Rūta Fjodorova

Salmu darbnīcā pašiem savs Lieldienu zaķis

Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.

Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un, kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.

Kristīne:

– Siens tiem, kuri tikai vēl mācās gatavot siena vai salmu figūras, ir pateicīgāks materiāls, jo no siena ir vieglāk veidot. Galvenais instruments, ar ko jāstrādā, ir paša rokas. Tātad nepieciešams smaržīgs, pagājušajā vasarā vākts siens. Lieldienu tematikai piemēroti tēli varētu būt vista, ko ir salīdzinoši viegli pagatavot, un, protams, galvenais tēls jau ir Lieldienu zaķis. Vēl ir nepieciešamas šķēres un sienam piemērotas krāsas diegs.

Lieldienu zaķi var veidot divējādi: uzreiz izveido ausis, kājas, ķepas no viena salmu kušķa vai atsevišķi pagatavo detaļas un satin tās kopā.

Vairāk lasiet 28. marta laikrakstā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *