu baurošana atskan/atbalsojas plašā apkārtnē!

 9. nu viniem tad kas..saali uz cela maak sabertt,uudeni vel vieglak.tevi tikai nodiira par kautkadu majokla nodokli.viniem viss vienkarsi.

 10. Es domāju, ka šis nav tas sliktākais, kas ir sastrādāts. Ja kubs maksā vienu eiro, tad ūdens maksimālais rēķins ir 50 eiro. Neko sliktu neredzu arī tajā, ka Domes vadība laiku pa laikam tieši iesaistās šādos darbos.

  1. Ja izpilddirektorei, kas ir bijusī galvenā grāmatvede, nav saprašanas, ka par iztērēto ūdeni būs arī jāmaksā, tad aicināšu atcerēties izpilddirektores iecelšanas procedūru- Valteres kundze nekvalificējās pat konkursa otrai kārtai un Reča kungs kā domes priekšsēdētājs pieņēma vienpersonisku lēmumu par izpilddirektores kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai.

   1. pirms bija paklausīga,tad arī ģimenītē izlēma,ka jāņem darbā bez konkursa !

 11. Komentē šeit tikaj un vienīgi-Miķelsons un Co(TPN pietuvinātie)Reča jeb Jeļena Trūdele ar savām draudzenītēm un meitu(Čivava,Salmiņa u.t.t) un Plaudes meita.Tāpēc arī komentāri tādā līmenī:D
  Zeme atveries ja kādam no šiem rējējiem būs teikšana par novada nākotni.

 12. IDEJA PATIESĪBĀ IR SUPER! Tikai komentētāji ir aizmirsuši – SEVI BĒRNĪBĀ! Bērniem būtu iespēja pabūt svaigā gaisā, arī kāds pieaugušais varētu izvēdināt smadzenes, atpūtināt tās no tālmācības:)!

  Man vairāk iekrita acīs iedzīvotāja koments “Mani izbrīnīja fakts, kad ieraudzīju J. Eisaku pašu lejam ūdeni – iepriekš nezināju, ka viņam par to tiek maksāta darba alga”. Vai mēs tiešām esam tik ļoti degradējušies, ka vairs NEKO nedaram tāpat vien, lai kādam būtu prieks!?

  Tukuma ziņās kādu laiku atpakaļ bija raksts, kur kāds Seniors Spartaka ielas sētā – basketbola laukumā, lūdza Domei atļauju uzliet slidotavu, ūdens rēķinu apmaksājot no savas pensijas, tik tāpēc, lai bērni būtu svaigā gaisā, nesēdētu pie datoriem…….Dome ieceri noraidīja, jo nespēja veikt aprēķinus, nevarēja atrast atbildīgos utt., PIE MUMS VISS NOTIEK NEPAREIZI!!!!!!

  1. Āra slidotava bij ļoti laba doma, žēl ja nesanāca. Un ir vēl cilvēki, kas dara labu prieka pēc.

 13. cik forši tagad var gar halli tikt no Rimi uz Pils ielu,bet tā tur kaut kādas apmales bija ar sniega čupām saliktas! Tantes var normāli pastaigāt, kājas nenolaužot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *