Muzeji atkal atvērti

“Mēs – muzeji – esam vaļā”, tā 3. jūnija rīta pusē teica Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, piebilstot, ka šo īpašo dienu sākuši ar kolēģa dāvinātās kūkas gabaliņu: “Mums ir gandarījums, ka beidzot muzeji var atvērt durvis, jo, manupŗat, Tukuma muzejs nekad nav bijis tik ilgu laiku sleģts… Tikai 1945. gadā, kad bija takais kara laiks.”

Konteksts: 

Epidemioloģiskās situācijas uzlabojums ļauj mazināt ierobežojumus arī kultūras jomā, dodot iespēju individuāliem bibliotēku, arhīvu, muzeju un muzejam radniecīgo mākslas un vēstures eksponēšanas vietu apmeklējumiem. Šajās kultūrvietās vienam apmeklētajam vai vienas mājsaimniecības locekļiem jānodrošina ne mazāk kā 25 m2 no publiski pieejamās telpu platības; jānodrošina vienvirziena apmeklētāju plūsma.

 

Līdzīgi kā tirdzniecības vietām, arī kultūrvietām ir jāizstrādā dokumentēta iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai un jānosaka par šo pasākumu ievērošana atbildīgā persona. Būtisks nosacījums ir arī telpu vēdināšana. Savukārt vietās, kur paredzama pastiprināta apmeklētāju pulcēšanās, nepieciešamības gadījumā jānodrošina apmeklējuma laika iepriekšēja rezervēšana.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.