FOTO: Agita Puķīte

Kurzemes ielā stādīs Holandes liepas

Tā kā Kurzemes ielas 3. posma pārbūves darbi pamazām tuvojas noslēgumam, tiek domāts arī par ielas labiekārtošanu. Vietās, kur paredzēts iestādīt kokus, jau iebērta melnzeme un iesprausti mietiņi, taču, kā skaidroja ainavu arhitekte Maija Fogele, koku stādīšanas vietas darba gaitā vēl varot mainīties.

Atvesti arī koku stādi. Kā paredz tehniskais projekts, šajā vietā tiks iestādītas Holandes liepas ar stumbra apkārtmēru 18-20 cm. Kokaugu stādīšanas vietas tiks aprīkotas ar laistīšanas cauruli, tiks paredzēti arī koku balsti ar atsaitēm. Jāpiebilst, ka projekts arī paredz izņemt grunti no stādāmās vietas un tajā iebērt atbilstošu augsnes substrātu, taču, kā pamanījām, vismaz vietā grunts noteikti nav izņemta; vēl vairāk – tajā blakus jau iebērtai melnzemei labi redzami būvgruži… M. Fogele, kuru par to informējām, skaidroja, ka būvuzraugs solījis, ka visi būvgruži no koku stādīšanas vietām tiks izņemti. Tagad atliek cerēt, tad būvnieks rīkosies godprātīgi un izdarīs visu, kā noteikts.

Komentāri

  1. Holandes liepa ir šķirne, nevis liepa, kas atvesta no holandes. Holandes sieru arī taču neražo holandē

   1. Tie dižstādi ir reāli dārgi. Kāpēc domnieki nevar paši iesēt sējeņus savā zemē un tad stādīt kokus? Tad tikai par tehniku nāktos maksāt. 7 gadu laikā kopš izdīgšanas labos apstākļos sanāktu normāls strāds. Ja gribētos dižstādu, tad nāktos gaidīt vismaz 10 gadus.
    Ar mīlestību, Skolnieciņš

    1. Pati(s) stulba ,naudu ņem no nodokļu maksātāju naudas,labāk pirti cilvēkiem būtu uzbūvējuši

 1. Maija Fogele — tante, kurai garšo nauda. Kad mans tēvs strādāja simtlatniekos, domē visticamāk arī kāds “ainavu arhitekts” parazitēja.
  Ar iecietību, Skolnieciņš

  1. Simtlatnieks, tas skan kā skaista dziesma un augsta intelekta iemiesojums.
   Tad jau sanāk , ka tavs tēvs pieder tai inteliģencei, kura nozāģēja Vecmoku rododendru, lielāko Latvijā.
   Kā saka, zirgābols nekrīt tālu no sava zirga simtlatnieka.

   1. Mans tēvs kā celtnieks kapos restaurēja 752 metrus garu, 1 metru augstu un vairāk kā 0,6 metrus biezu akmens mūri. Ai nava, mans tēvs vel vārtiņus tur ielika. Nu, pirmspensijas vecumā pēc diviem insultiem un astmas krīzes laikā viņam darbu bija neatrast. Tā kā ņirgājies vien, gan jau Tavas ņirgas Tev nāks pašam atpakaļ. Gaidi karmas bumerangu. Latvju Dievu vārdā lai top! Būs jautri.
    Svētīgi, Tavs Skolnieciņš

 2. Skolnieciņ, tu i dumšs tēviņš. Bez Maijas Fogeles uzskatu, ka Tuckum būtu pazudis pelēcīgajā pasaulē…… Maija, šai pilsētai ir nenovērtējama daiļdārznieces pērle, kas augstu tur apstādījumu kvalitāti. Paldies, paldies, paldies. Visu cieņu.

  1. Traktor, iestādīt liepu māk arī parasts cilvēks bez augstākās izglītības! Tikai šīs sievietes pakalpojumi ir dārgi. Viņa ir ēdelīga. Komisiju tantes pašvaldības domē rij naudu kā traki suņi.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Bez Maijas Fogeles pilsētai būtu nauda, lai trūcīgiem un maznodrošinātiem studentiem dotētu remontētās kojas, kuras parasti ir domātas maksātspējīgiem ārzemniekiem, nevis vietējiem lauķiem (Laimdotas iela 2A — ūķu ūķis, bet dārgs). Šīs sievietes eksistencē es jēgu neredzu. Nopirkt dižstādu par brangu naudu nav māksla. Māksla ir veiksmīgi iestādīt pa 1,69€ nopirktu Maximas krūmmelleņu stādiņu, lai tas ceturtajā gadā dotu pirmo ogu sauju.
   Ar mīlestību, Skolnieciņš

 3. Domes milfas sēž amatos pa padsmit gadiem. Var arī patriotisku jūtu uzplūdā izaudzēt stādus savos lauku privātīpašumos.
  Piemēram, Rīgas centrāltirgū nopērk 2kg (cena kg no 3,5 līdz 5€) poļu valriekstu, tos tagad iesēj 2-3cm zemē. Uzber 3cm smalko skaidu. Tad dažus dučus stādu pavasarī varēs sagaidīt. Bet pēc desmit gadiem būs jau pirmā raža. Man pašam aug 6 valrieksti nu jau 4 gadus. Viens kociņš vietā, kur senāk tika mestas nezāles, ir izaudzis 1,70m garš. Pārējie 1m. Sējeņi var savstarpēji atšķirties.
  Ar mīlestību, Skolnieciņš

 4. Maija Fogele, aizčapo uz Rīgas centrāltirgu un nopērc lazdu riekstus no dažādiem pārdevējiem pa 0,5kg. Iesēj tos uzreiz pēc pirkuma 2-3cm dziļumā. Tad Tev būs kaut vai viens stāds sarkano lazdu. Protams, tie ir jauktenīši, kas uz rudeni kļūst gandrīz vai zaļi, bet nu tomēr tā ir eksotika. Aizej uz mežu pakaļ irbenājam. Un būs Tev 2,5 gari krūmi ar ogām. Sarkanas, rūgtas, līdzīgas dzērvenēm, bet krietni pretīgākas. Šādi var lēti visu apzaļumot. Tikai no sākuma ir jāveic dedmitgades plāns, lai paša stādi paspētu izaugt. Laukos pietiktu ar 1ha zemes šiem mērķiem.
  Ar Dabas Mātes gudrību, Skolnieciņš

 5. Atkal visus komentus pieķēzijis latentais komunists Skolnieciņš ar savu sadomāto gaudu gabalu par tēvu un cilvēku, kuri reāli strādā, zākāšanu.
  Skolnieciņam līdzīgie mērgļi 1905.gadā skraidīja ar sarkanām lupatām un dedzināja muižas, bet vēlēlāk aizstāvēja teroristu Uļjanovu.
  Taisni jāsmejas par Skolnieciņa pamācībām saimniekošanā, nu mats matā kā no sarkano plikadīdu rokasgrāmatām.
  Skolnieciņa komunisti saimniekoja tik veiksmīgi, ka 80.gadu otrajā pusē pat ziepju gabals bija par taloniem.

  1. Tev tak pa visām vīlēm lien laukā komunisms- dodiet makaronu pakas , dodiet kojas, sadalīsim citu godam nopelnīto algu un atdosim slaistiem, citi nestrādā, jo tikai es strādāju, nodokļi nav jāmaksā , bet man pienākas liela pensija , stāsta kaut kādas ekonomikas utopijas , kas bija noderīgas alu laikmetā , utt.
   Tas , ka noliedz savu komunista būtību , tikai apstiprina , ka esi latentais komunists.
   Ir latenti komunisti, ir latenti geji , ir latenti alkaholiķi.
   Tu esi līdzīgs tiem bezcerīgajiem alkāniem , kuri ar putām uz lūpām stāsta , ka nav alkaholiķi.

   1. Man pret Maijas Fogeles “dārgajiem” plāniem nebūtu pretenziju, ja viņa būtu uzņēmēja, kas darbojas brīvā tirgus (jauktā tirgus) apstākļos, kura par savu naudu īsteno +/- labas ieceres kā mecenāte. Bet viņa ir ierēdne.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

    1. Nav , diemžēl Jums saprašanas, kas ir ierēdnis, un kas amatpersona. Bet tas jau netraucē rakstīt “gudrus” komentārus.

   2. Es komunismu nesludinu. Man komunisti riebjas. Diemžēl daļa mūsu okupācijas laika komunistu un daļa krievu un hazāru (krievžīdu) mafijas 90-to gadu sākumā kļuva par pisnesmeņiem. Latvija pēc okupācijas jau tā bija novājināta un degradēta salīdzinot ar Skandināvu vai vecās Eiropas valstīm. Bet šie pisnesmeņi bīdija visādas rebes. Tas tikai pasliktināja situāciju valstī.

  2. Visi tie tavi deklarētie apzaļumošanas plāni ir no sērijas ”palīgskolas pērles” un noderīgi tikai kaut kādā alkānu kolhozā, kur visapkārt vieni mēsli.
   Bet , ja nu esi tāds apzuļumošanas speciālists, tad uz priekšu izvirzi savu kandidatūru un parādi klasi , kā pilnīgi par velti var apzaļumot pilsētu, visi kopā varēsim pasmieties par jaunizcepto diždrāžnieku Skolnieciņu.
   Kā teica tavi elki komunisti, katrs matrozis(škoļņiks) var vadīt drāžniecību.

   1. Nu, kā būs ar kojām Laimdotas ielā 2A? Kad būs remonts? Vai tad, kad dižkomunistam (dievturis viņš točna nav) Leonīdam Ribickim alga būs virs 400 000€ gadā pirms nodokļiem? Ak, jā. Naudas koju remontam nav. Bet man adventistu reklāmas bukletiņi vienas RTU fakultātes vestibilā lika aizdomāties. Varbūt nauda aiziet sektā? Bez cieņas, Skolnieciņš

    1. Interesanti, ko gan Skolnieciņš darīja vienas RTU fakultātes vestibilā. Komentāru saturs un un domu “dziļums” neatbilst šo vestibilu ikdienas lietotājiem….ja nu vienīgi savas pašapziņas celšanai.

 6. Kopš kura laika strādāt padsmit gadus ir slikti, ņirdzīgi vai kauns? Darbs ir tikums.

 7. Kāpēc palīgskola? Pašvaldībai ir daudz zemes. Stādus priekš apzaļumošanas var audzēt pati pašvaldība. Visi tie ainavu dizaineri ir liekēži. Pat baltie biologi (tie, kas strādā laboratorijā, nevis savvaļā) būs kompetentāki par šo tanti! Viens dižstāds kā viena studenta mēneša budžets! Tā tā naudiņa aiziet. Tante pelna sev piķi. Varēja rīkoties taupīgāk. Bet nē. Ja šai tantei nāktos maksāt no savas kabatas, viņa būtu klusa kā pelīte. Svešu naudu ir viegli tērēt. Bez cieņas, Skolnieciņš

  1. Dumjš kas dumjš.
   Ne jau ainavu ainavu arhitekts stāda stādus vai, vēl trakāk, audzē stādus.
   Tieši tāpēc arī celtņu arhitekts nemūrē un nenes ķieģeļus.
   Katram jādara savs darbs nevis jābūt universālajam kareivim.
   Izskatās, ka Skolnieciņš dzīvo naturālās saimniekošanas laikā 15.gadsimtā, tāpēc arī šam tuva mežoņu reliģija.

   1. Dropis ir pašvaldības dibenlaiža. Cilvēks bez sava viedokļa, kas aizstāv pie varas esošos (arī tad, kad pie varas esošie salaiž visu pa pieskari).
    Skolnieciņa viedoklis: «Tukuma novada Domes ainavu arhitekte, dārzkopības, labiekārtošanas un apzaļumošanas speciāliste. Cilvēks, kurai pajāt uz simtlatnieku verdzisku izmantošanu. Cilvēks, kurai nerūp simtlatnieki. Pat es esmu spējīgs nopirkt dižstādus un nolīgt firmu, ja man iedod naudu. Tur izglītība un amats nav vajadzīgs! Ierēdnis uz ierēdņa sēž!». ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   2. «dropis saka: 2022. gada 25. oktobris 22:36» 14. un 15. gadsimtā tieši kristīgās sektas Vatikāna (katoļu) un Vatikāna vasaļa (pareizticīgo baznīcas) veidolā veica cilvēku vajāšanu, masu slepkavības kristiešu Dieva vārdā, pamatojoties uz Bībeles tekstiem, un inkvizīcijas prāvas. Kristieši ir tik tiešām mežoņi. Piemēram, Krievijā daudzas pilsētas slīgst nabadzībā un sūdos, bet baznīcām tomēr zelta kupoli un dārglietu kaudzes ir. Un Krievijā to sūda pareizticīgo baznīcu aizstāv Krimināllikums, FSB darboņi un citi Maskavas huntas rokas puiši. Tur pat cilvēks nedrīkst iepīkstēties un kritizēt šos sektantus. Tā ir Krievija. Bez cieņas, Skolnieciņš

  2. Vienīgie, kuriem patiesi rūp simtlatnieki, ir viņu pudeles brāļi, bomži un pārējie deklasētie.

   1. Nevajag tā ņirgāties par simtlatniekiem. Simtlatniekos pavadītais laiks neiet darba stāžā. Valsts ņirgājas par cilvēkiem. Domes milfas sēž komisijās, ieņem amatus un saņem ap 2000€ pims nodokļu nomaksas.

   2. Nu, nebrauc augumā! Arī simtlatnieki ir cilvēki. Pašvaldības, izmantodamas finanšu krīzi, izmantoja šos cilvēkus kā vergus. Šie cilvēki veica arī dārgos darbus, bet kāds cits domā par to saņēma naudu. Darba veicējs saņem 80Ls (nodokļus neviens nemaksā), bet attapīgie domnieki sev algu uzskrūvē par 1000Ls.
    Bez cieņas, Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *